Noclegi Zielona Góra

pokaż

Informacje o miejscowości

ukryj

Informacja o miejscowości:
Zielona Góra jest miastem leżącym w województwie lubuskim, które w dokumentach historycznych po raz pierwszy pojawiło się w drugiej połowie XVI wieku. Wyjątkowość Zielonej Góry tkwi przede wszystkim w niewielkim zaludnieniu oraz zalesieniu niemal połowy powierzchni miasta. Dzięki temu Zielona Góra jest uznawana nie tylko za znakomite miejsce do życia, ale także wypoczynku.

Oferta noclegowa Zielonej Góry
Rozbudowana i urozmaicona oferta noclegowa Zielonej Góry jest między innymi owocem stale rosnącej popularności miasta na turystycznej mapie kraju. Ofertę noclegów w Zielonej Górze tworzą nowoczesne hotele, idealne dla najbardziej wymagających gości oraz równie komfortowe, ale odróżniające się kameralnym charakterem, pensjonaty i apartamenty.
Planując nocleg w Zielonej Górze możemy ponadto zdecydować się na pobyt w kwaterach prywatnych lub pokojach gościnnych, kuszących zazwyczaj atrakcyjnymi cenami. Dobrym rozwiązaniem dla osób posiadających ograniczony budżet mogą być także hostele czy motele, znajdujące się na obrzeżach miasta.

Atrakcje Zielonej Góry
Zielona Góra może poszczycić się prawdziwym bogactwem obiektów o dużej wartości historycznej, spośród których na szczególne wyróżnienie zasługuje konkatedra, będąca najstarszych zabytkiem architektonicznym miasta. W gronie pozostałych atrakcji wymienia się budowle sakralne, dawne zespoły fabryczne i produkcyjne, fragmenty murów obronnych, XVI-wieczny ratusz, palmiarnia czy ogród botaniczny.
W Zielonej Górze nie brakuje także ciekawych muzeów i galerii, takich jak Muzeum Ziemi Lubuskiej, Muzeum Lalek lub Biuro Wystaw Artystycznych. Wiele powodów do zadowolenia będą mieli również miłośnicy spacerów, których nie powinno zabraknąć w jednym z licznych parków. Natomiast najważniejszą wizytówką Zielonej Góry jest Winobranie, czyli organizowana cyklicznie impreza kulturalna, podczas której można skosztować lubuskich win, wziąć udział w efektownym korowodzie, na czele którego stoi król Bachus, a ponadto rozmaitych koncertach, pokazach i spektaklach.
Zielona Góra jest miastem, w którym można spędzać czas na wiele sposobów. Jednak turyści mogą nie tylko poznać dzieje Zielonej Góry, uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych czy wybrać się na inspirujące spotkanie z matką naturą. Wypoczynek w tym mieście to przede wszystkim możliwość efektywnej regeneracji.

  Zielona Góra i okolica

  Pokoje gościnne od 61 do 82 z 82 w Zielonej Górze

  Lista obiektów noclegowych

  1. Mini Motel

   motel Zielona Góra (3.40 km od centrum)

  2. Villa Jaśmin

   hotel Zielona Góra (5.90 km od centrum)

  3. Zajazd Rubin

   hotel Zielona Góra (4.30 km od centrum)

  4. Stary Zajazd

   hotel Zielona Góra (3.30 km od centrum)

  5. Hotel Aura

   hotel Zielona Góra (2.60 km od centrum)

  6. Ruben Hotel

   hotel Zielona Góra (0.30 km od centrum)

  7. Hotel Pod Lwem

   hotel Zielona Góra (1.10 km od centrum)

  8. Hotel Senator

   hotel Zielona Góra (0.80 km od centrum)

  9. Hotel Leśny

   hotel Zielona Góra (2.40 km od centrum)

  10. Motel 118

   motel Zielona Góra (2.60 km od centrum)

  Zielona Góra i okolica

  Pokoje gościnne od 61 do 82 z 82 w Zielonej Górze

  Co warto zwiedzić w Zielonej Górze:

  • Zielona Góra - co warto zwiedzić?

   Zielona Góra w województwie lubuskim, kilkadziesiąt kilometrów od niemieckiej granicy, jest miastem położonym niczym na leśnej polanie. Zawdzięcza to niewielkiemu zaludnieniu oraz zalesie...

   Zobacz