Noclegi Żary

Znaleziono obiektów:10

Pokaż

Informacja o miejscowości

Ukryj

Informacja o miejscowości:

Żary to średniej wielkości miasto leżące na Wzniesieniach Żarskich, w południowej części województwa lubuskiego. Sięgające XI wieku dzieje, bogactwo zabytków oraz położenie na obszarze krainy historycznej Łużyce czynią Żary niezwykle atrakcyjną pod względem turystycznym miejscowością.

Co warto zobaczyć w Żarach?
Pierwsze wzmianki dotyczące istniejącej na terenie dzisiejszych Żar osady pochodzą prawdopodobnie z 1007 roku. Na przestrzeni wieków Żary, które prawa miejskie otrzymały w połowie XIII wieku, stawały się własnością Piastów Śląskich, Czechów i Niemców, by po zakończeniu drugiej wojny światowej wrócić w granice Polski.
Choć w wyniku prowadzonych działań zbrojnych Żary uległy poważnemu zniszczeniu, w mieście zachowało się wiele obiektów o niekwestionowanej wartości historycznej. Wśród nich wymienia się ratusz wzniesiony na przełomie XIV i XV wieku, pozostałości średniowiecznych fortyfikacji oraz zabytkowy układ urbanistyczny miasta.
Grono wartych zobaczenia miejsc uzupełniają liczne domy, kamienice i kościoły, przyciągające wzrok swą architekturą. Na szczególne wyróżnienie zasługuje między innymi zabudowa Placu Kościelnego, nad którym góruje gotycka świątynia Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Ważnym punktem na turystycznej mapie Żar jest również zespół zamkowy, który tworzy Zamek Dewinów-Bibersteinów, powstały w XIII wieku w stylu gotyckim, zmodernizowany w XVI wieku w duchu renesansu, oraz dobudowany w XVIII wieku na średniowiecznym podzamczu Pałac Promnitzów. W skład kompleksu wchodzi także dawny folwark oraz rozległy park.

Gdzie spać w Żarach?
W ofercie noclegowej Żar znajdziemy przede wszystkim komfortowe i stylowe hotele, co z pewnością ucieszy turystów, ceniących wysoką jakość. Planując nocleg w Żarach możemy też wybrać kameralny zajazd, proponujące zakwaterowanie w równie dobrym standardzie. W ofercie noclegów w Żarach nie zabrakło także miejsca dla przytulnych pokoi gościnnych i kwater prywatnych.
 • Żary
 • i okolica

Reklama

Advertisement

Obiekty, które mogą Cię zainteresować...

Żary i okolica

Pokoje gościnne od 1 do 10 z 10 w Żarach

Lista obiektów noclegowych

 1. Cisza i spokój (wokół lasy), zapraszamy :) wolne pokoje w lipcu/sierpniu

  Zapraszamy do przepięknie i malowniczo położonego gospodarstwa agroturystycznego w Biedrzychowicach. Dla gości przeznaczone są pokoje jedno, dwu i trzyosobowe,

  Od 40 PLN za dzień

 2. Zapraszamy! Tel. 694...zobacz telefon.

  Nasze gospodarstwo położone jest w ustronnym miejscu, z dala od głównej trasy. Swoim gościom możemy zapewnić ciszę i spokój. Zapraszamy serdecznie!

  Od 35 PLN za dzień

 3. Kardamon

  hotelŻary(2.9km do centrum)  

 4. MiniHostel Żary

  hostelŻary(0.2km do centrum)  

 5. Hotel Łużycki

  hotelŻary(0.6km do centrum)  

 6. Zajazd Zacisze

  hotelŻary(1.3km do centrum)  

 7. Stary Rynek

  hotelŻary(0.1km do centrum)  

 8. Hotel Hayduk

  hotelŻary(2.7km do centrum)  

 9. Hotel Janków

  hotelŻary(0.5km do centrum)  

Żary i okolica

Pokoje gościnne od 1 do 10 z 10 w Żarach

^

Gwarancja najlepszej ceny

W momencie rezerwacji oferujemy najniższą dostępną cenę – gwarancja udzielana jest przez właściciela obiektu

W przypadku, jeżeli dokonają Państwo rezerwacji usług oznaczonych symbolem „Gwarancja Najlepszej Ceny” w serwisie i w ciągu 24 godzin od potwierdzenia rezerwacji, znajdą Państwo w niższej cenie ofertę Operatora dotyczącą świadczenia usług, których zakres jest tożsamy z zarezerwowanymi przez Państwa usługami w okresie objętym rezerwacją, w tym samym ośrodku, Operator, obniży cenę rezerwacji usług do ceny oferty konkurencyjnej Operatora, dostępnej za pośrednictwem sieci internet, o ile spełnione zostaną łącznie następujące warunki.

Warunki skorzystania z możliwości obniżenia ceny

Roszczenie o obniżenie ceny nie będzie Państwu przysługiwało, nawet w przypadku spełnienia warunków, o których mowa powyżej, jeżeli oferta konkurencyjna stanowi pochodną uwzględnienia punktów lojalnościowych, specjalnych stawek członkowskich lub nagród oferowanych przez pośredników biorących udział w procesie rezerwacji.

eholiday_sygnet
eholiday_sygnet