Noclegi Zagórz

Noclegi Zagórz 15 wyników

Obiekty, które mogą Cię zainteresować

Domek

Domek

dom letniskowy

Ryn

od 200 zł / noc

Zagórz - informacje

Zagórz to niewielkie miasto w województwie podkarpackim, leżące w odległości kilku kilometrów od Sanoka, na Pogórzu Bukowskim. Zalążkiem dzisiejszego Zagórza była wieś, założona na tym obszarze w pierwszej połowie XIV wieku. Obecnie Zagórz uznawany jest nie tylko za wspaniałe miejsce do wypoczynku, ale też jedną z najlepszych baz wypadowych pod organizację wycieczek po Bieszczadach.

Oferta noclegowa Zagórza
Oferta noclegowa Zagórza co prawda nie należy do szczególnie rozbudowanych, niemniej nie sposób odmówić jej zróżnicowania. Wymagający turyści znajdą w niej eleganckie hotele i komfortowe pensjonaty, prezentujące bardzo dobry standard. W ofercie noclegów w Zagórzu nie brakuje też kameralnych pokoi gościnnych i kwater prywatnych. Natomiast poszukujący noclegu w Zagórzu, którym zależy na bliskim obcowaniu z naturą, powinni zainteresować się pobytem w jednym z gospodarstw agroturystycznych.

Atrakcje w Zagórzu
Zagórze stanowi wymarzoną bazę wypadową pod organizację pieszych wędrówek w otoczeniu pięknych Bieszczadów, które są jednocześnie ulubionym sposobem spędzania czasu osób wypoczywających w tym mieście. Bardzo dużą popularnością cieszą się także wycieczki rowerowe wyznaczonymi szlakami, prowadzącymi przez najpiękniejsze zakątki okalających Zagórze terenów. Warto dodać, że przez miasto biegnie również słynny Szlak Papieski – Śladami Karola Wojtyły.
Jednak podczas urlopu w Zagórzu warto też poświęcić trochę czasu na bliższe poznanie tej malowniczej miejscowości. W gronie największych atrakcji Zagórza wymienia się stację kolejową z 1872 roku, XVIII-wieczny kościół parafialny, w którym znajduje się najstarszy w regionie gotycko-renesansowy obraz Zwiastowania NMP oraz pozostałości klasztoru Karmelitów Bosych.
Zagórz przez wielu postrzegany jest jako doskonałą bazę wypadową dla bieszczadzkich odkrywców. Niemniej, odwiedzając Zagórz przeznaczmy chociaż jeden dzień na poznanie przeszłości tego miasta, skrywanej w murach historycznych zabytków i dajmy się ponieść sielankowej atmosferze, pozwalającej zapomnieć o natłoku codziennych obowiązków.

Galerie zdjęć okolicznych miejscowości

pokaż listę ukryj listę