Agrostawy Ośrodek Rekreacyjno-Gastronomiczny

Agroturystyka w Błędowie

ul. Parkowa 3A, 05-620 Błędów,
woj. mazowieckie, Polska

Informacje o obiekcie

Do wynajęcia: Cena: Ilość: Struktura:
Domek letniskowy 6-osobowy 40 PLN osoba 4 Zobacz

Nasz ośrodek agroturystyczny położony jest niewiele ponad 50 km na południe od Warszawy w Błędowie, w powiecie grójeckim. Warto wiedzieć, że gmina Błędów to "największy sad Europy" i pod tym hasłem od kilku lat w pierwszą niedzielę lipca odbywa się tu " Piknik w Błędowskich Sadach", na który ściągają sadownicy z całej Polski. Ośrodek nasz, chociaż działa zaledwie kilka lat, chętnie sięga do historii tego uroczego miejsca a jest to historia bardzo ciekawa notowana od czasów średniowiecza.
Na miejscy gdzie dziś zlokalizowany jest hotel i część gastronomiczna działał młyn i elektrownia wodna, która zapewniała prąd do oświetlenia terenów stawów i pomieszczeń pałacu. W czasie II wojny światowej spłonął młyn i nie został już odbudowany ale jego elementy można dziś zobaczyć pomysłowo wkomponowane w części gastronomicznej ośrodka.
Blisko stolicy, jednocześnie w ciszy i spokoju, wśród naturalnej przyrody można tu doskonale odpocząć, zjeść smakowicie przyrządzoną rybkę z własnej hodowli, zażywać iście sielankowego żywota. Doskonałym uzupełnieniem wszelkich atrakcji jest sama oprawa tego miejsca, które stworzyła natura. Wokół stawów jest pełno zieleni i to tej naturalnej. Tak zwany zagajnik jest domem wielu gatunków ptaków przez cały rok. Można tu spotkać poza popularnymi wróblami kilka gatunków jaskółek, sikorek, gile, kraski, słomki, drozdy, kosy, pięknie kląskające słowiki, zięby oraz gatunki które są u nas rzadkością. Na stawach przez cały rok królują dorodne łabędzie, które rozmnażają się tu i opiekują swoimi pisklętami. Oprócz łabędzi występuje wiele różnych gatunków ptactwa wodnego a prym wiodą dzikie kaczki reprezentujące wiele gatunków tego rodzaju.
Nie można nie wspomnieć o intruzach jak czapla siwa, bocian czarny czy rybitwy. Przez teren gospodarstwa przepływa rzeka Mogielanka, która zasila swymi wodami stawy. Od strony wschodniej przepływa strumyczek wśród bagien i pokładów torfu. W dolinach Mogielanki i strumyczka rosną piękne olchy czarne, które swym zmieniającym się wyglądem zachwycają cały rok. Na brzegach stawów i nad strumyczkiem można spotkać typową roślinność łąkową, dorodne firletki, podbiał, irysy, żywokost i dziesiątki gatunków traw. Na stawach rozpanoszyły się rośliny wodne - np. grążele, gdy zakwitną wyglądają jak żółte świece. Można tu spotkać wszystkie gatunki roślin wodnych, które człowiek poddał pracom hodowlanym i uzyskał materiał do małych sztucznych zbiorników wodnych. Staramy się wykorzystać te wszystkie zalety tego pięknego miejsca tak, aby każdy, kto zakosztuje jego uroków przeżył wspaniałe przygody i chciał odwiedzać nas często odwiedzać.

Obiekt w bazie od: 2009-02-24

Rozwiń opis Zwiń opis

  • Zakwaterowanie, wykwaterowanie: od 14:00 do 10:00
  • Do dyspozycji gości: Sala kominkowa, Miejsce na ognisko, Wypożyczalnia sprzętu rekreacyjnego, Grill
  • Na terenie obiektu: Bar/Restauracja (Bar, Restauracja), Sport i rekreacja (Boisko do gry)
  • Dla biznesu: Sala konferencyjna
  • Internet: Internet
  • Dla gości ze zwierzętami: Akceptacja zwierząt
  • Opcje wyżywienia: Opcje wyżywienia (Śniadanie, Obiad, Kolacja, Obiadokolacja)
  • Dla rodzin z dziećmi: Udogodnienia dla rodzin z dziećmi (Plac zabaw dla dzieci)
^

Gwarancja najlepszej ceny

W momencie rezerwacji oferujemy najniższą dostępną cenę – gwarancja udzielana jest przez właściciela obiektu

W przypadku, jeżeli dokonają Państwo rezerwacji usług oznaczonych symbolem „Gwarancja Najlepszej Ceny” w serwisie i w ciągu 24 godzin od potwierdzenia rezerwacji, znajdą Państwo w niższej cenie ofertę Operatora dotyczącą świadczenia usług, których zakres jest tożsamy z zarezerwowanymi przez Państwa usługami w okresie objętym rezerwacją, w tym samym ośrodku, Operator, obniży cenę rezerwacji usług do ceny oferty konkurencyjnej Operatora, dostępnej za pośrednictwem sieci internet, o ile spełnione zostaną łącznie następujące warunki.

Warunki skorzystania z możliwości obniżenia ceny

Roszczenie o obniżenie ceny nie będzie Państwu przysługiwało, nawet w przypadku spełnienia warunków, o których mowa powyżej, jeżeli oferta konkurencyjna stanowi pochodną uwzględnienia punktów lojalnościowych, specjalnych stawek członkowskich lub nagród oferowanych przez pośredników biorących udział w procesie rezerwacji.

eholiday_sygnet
eholiday_sygnet