Zagroda Na Zadupiu

Agroturystyka w Sycynie

10 Ocena
Liczba ocen:3

Sprawdzony przez eholiday.pl

Reklama

Domki "Falsztyn"

Miejscowość: Falsztyn

Zapraszamy do rezerwowania miejsc na i ferie zimowe! tel. 603...zobacz telefon

Cena od: 250 całość

Informacje o obiekcie

Oborniki 4 , 64-600 Oborniki odległość od centrum: 1.1 km

Opis

Gospodarstwo Agroturystyczne Zagroda na Zadupiu Sycyn 4

Zagroda na Zadupiu Sycyn 4 to miejsce, w którym goście dzięki pasji gospodarzy mogą wypoczywać na łonie natury, smacznie i zdrowo zjeść, zorganizować rodzinną imprezę przy dobrej muzyce , jak również skorzystać z naszej pasji i wrócić do przeszłości. Zgromadzono tu wiele maszyn rolniczych oraz sprzęty z ubiegłych stuleci służące rolnikom do robót gospodarskich w życiu codziennym. Można również zaznajomić się z ich działaniem, jak również wziąć udział w warsztatach wypieku chleba w tradycyjny sposób.

Odtworzono również tradycyjny sposób wypiekania chleba w piecu chlebowym opalanym drewnem. Poznać tu można tajniki powstawania chleba w stylu - od ziarenka, do bochenka - i własnoręcznie wyrobić ciasto chlebowe, które po upieczeniu można zabrać ze sobą do domu. 
W roku 2014 Chleb Sycyński zajął III miejsce w Konkursie „Kulinarne Rarytasy Wielkopolskiej Agroturystyki „ organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. W tym samym roku gospodarstwo przyjęto do Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Wielkopolski. Od roku 2015 gospodarstwo jest członkiem Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych i ma w swoim programie dla szkół, przedszkoli i innych grup zorganizowanych dwa rodzaje warsztatów, jeden to wyżej wspomniany „Od Ziarenka Do Bochenka , drugi to pokazy z życia codziennego z przeszłości przy użyciu dawnych sprzętów i maszyn, z karmieniem zwierząt gospodarskich włącznie. Jedną z atrakcji jest dojenie kozy.
27 października 2017 roku nasza zagroda zdobyła III miejsce w plebiscycie Głosu Wielkopolskiego ... GOSPODARSTWO AGROTURYSTYCZNE ROKU powiatu obornickiego
Obok naszej Zagrody przebiega zielony szlak rowerowy.
Wiosną zapraszamy ludzi do spędzania u nas czasu czynnie , poprzez spacery , zbiory ziół, można u nas w trakcie pobytu zrobić sok lub miód z mniszka lekarskiego, czarnego bzu, a jesienią nazbierać grzybów i w naszym piecu chlebowym je podsuszyć :-)
Sala kominkowa to u nas inaczej zwana świetlica z klimatem .
Sala konferencyjna to pomieszczenie zwane u nas świetlicą z rzutnikiem elektronicznym, nagłośnienie , grupy do 30 osób.
Zagroda na Zadupiu jest więc miejscem, w którym odbywają się ciekawe lekcje historii. Stąd też można wybrać się na piesze wycieczki po rezerwacie przyrody Dołęga, gdzie podziwiać można odmianę skrzypu olbrzymiego (Equisetum telmateia). Okoliczne lasy obfitują w wiele odmian dzikiej zwierzyny ( jelenie, sarny, bobry, dziki i lisy zające), które można spotkać po drodze. Okolica sycyńskich bagien jest siedliskiem wielu rodzajów ptactwa (żurawie, bociany, łabędzie, kaczki, sójki i inne), dzięcioł Teofil ulokował swoją kuźnię, na naszej flagowej lipie. Przy odrobinie szczęścia napotkać można czubatego dudka, a czasem szybującego w przestworzach orła bielika.

Gospodarze życzą miłego pobytu!

Obiekt w bazie od: 2009-02-04

Rozwiń opis Zwiń opis

  • Zakwaterowanie, wykwaterowanie: od 14:00 do 10:00
  • Do dyspozycji gości: Grill, Miejsce na ognisko, Sala kominkowa, Wypożyczalnia sprzętu rekreacyjnego, Kuchnia ogólnodostępna, Udogodnienia - Spa / wellness, (Jacuzzi) Udogodnienia - prasowanie / pranie (Deska do prasowania / żelazko ogólnodostępne, Możliwość zlecenia prania, Możliwość zlecenia prasowania)
  • Udogodnienia: Klimatyzacja
  • Dla zmotoryzowanych: Parking / Garaż (Parking w cenie)
  • Dla biznesu: Sala konferencyjna
  • Internet: Internet (wifi)
  • Dla gości ze zwierzętami: Akceptacja zwierząt
  • Opcje wyżywienia: Opcje wyżywienia (Śniadanie, Obiadokolacja)
  • Dla rodzin z dziećmi: Udogodnienia dla rodzin z dziećmi (Sala zabaw dla dzieci, Plac zabaw dla dzieci, Sala telewizyjna / gier / świetlica)