Noclegi Wisła

pokaż

Informacje o miejscowości

ukryj

Informacja o miejscowości:
Wisła to niewielka górska miejscowość w Beskidzie Śląskim, która największą popularnością zaczęła cieszyć się między innymi za sprawą sukcesów, pochodzącego z tego miasta, Adama Małysza. Jednak z turystycznego punktu widzenia Wisła to przede wszystkim wspaniałe walory przyrodnicze i wiele możliwości spędzania wolnego czasu, co czyni ją doskonałym miejscem na wypoczynek.

Noclegi w Wiśle
Na rozwój oferty noclegowej Wisły z pewnością miało wpływ rosnące zainteresowanie ze strony turystów, coraz chętniej odwiedzających miejscowość zarówno latem, jak i zimą. W związku z tym zjawisko sezonowości nie ma tu tak dużego oddziaływania, jak w przypadku nadmorskich kurortów, a w rezultacie ceny noclegów w Wiśle znajdują się na zbliżonym poziomie przez cały rok.

Jeśli na szczycie listy priorytetów znajduje się wysoki standard i jakość świadczonych usług, to planując nocleg w Wiśle najlepszym rozwiązaniem powinien być hotel, często dysponujący również bogatym kompleksem SPA. Jednak osoby chcące poczuć niezwykłą atmosferę i poznać lokalną kulturę, powinny zdecydować się na ofertę noclegu w kameralnym pensjonacie lub kwaterze, prowadzonej często przez rdzennych mieszkańców Wisły.

Wisła latem i zimą
W wolnym czasie warto wybrać się do Muzeum Beskidzkiego, w którym zgromadzono liczne eksponaty przybliżające dzieje Wisły, jak również prezentujące twórczość miejscowych górali. Wśród atrakcji turystycznych wyróżnia się także Zamek Prezydenta RP, Muzeum Spadochroniarstwa, Muzeum Turystyki PTTK, Zameczek Myśliwski oraz wieżę widokową na Baraniej Górze.

W mieście, leżącym u źródeł najdłuższej polskiej rzeki, coś dla siebie znajdą również miłośnicy aktywnego wypoczynku. Latem dużą popularnością cieszą się piesze wędrówki, wycieczki rowerowe, a ponadto wspinaczka skałkowa. Zimą natomiast w Wiśle można spotkać przede wszystkim amatorów białego szaleństwa na stoku, którzy do swojej dyspozycji mają bardzo dobrze przygotowane trasy.

Wisła bez wątpienia jest miejscem wyjątkowym, między innymi ze względu na swoje fantastyczne położenie. Centrum miasta tętni życiem o każdej porze roku, a turyści spragnieni ciszy i spokoju odnajdą je w okolicznych lasach i dolinach. Niezależnie od temperamentu danej osoby i głównego celu wyjazdu, Wisła uważana jest za propozycję niemal doskonałą na odpoczynek.

  Wisła i okolica

  Pokoje gościnne od 271 do 299 z 299 w Wiśle

  Lista obiektów noclegowych

  1. Hotel Polonia

   hotel Wisła (1.10 km od centrum)

  2. Willa Stareczka

   willa Wisła (3.80 km od centrum)

  3. Willa Emilia

   willa Wisła (2.50 km od centrum)

  4. Hotel Stok Ski & SPA

   hotel Wisła (3.90 km od centrum)

  5. Krokus

   hostel Wisła (2.00 km od centrum)

  6. Hotel New Wave

   hotel Wisła (1.80 km od centrum)

  7. Kadar

   zajazd Wisła (2.80 km od centrum)

  8. Hotel Vestina

   hotel Wisła (4.00 km od centrum)

  9. Pensjonat Silesia

   pensjonat Wisła (2.60 km od centrum)

  10. Willa Mona

   agroturystyka Wisła (2.50 km od centrum)

  Wisła i okolica

  Pokoje gościnne od 271 do 299 z 299 w Wiśle