Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Zator

Zator to ciche i spokojne miasto położone w zachodniej Małopolsce w niewielkich odległościach od Krakowa, Bielska-Białej i Katowic. Za sprawą swojego położenia stanowi idealne miejsce na weekendowy wyjazd dla mieszkańców Śląska i Małopolski. Jednak dzięki zielonym krajobrazom, różnorodnym atrakcjom oraz zbiornikom wodnym powinno bez problemu przekonać do siebie każdego, a w szczególności rodziny z dziećmi. Coś dla siebie znajdą tu głodni przygód i wiedzy najmłodsi, nieco starsi zwolennicy adrenaliny i dobrej zabawy, a dla pragnących spokojniejszych rozrywek czekają stawy pełne dorodnych ryb – w końcu Zator leży w Dolinie Karpia.

Co robić w wolnym czasie w Zatorze?

Mnogość atrakcji w Zatorze nie pozostawia czasu na nudę. W mieście oraz okolicach zdecydowanie najprzyjemniej czas spędzą rodziny z dziećmi. Punktem obowiązkowym podczas pobytu z całą pewnością będą wizyty w dwóch imponujących parkach rozrywki.


Zator już od 5 lat może dumnie chwalić się największym parkiem rozrywki w Polsce. Energylandia oferuje dziesiątki atrakcji dla gości w każdym wieku – zarówno maluchów, starszych dzieci, jak i dorosłych. Park o powierzchni 35 hektarów podzielony został się strefy pozwalające odnaleźć się pośród ogromu możliwości. W Bajkolandii najmłodsi będą mogli przenieść się do kolorowego i magicznego świata, gdzie spotkają postaci z bajek. Czekaja tam na nich przejażdżki radosnymi busami, mini rollercoastery, kolorowe karuzele oraz przejazdy przez egzotyczne scenerie czy farmę krasnali. Dla całych rodzin przygotowana została strefa familijna, gdzie atrakcje oferują zastrzyk adrenaliny podany w rozsądnych dawkach. Natomiast na dorosłych czaka strefa ekstremalna, gdzie znajdują się prawdziwi rekordziści: Hyperion – najwyższy mega coaster w Europie oraz Speed – najwyższa i najszybsza kolejka wodna na świecie. Odwiedzający mogą udać się również do Water Parku oraz Smoczego Grodu – miasteczka w klimacie średniowiecznego fantasy. Całość uzupełniają dodatkowo gry i zabawy interaktywne, kino 7D oraz pięć scen widowiskowych. W Energylandii organizowane są również wydarzenia tematyczne z okazji Halloween, Dnia Dziecka czy rozpoczęcia zimy. Istotny jest fakt, że goście decydujący się na wizytę w Energylandii kupują tylko jeden bilet, który umożliwia im korzystanie ze wszystkich dostępnych atrakcji bez ograniczeń.


Dla rodzin ceniących sobie naukę przez zabawę w Zatorze czeka Park Zatorland – kompleks rozrywkowy, w skład którego wchodzą trzy parki tematyczne, lunapark oraz park linowy. Miłośnicy wielkich prehistorycznych gadów będą mogli wybrać się do Parku Ruchomych Dinozaurów. Zwiedzający wyruszą tam ścieżką edukacyjną prowadzącą przez zalesione tereny, gdzie zobaczą ponad 100 różnych eksponatów, z czego większość z nich jest „ożywiona”. Pośród drzew czekają m.in.: roślinożerne Zauropody, przerażający T-Rex czy mający 35 metrów długości Argentynozaur będący największym ruchomym dinozaurem na świecie. Po przejściu ścieżką edukacyjną goście mogą udać się do Muzeum Szkieletów i Skamieniałości i obejrzeć intrygującą kolekcję skamieniałych zwierząt oraz elementy szkieletów dinozaurów. Na zwolenników starożytności czeka natomiast Park Mitologii. W ulokowanym w większości na wodzie parku zwiedzający mogą zobaczyć z bliska greckich bogów, herosów i mitologiczne stworzenia. Ta część kompleksu oferuje przejazd tramwajem wodnym, pokaz tańczących fontann oraz wejście do Konia Trojańskiego. Natomiast w Parku Owadów na gości również czeka ścieżka edukacyjna z ogromnymi figurami oraz wystawa owadów pochodzących z różnych zakątków świata. Zmęczone nauką dzieci będą mogły na koniec zrelaksować się w lunaparku lub udać do parku linowego i po prostu dobrze się bawić.


Zator poza nauką i dobrą zabawą w ogromnych ilościach oferuje również spokój, ciszę i dużo zieleni. Okolica świetnie nadaje się do długich wyciszających spacerów, a także wycieczek rowerowych. Miasto oferuje atrakcyjne szlaki dla miłośników spędzania czasu na świeżym powietrzu oraz zachęca do takiej aktywności, organizując cykliczne rodzinne wycieczki rowerowe. Dodatkowym atutem Zatora jest jego krajobrazowa różnorodność.


Na terenie Zatora oraz okolic wchodzących w skład Doliny Karpia rozwija się również turystyka wędkarska. Pasjonaci łowienia oraz przyrodnicy z całej Polski przybywają do miasta, by korzystać z możliwości, jakie dają bogate w ryby rzeki, zagospodarowane starorzecza oraz odpowiednio przygotowane zbiorniki wodne.

Zator – co warto zobaczyć?

W przerwie od szaleństwa i adrenaliny oferowanych przez parki rozrywki warto udać się na spacer po mieście. W Zatorze znajduje się bowiem kilka wartych uwagi miejsc i zabytków. Blisko centrum turyści trafią na gotycki kościół św. Wojciech i św. Jerzego wybudowany w XIV w., a następnie przebudowany w XVIII w. W środku znajduje się ołtarz główny zbudowany w stylu neogotyckim z obrazem Matki Boskiej Śnieżnej, a także dziewięć innych ołtarzy. W pobliżu kościoła znajduje się grobowiec księżnej Apolonii Poniatowskiej oraz Zamek Książęcy z XV wieku. Warownię magnacką przekształconą w romantyczną rezydencję o cechach neogotyku otacza ogród krajobrazowy. Pasjonatów historii powinny zainteresować również znajdujące się na zachodzie miasta relikty dawnych fortyfikacji miejskich. W okolicy znajduje się także system stawów o średniowiecznej genezie.


Dobrym pomysłem na spędzenie wolnego czasu i naładowanie baterii przed kolejną dawką rozrywki może być wyjazd za miasto i wizyta w rezerwacie przyrody Lipowiec. Turyści mogą się tam wyciszyć, spacerując po wyjątkowo klimatycznym lesie, a także odwiedzić znajdujące się na wzgórzu ruiny zamku biskupów krakowskich należącego do systemu tzw. Orlich Gniazd. Okolica ta najlepiej prezentuje się jesienią, gdy drzewa pokrywają różnokolorowe liście.

Co zjeść w Zatorze?

Jako że Zator leży w Dolinie Karpia, nie ma chyba wątpliwości, na jaką rybę powinniśmy się zdecydować, będąc w mieście. Do regionalnych przysmaków – wpisanych na listę produktów tradycyjnych – należy wędzony karp zatorski oraz karp w zalewie octowej. Warto spróbować również prażonek polańskich – plastrów ziemniaków i marchwi z pokrojonymi w kostkę kiełbasą, boczkiem i cebulą oraz drobno posiekaną natką pietruszki.

Noclegi w Zatorze

Najbardziej reprezentatywną kategorią noclegów w Zatorze są apartamenty, a podobną liczbę ofert prezentują domki. Cena za usługę w tych kategoriach może wynieść od 100 złotych. Najkorzystniej jednak zwrócić uwagę na obiekty z kategorii kwatery i pokoje, gdzie koszt noclegu może wynieść 40 złotych. Na wyposażeniu obiektów znajduje się dostęp do prywatnej łazienki, darmowe miejsca parkingowe, nowoczesne telewizory, dostęp do internetu bezprzewodowego, telewizji satelitarnej oraz dobrze wyposażonej kuchni.


Część właścicieli obiektów poza dostępem do podstawowych udogodnień zapewnia również bliskie odległości do parków rozrywki i stawów łowieckich. Oferty często zawierają dostęp do ogrodów z licznymi atrakcjami dla dzieci, miejsca na grilla, wypożyczalnie rowerów, a w niektórych przypadkach wyżywienie dietetyczne czy menu wegańskie, a także bezpłatne warsztaty rękodzielnicze. Dodatkowo właściciele oferują możliwość zakupu biletów z rabatem do Energylandii lub Zatorlandu.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Zatorze

Turyści poszukujący noclegu w Zatorze liczą przede wszystkim na dostęp do prywatnej łazienki oraz miejsc parkingowych. Zależy im również na dostępie do telewizora oraz internetu, a także możliwości łatwego korzystania z kuchni czy wyżywienia na miejscu. Istotną kwestią dla szukających noclegów jest także odległość od najważniejszych atrakcji turystycznych.

Ceny noclegów w Zatorze

Średnia cena noclegów w Zatorze wynosi 229 złotych. Najkorzystniejsze oferty można znaleźć w kategorii kwatery i pokoje. Koszt noclegu może wynieść tam nawet 40 złotych. Cenniki niektórych obiektów mogą ulegać zmianie w czasie sezonu oraz w weekendy. Cenny weekendowe w Zatorze mogą być nawet o 24% wyższe niż w dzień powszedni.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Zatorze

Ile kosztuje nocleg w Zatorze?
Cena za nocleg w Zatorze zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii kwatery i pokoje Zator, wtedy koszt noclegu może wynieść od 40 zł. Średnia cena noclegu w Zatorze wynosi 316 zł.
Czy ceny noclegów w Zatorze w weekend różnią się od tych w dni powszednie?
Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń Nocowanie.pl ceny noclegów w weekend są droższe o 17% od cen w dzień powszedni.
Jak znaleźć najtańszy nocleg w Zatorze?
Wystarczy odpowiednio ustawić opcję filtrowania, wybierając w lewej kolumnie, znajdującej się przy wynikach wyszukiwania, opcję „Cena za usługę”. Inna możliwość to kliknięcie ikonki „Tanie noclegi Zator”, widocznej bezpośrednio nad wynikami wyszukiwania. Obecnie najtańsze noclegi w Zatorze zaczynają się od kwoty 40.
Jakie obiekty noclegowe są najpopularniejsze w Zatorze?
Turyści najczęściej pytają o noclegi w obiektach z kategorii: kwatery i pokoje, apartamenty. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.
Które obiekty noclegowe w Zatorze mają najlepsze opinie?
Obiekty z najlepszymi opiniami możemy znaleźć klikając na zakładkę „Zator opinie”, a wyniki wyszukiwania posortują się tak, by obiekty z najlepszymi ocenami były najwyżej. Obecnie najlepiej oceniane obiekty w Zatorze to: Apartament Antonio, Noclegi Jaroszowice, Domki Beskid.
Które noclegi w Zatorze są polecane dla rodzin?
Wiele rodzin zatrzymujących się w Zatorze poleca Apartament Antonio, Domki Tęcza, Sosnowy Domek.
Które noclegi w Zatorze są polecane dla par?
Te noclegi są wysoko cenione przez pary: Willa Zacisze, Sosnowy Domek, Noclegi Jaroszowice.
Jakie są atrakcje w Zatorze?
Do największych atrakcji w Zatorze należy Energylandia, największy rodzinny park rozrywki w Polsce, oraz Park Dinozaurów Zatorland.
Jaki jest cennik do Energylandii w Zatorze?
Bilet do Energylandii obejmuje wszystkie atrakcje bez limitu – ulgowy kosztuje 79 zł, normalny 129 zł, natomiast opłata za dzieci, które nie ukończyły 3 lat wynosi tylko 1 zł.
Jak znaleźć nocleg blisko Energylandii w Zatorze?
Aby znaleźć nocleg blisko Energylandii w Zatorze, wystarczy kliknąć ikonkę Na mapie, która znajduje się nad wynikami wyszukiwania. Otworzy się mapa miejscowości z zaznaczonymi lokalizacjami, dzięki czemu łatwo będzie wybrać najlepiej usytuowany obiekt noclegowy.
Co można zwiedzić w Zatorze?
W Zatorze warto odwiedzić parki rozrywki, oprócz tego do ciekawych miejsc należy zamek z XV wieku, sąsiadujący z nim gotycki kościół św. św. Wojciecha i Jerzego oraz pozostałości miejskich fortyfikacji.
Kiedy jechać do Zatoru?
Do Zatoru najlepiej jechać wiosną – w maju i czerwcu miejscowość jeszcze nie jest tak chętnie odwiedzana jak latem. Dobrą porę na wyjazd do Zatoru stanowi również wczesna jesień.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!