Agroturystyka J.T. Kozieł

Agroturystyka w Łosieniu

Łosień 39, 26-065 Piekoszów,
woj. świętokrzyskie, Polska

Informacje o obiekcie

Do wynajęcia: Cena: Ilość: Struktura:
Pokój 2-osobowy 30 - 40 PLN osoba 2 Zobacz
Pokój 4-osobowy 22 - 30 PLN osoba 3 Zobacz

Gospodarstwo Agroturystyczne położone jest w zachodniej części Gminy Piekoszów , w Łosieniu http://youtu.be/5jVvVuW6MF4 ,nad rzeką Łososiną (Wierną Rzeką), w otoczeniu lasu .POSIADA KATEGORIĘ DWÓCH SŁONECZEK WYDANY PRZEZ POLSKĄ FEDERACJĘ TURYSTYKI WIEJSKIEJ. Oddajemy do dyspozycji gości pięć pokoi z trzema łazienkami oraz w pełni wyposażoną kuchnię . Do pokoi jest oddzielne wejście zewnętrzne . Pomieszczenia wyposażone są w telewizory . http://youtu.be/T3EDBmtJOTk Obiekt posiada internet, telewizję satelitarną, parking ogrodzony, garaże, plac zabaw, miejsce do grillowania i kempingu . Można wypożyczyć rowery, kijki do nordic walking. W miejscowości są sklepy, kościół, szkoła . Dobry dojazd Kielc zapewniają (MPK-26), busy . Do stacji kolejowej pięć kilometrów .
Jest jedyna czysta i zarybiona rzeka na terenie Gór Świętokrzyskich. Dawniej zwała się Łośną od miejscowej wsi Łosień. Potem nazwą zmieniono na Łososinę, wreszcie piewca ziemi kieleckiej Stefan Żeromski wprowadził nazwę Wierna Rzeka.http://youtu.be/Fgp1EnlH5Sw
Można zwiedzić

Ściana wspinaczkowa w Miedziance 10km
Rezerwat przyrodniczy chęciński 15km.
Rezerwat Geologiczny Kadzielnia, Wietrznia 22km.
Wyciąg narciarski w Kielcach 20km
ZABYTKI AtRakCje KiEIeCczYznY
http://youtu.be/8PuC6971L78
Zabytkowa Katedra w Kielcach 25km.
http://youtu.be/7jrbM5fK3aY
Pałac Biskupi w Kielcach 22km.
MUZEUM DIECEZJALNE W KIELCACH.
http://youtu.be/7_V7nkAqWnA
Muzeum Historyczne Kielc
http://youtu.be/S4uun18bTCI
Muzeum Narodowe-Pałac Biskupów Krakowskich
http://youtu.be/zRD0Lh2UjC0
Muzeum Narodowe-Rynek
http://youtu.be/RDLpgqP1eVk
Muzeum zabawkarstwa 22km.
http://youtu.be/LWeGGle4rE4
KIELCE MUZEUM GEOLOGICZNE, KAMIENIE
Przedstawia kamienie z Gór Świętokrzyskich
http://youtu.be/nALVamciH5Q
http://youtu.be/BIHfzgiaPUY
Jaskinia Raj 15km.
http://youtu.be/FhzLdXk5c8U
Jaskinia Piekło 10km.
Skansen Wsi kieleckiej Tokarni 20km.
Ruiny zamku w Chęcinach 10km.
Ruiny zamku w Podzamczu Piekoszowskim 7km.
http://youtu.be/3iMtIoPBeb4
http://youtu.be/b-nkHdqjv5Y
Muzeum H. Sienkiewicza w Oblęgorku 15km.
Muzeum S. Żeromskiego Kielce 20km.
http://youtu.be/LWeGGle4rE4
Miejsce narodzin S. Żeromskiego 4km.
Kościół w Piekoszowie (Sanktuarium Maryjne) 7km.
Zalew w Bolminie 10km.
Zalew w Sielpi 25km.
http://youtu.be/sTtZ9s3nVyo
Rzeka Łososina
http://youtu.be/Fgp1EnlH5Sw
Las
http://youtu.be/7s2bg9wimkI
http://youtu.be/sTtZ9s3nVyo
Restauracja 4km.
Jadłodajnia 2km.

Góry Świętokrzyskie kojarzą się z Kielcami,
http://youtu.be/Jra6ww-uxEQ
http://youtu.be/hMHTcxKntEI
http://youtu.be/PYuw8a8anY4
http://youtu.be/XwYTQcSKAio
http://youtu.be/E0WB92aQsYM
http://youtu.be/YFhn_By4dnY
Pasmem Łysicą,
Łysogór,
http://youtu.be/PGhBZmwnSiM
Świętym Krzyżem
http://youtu.be/7mJlwooEcZ8
http://youtu.be/Y6H6CiV1u50
http://youtu.be/UDNVgyKBReo

Nową Słupią. objęte Świętokrzyskim Parkiem Narodowym.
To także jaskinia Raj i Chęciny
http://youtu.be/FhzLdXk5c8U
Góry Świętokrzyskie to kraina od Skarżyska Kamiennej , Starachowice na północy, http://youtu.be/z9aKM5w3lQg
http://youtu.be/UIcLjQ6dDv8
aż po Opatów, Klimontów i Staszów na południu.
Co prawda Góry Świętokrzyskie to najniższe z polskich gór, ale za to najstarsze. No i wskaźnik liczby legend najwyższy w Polsce.
Szczególnie Pasmo Jeleniewskie – najbardziej dzikie i niedostępne. Warto odwiedzić także Pasmo Klonowskie, najbardziej widokowe ,oraz Oblęgorskie. Ciekawym punktami w Góry Świętokrzyskie
na zachód http://youtu.be/D78pYGGahUU
jest Góra Perzowa i Pasmo Dobrzeszowskie Gór Świętokrzyskich. Na jej szczycie założono rezerwat przyrody „Góra Dobrzeszowska” z Kamiennym Kręgiem oraz owiana legendą góra Miedzianka. Szczyt zachodni w Górach Świętokrzyskich, zachodni kraniec Grzbietu Chęcińskiego
http://youtu.be/YYX1icZdoF8

Atrakcje
Dla dzieci
Europejskie Centrum Bajki (ECB) w Pacanowie
Wizyta w Europejskim Centrum Bajki to prawdziwa podróż w krainę marzeń i snów. To niepowtarzalne miejsce, które inspiruje do sięgania po literaturę oraz służy pielęgnowaniu pozytywnych wartości wśród dzieci, ale także i dorosłych.
Bałtów - W Krainie Dinozaurów
Dawno, dawno temu, przed milionami lat, wśród bujnej zieleni żyły potężne, silne zwierzęta dinozauryDo dziś fascynują one wielu, zarówno najmłodszych, jak i dorosłych miłośników prehistorii. Wielu z nich marzy o spotkaniu oko w oko z tyranozaurem. I jest to możliwe - w Bałtowskim Parku Jurajskim.

Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach
Placówka jest największym i najstarszym muzeum zabawek w Polsce. Na 631 m kwadratowych powierzchni wystawienniczej prezentujemy kilka tysięcy eksponatów. Zwiedzający mogą obejrzeć kilkanaście wystaw, m.in. lalki z całego świata, zabawki historyczne i ludowe, lalki Barbie, modele samochodów, samolotów, statków, kolejkę elektryczną i marionetki teatralne.

Zabytki sakralne
Klasztor Cysterski w Wąchocku
Miasteczko koło Starachowic słynie nie tylko z dowcipów, ale przede wszystkim z Cystersów sprowadzonych tu w 1179 r. z burgundzkiego opactwa Morimond, przez biskupa krakowskiego Gedeona Gryfitę.

Klasztor na Św. Krzyżu i Muzeum Misyjne
Górę Łysiec - współcześnie znaną jako Święty Krzyż - przed wiekami szczególnie upodobały sobie czarownice. Podczas organizowanych przez nie sabatów odprawiane były tajemne gusła, trwała piekielna zabawa i tańce.

Kościół Św. Jakuba w Sandomierzu
Kościół św. Jakuba; to jeden z najstarszych i najcenniejszych w Sandomierzu i w Polsce zabytków architektury.

Zamki i pałace
Zamek Krzyżtopór w Ujeździe
W Ujeździe znajdują się ruiny monumentalnego zamku-pałacu, budowanego w latach 1627-44 przez Wawrzyńca Senesa na polecenie wojewody sandomierskiego Krzysztofa Ossolińskiego.

Zamek Królewski w Chęcinach
Zamek Królewski w Chęcinach powstał na przełomie XIII i XIV w. na wzniesieniu (360 m n.p.m.) jako warownia typu wyżynnego. Król Władysław Jagiełło wykorzystał jego specyficznego położenia i wybrał go na miejsce roków sądowych i zajazdów szlachty.

Dawny Pałac Biskupów Krakowskich w Kielcach
Jest to jedna z najwspanialszych i najlepiej zachowanych rezydencji z epoki Wazów.

Zabytki techniki
Muzeum Zagłębia Staropolskiego w Sielpi
Znajdujące się w Sielpi Muzeum Zagłębia Staropolskiego (filia Muzeum Techniki w Warszawie) stanowi unikatowy w skali europejskiej, zabytek techniki. Mieści się ono w halach dawnej walcowni i pudlingarni z pierwszej połowy XIX w., która została zbudowana w ramach programu uprzemysłowienia ziem polskich zainicjowanego po 1815 r. przez Stanisława Staszica.

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach
W 1789 roku z fundacji opata wąchockiego Rupkiewicza zbudowano na terenie obecnych Starachowic pierwszy wielki piec. Po 1815 roku Stanisław Staszic opracował plan "ciągłego zakładu fabryk żelaznych na rzece Kamiennej" i od 1841 roku zaczynają działać trzy wielkie piece opalane na węgiel drzewny.

Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu
W położonym 24 km na zachód od Końskich Maleńcu, nad rzeką Czarną, zlokalizowany jest zabytkowy zespół walcowni i gwoździarni posiadający już ponad 200-letnią historię. Założony został w 1784 r. przez kasztelana łukowskiego Jacka Jezierskiego, który oprowadzał po nim latem 1787 r. króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i ucztę dla niego wydał. Przez lata zmieniali się właściciele modernizując park maszynowy i zmieniając profil produkcji.

Muzea
Muzeum; Dworek Mikołaja Reja; w Nagłowicach
Muzeum;Dworek Mikołaja Reja; ukazuje związki pisarza z Nagłowicami i znaczenie jego twórczości zarówno dla piśmiennictwa, jak i całej kultury polskiej. Jest tu wystawa reprodukcji przedstawiających życie i dorobek pisarski Mikołaja Reja. Na drzeworytach umieszczono fragmenty dzieł pisarza i zapisy z jego życiorysu. W gablotach znajdują się ciekawe teksty rękopisów (np. list do sąsiada czy zeznanie podatkowe).

Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie
Przy rynku, w dwóch kamieniczkach z XVIII w., mieści się Muzeum Zegarów założone i prowadzone przez rodzinę Przypkowskich. Posiada bogate i zróżnicowane zbiory setek zegarów słonecznych i przyrządów gnomonicznych, rozmaite przyrządy do mierzenie czasu: klepsydry, zegary ogniowe i mechaniczne a także przyrządy astronomiczne. Uznaje się, iż jest to trzeci taki zbiór na świecie po Oxfordzie i Chicago. W dziale starodruków liczącym około 600 tomów do najcenniejszych należy dzieło Kopernika z 1566 r. ; De Revolutionibus orbium coelestium , oraz egzemplarze z autografami Heweliusza, Kartezjusza i Huygensa. Godną uwagi jest ponadto kolekcja grafik i ekslibrisów licząca około 25.000 dzieł powstałych od XVI do XX w. oraz zachowane wnętrza domu Przypkowskich wypełnione zbiorami sztuki.

Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku
W Oblęgorku mieści się posiadłość polskiego Noblisty- Henryka Sienkiewicza, którą pisarz otrzymał w darze od społeczeństwa z okazji 25- lecie pracy literackiej. Od 1958 r. w pałacu znajduje się muzeum poświęcone jego życiu i twórczości, stanowi ono oddział Muzeum Narodowego w Kielcach.
Atrakcje przyrodnicze
Karczówka
Rezerwat krajobrazowy został utworzony w roku 1953 na pow. 26,62 ha. Karczówką nazywa się wysoka, skalista, drzewami po większej części iglastymi pokryta góra, leżąca ok. 4 kilometrów na zachód od centrum od Kielc. Jest ona jedynym wśród kieleckich rezerwatów, rezerwatem krajobrazowym. Trzeba jednak zauważyć że obszar zajmowany przez Karczówkę i okoliczne wzniesienia zapisuje się jednocześnie w sposób znaczący w historii eksploatacji kruszców.

Jaskinia Raj
Jaskinia Raj&; jest jedną z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Gór Świętokrzyskich i jedną z najpiękniejszych jaskiń krasowych naszego kraju.

Dąb Bartek
Nazywany królem Puszczy Świętokrzyskiej ;Dąb Bartek, rośnie kilkanaście kilometrów na północ od Kielc ; przy drodze Ćmińsk ; Samsonów ; Barcza. Wiek drzewa jest bliżej nieokreślony i do dziś trwają w tej sprawie spory wśród naukowców. Najbardziej śmiałe prognozy dają Bartkowi; prawie 1000 lat.

Obiekt w bazie od: 2009-08-24

Rozwiń opis Zwiń opis

  • Zakwaterowanie, wykwaterowanie: od 14:00 do 10:00
  • Do dyspozycji gości: Grill, Udogodnienia – prasowanie/pranie (Pralka ogólnodostępna, Deska do prasowania / żelazko ogólnodostępne), Wypożyczalnia sprzętu rekreacyjnego, Miejsce na ognisko
  • Internet: Internet
  • Dla gości ze zwierzętami: Akceptacja zwierząt
  • Recepcja: Recepcja 24h
  • Dla rodzin z dziećmi: Udogodnienia dla rodzin z dziećmi (Sala zabaw dla dzieci, Plac zabaw dla dzieci, Piaskownica, Huśtawka)

Osoby, które odwiedzały ten obiekt interesowały się również

^

Gwarancja najlepszej ceny

W momencie rezerwacji oferujemy najniższą dostępną cenę – gwarancja udzielana jest przez właściciela obiektu

W przypadku, jeżeli dokonają Państwo rezerwacji usług oznaczonych symbolem „Gwarancja Najlepszej Ceny” w serwisie i w ciągu 24 godzin od potwierdzenia rezerwacji, znajdą Państwo w niższej cenie ofertę Operatora dotyczącą świadczenia usług, których zakres jest tożsamy z zarezerwowanymi przez Państwa usługami w okresie objętym rezerwacją, w tym samym ośrodku, Operator, obniży cenę rezerwacji usług do ceny oferty konkurencyjnej Operatora, dostępnej za pośrednictwem sieci internet, o ile spełnione zostaną łącznie następujące warunki.

Warunki skorzystania z możliwości obniżenia ceny

Roszczenie o obniżenie ceny nie będzie Państwu przysługiwało, nawet w przypadku spełnienia warunków, o których mowa powyżej, jeżeli oferta konkurencyjna stanowi pochodną uwzględnienia punktów lojalnościowych, specjalnych stawek członkowskich lub nagród oferowanych przez pośredników biorących udział w procesie rezerwacji.

eholiday_sygnet
eholiday_sygnet