Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Trzęsacz

Trzęsacz to niewielka i spokojna miejscowość nadbałtycka położona w województwie zachodniopomorskim na rewalskim wybrzeżu klifowy. Chociaż jest najmniejszą z okolicznych miejscowości to z całą pewnością najciekawszą pod względem zabytków i pomników przyrody. Dzięki swojej lokalizacji gwarantuje przejezdnym ciszę, spokój, świeże nadmorskie powietrze oraz liczne atrakcje. Natomiast dzięki niewielkim odległościom od pobliskich miejscowości otwiera przed urlopowiczami liczne możliwości na spędzenie wolnego czasu.

Co można robić w Trzęsaczu w czasie wolnym?

Bliskość polskiego morza nie pozostawia wątpliwości co do najpopularniejszego sposobu spędzania wolnego czasu. W Trzęsaczu najlepiej udać się na plażę i zażywać kąpieli morskich oraz słonecznych. Chociaż sama miejscowość nie należy do największych ośrodków turystycznych, to z całą pewnością może pochwalić się jedną z najpiękniejszych plaż w Polsce. Dodatkowo wybrzeże w Trzęsaczu od lat honorowane jest Błękitną Flagą przyznawaną ośrodkom i kąpieliskom nadmorskim spełniającym warunki międzynarodowej organizacji promującej ochronę środowiska. Wyjątkowego charakteru lokalnej plaży dodaje wysoki klif, na którym znajdują się ruiny słynnego gotyckiego kościoła oraz obecność modernistycznego tarasu widokowego.


Spędzając w Trzęsaczu urlop, warto zdecydować się na aktywny wypoczynek. Najprostszym sposobem na poznanie uroków okolicy będą piesze i rowerowe wycieczki. Na spacer możemy udać się na przykład piękną plażą. Dotrzemy w ten sposób między innymi do Niechorza, gdzie zobaczymy przystań rybacką oraz latarnię morską. Na wycieczkę po okolicy możemy wybrać się również wchodząc na Nadmorski Szlak Turystyczny, biegnący od Świnoujścia po Żarnowiec. Natomiast piesze wędrówki do pobliskich miejscowości pozwolą nam nie tylko poprawić samopoczucie i kondycję, ale również dadzą szansę odkrycia kilku naprawdę urokliwych okolicznych zakątków.


W Trzęsaczu ciekawe trasy dla siebie znajdą również rowerzyści. W samym miasteczku swój początek ma Trasa Śladami Zabytków Architektury. Prowadzi on przez sąsiednie Pustkowo oraz wieś Dreżewo. Na niemal 10-kilometrowej trasie turyści zobaczą między innym zespół pałacowo-parkowy wybudowany w 1860 roku oraz dwa pomniki przyrody: zabytkowe lipy drobnolistne i wiązy szypułkowe. Natomiast z okolicznego Rewala startuje Rewalska Kraina Słońca – także 10-kilometrowa trasa, na której przejedziemy obok pomników Romea i Julii, papieża Jana Pawła II, tarasu widokowego z panoramą Bałtyku oraz jedynego znanego okazu ostrokrzewu kolczastego w formie drzewa. W Niechorzu możemy wyruszyć natomiast Śladami Rybołówstwa Morskiego oraz Śladami Historii Niechorza.


Piękną nadmorską okolicę możemy podziwiać również z wagonów zabytkowej nadmorskiej kolejki wąskotorowej. Odrestaurowana i unowocześniona linia kolejowa w sezonie letnim kursuje pomiędzy Gryficami i Pogorzelicą. Oferuje ona turystom możliwość podziwiania malowniczych nadmorskich krajobrazów oraz wiele okolicznych zabytków architektonicznych. Podczas przejazdu pełną trasą zobaczymy m.in. ruiny gotyckiego kościoła na klifie w Trzęsaczu, latarnię morską w Niechorzu, neogotycki pałac w Dreżewie oraz dworską rezydencję z XVIII wieku w Rybokartach.


Dla urozmaicenia naszego pobytu w Trzęsaczu możemy udać się spacerem do pobliskich miejscowości. W oddalonym o zaledwie dwa kilometry Rewalu będziemy mogli spędzić czas m.in. w Parku Wieloryba. Miejsce to nadaje się idealnie dla dzieci i dorosłych, którzy lubią łączyć naukę z dobrą zabawą. To jedyne takie miejsce, w którym bez obaw możemy pogłaskać ogromnego rekina lub przytulić kałamarnicę. W czterech specjalnie przygotowanych sekcjach tematycznych zobaczymy niemal 100 modeli morskich zwierząt w oryginalnych rozmiarach – w tym głębinowe potwory, morskie olbrzymy oraz imponującego 35-metrowego płetwala błękitnego – spotkamy piratów oraz dowiem się więcej na temat mieszkańców Morza Bałtyckiego.


Miłośnicy zwierząt i przyrody powinni zdecydować się również na wyprawę do Niechorza, gdzie znajduje się motylarnia, a także do Pobierowa – tam bowiem czeka na zwiedzających papugarnia oraz oceanarium.

Trzęsacz – co warto zobaczyć?

Niewątpliwie najciekawszym zabytkiem w Trzęsaczu są ruiny gotyckiego kościoła – a dokładnie jego jedyna ocalała ściana. Obiekt ten fascynuje turystów przede wszystkim ze względu na swoją burzliwą historię, smutny koniec oraz krążące na jego temat legendy. Budynek świątyni został wzniesiony już w XIII, a przebudowany w XV w. i według niektórych przekazów znajdował się dwa kilometrów od linii brzegowej. Na przestrzeni lat odległość do Bałtyku dramatycznie malała z powodu postępującej erozji, a budynek spotykały kolejne nieszczęścia – został trafiony przez piorun, obrabowany, a następnie zniszczeniu uległ przykościelny cmentarz. W drugiej połowie XIX wieku urwisko znalazło się zaledwie metr od kościoła, dlatego też jego wyposażenie wywieziono do Kamienia Pomorskiego oraz muzeum Szczecińskiego i Berlińskiego. W roku 1900 budynek zaczął się obsuwać, a proces ten zatrzymało dopiero wzmocnienie klifu w 2001 roku – ratując tym samym ostatnią ocalałą ścianę. Z miejscem tym związane są liczne legendy. Według jednej z nich kościół uległ zniszczeniu, ponieważ rozgniewany Bałtyk pragnął odzyskać ciało swojej córki – bogini Zielenicy złapanej przez rybaków oraz przetrzymywanej później przez miejscowego księdza.


Kolejnym lokalnym zabytkiem wartym zobaczenia jest neogotycki kościół pw. Miłosierdzia Bożego. Powstał on po zamknięciu zagrożonej świątyni na klifie i część jej wyposażenia trafiła właśnie do nowego budynku. W środku znajduje się między innymi imponujący ołtarz główny wykonany w 1673 roku, pięknie zdobiona chrzcielnica barokowa z 1682 roku oraz obraz olejny Charlesa Pattisona przedstawiający ruiny starego kościoła na klifie.


Turyści zafascynowani historią zniszczonego kościoła oraz związanymi z nim legendami powinni w planie swojego urlopu uwzględnić wizytę w Multimedialnym Muzeum na Klifie. W odnowionym i unowocześnionym obiekcie na zwiedzających czeka multimedialna ekspozycja, która przybliża historię miejscowości, kościoła oraz znaczenie 15 południka przebiegającego przez miasteczko. Wizyta w muzeum powinna być szczególnie interesująca dla najmłodszych odwiedzających, ponieważ zamiast prostych eksponatów za szybą czekają na nich pokazy światła, dźwięku i obrazu, która zabiorą ich w ciekawą i niezwykłą podróż.


Obowiązkowym punktem zwiedzania miasteczka powinna być wizyta na platformie widokowej znajdującej się na plaży. Nowoczesna konstrukcja wznosi się 20 metrów nad poziom morza i zapewnia turystom piękny widok na Morze Bałtyckie, plażę oraz ruiny gotyckiego kościoła. Urok temu miejscu dodaje różnokolorowa iluminacja świetlna ozdabiająca punkt widokowy po zapadnięciu zmroku. W poszukiwaniu innych równie urokliwych miejsc możemy udać się do Rewala. Znajdują się tam niezwykle klimatyczny zakątek idealny do spacerowania – szczególnie dla zakochanych. Alejki Róż i Zakochanych oferują bardzo przyjemną atmosferę za sprawą egzotycznych roślin i krzewów oraz ponad stu odmian róż. Wyciszający spacer alejkami uprzyjemni nam nie tylko zapach kwiatów, ale także obecność dwóch niezwykłych ławeczek – na jednej odpoczywają zapatrzenie w siebie Romeo i Julia, a drugiej natomiast zobaczymy Małego Księcia.

Co warto zabrać na urlop w Trzęsaczu?

Najlepszą porą na wizytę w Trzęsaczu jest środek lata, dlatego planując wyjazd należy zabrać ze sobą krem z filtrem. Ochroni on nas przed poparzeniami słonecznymi, pozwalając na bezpieczne korzystanie z wypoczynku na plaży. Podczas wakacyjnego urlopu warto dołączyć na stałe do swojej codziennej garderoby nakrycia głowy chroniące przed promieniami słońca – stylowy kapelusz czy wygodna czapka z daszkiem nie tylko pozwolą nam się ładnie prezentować, ale także znacznie ułatwią nam funkcjonowanie w wakacyjnym słońcu.


Dla najmłodszych turystów pobyt na plaży będzie jeszcze przyjemniejszy, jeżeli będziemy pamiętać o zabraniu ze sobą zabawek takich jak plastikowe łopatki i wiaderka. Pozwolą one wznieść wspólnymi siłami imponujące i pomysłowe konstrukcje z piasku i tym samym bawić się na plaży jeszcze lepiej.

Noclegi w Trzęsaczu

Najbardziej reprezentatywną kategorię noclegów w Trzęsaczu stanowią domki. Cieszą się one zainteresowaniem przede wszystkim rodzin z dziećmi. Najkorzystniej jednak szukać ofert pośród kwater i pokoi. Ceny za usługę w tej kategorii mogą wynieść nawet od 30 złotych. Na wyposażeniu obiektów znajduje się dostęp do prywatnej łazienki, darmowe miejsca parkingowe, telewizory oraz dostęp do internetu i dobrze wyposażonej kuchni.


Część właścicieli oferuje turystom dostęp do dodatkowych udogodnień takich jak możliwość odpoczynku w przestronnych ogrodach z tarasami, altanami i miejscami na grilla. Dodatkowo dla najmłodszych przygotowane są place zabaw z huśtawkami, zjeżdżalniami czy trampolinami. Goście w wielu przypadkach mogą wypożyczyć rowery lub sprzęt plażowy. Wśród obiektów znajdują się również takie oferujące dostęp do podgrzewanego basenu.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Trzęsaczu

Turyści poszukujący noclegu w Trzęsaczu liczą przede wszystkim na dostęp do prywatnej łazienki oraz miejsc parkingowych. Zależy im również na dostępie do telewizora oraz internetu, a także możliwości wygodnego korzystania z kuchni czy wyżywienia na miejscu. Istotną kwestią przy wyborze obiektu noclegowego była odległość od plaży, możliwość przyjazdu z psem oraz dostęp od tarasu z widokiem na morze.

Ceny noclegów w Trzęsaczu

Średnia cena noclegów w Trzęsaczu wynosi 184 złote. Najkorzystniejszych ofert najlepiej szukać w kategorii kwatery i pokoje. Cena noclegu może wynieść wtedy nawet 30 złotych. Cenniki niektórych obiektów mogą ulegać zmianie w czasie sezonu oraz w weekendy. Ceny weekendowe w Trzęsaczu mogą być niemal o połowę wyższe niż w dzień powszedni. W czasie wybierania obiektu noclegowego warto zwrócić uwagę na oferty specjalne przedstawiane przez niektórych właścicieli. Dotyczą one najczęściej długiego weekendu majowego.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Trzęsaczu

Ile kosztuje nocleg w Trzęsaczu?
Cena za nocleg w Trzęsaczu zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii domki Trzęsacz, wtedy koszt noclegu może wynieść od 100 zł. Średnia cena noclegu w Trzęsaczu wynosi 259 zł.
Czy ceny noclegów w Trzęsaczu w weekend różnią się od tych w dni powszednie?
Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń Nocowanie.pl ceny noclegów w weekend są droższe o 14% od cen w dzień powszedni.
Jak znaleźć najtańszy nocleg w Trzęsaczu?
Wystarczy odpowiednio ustawić opcję filtrowania, wybierając w lewej kolumnie, znajdującej się przy wynikach wyszukiwania, opcję „Cena za usługę”. Inna możliwość to kliknięcie ikonki „Tanie noclegi Trzęsacz”, widocznej bezpośrednio nad wynikami wyszukiwania. Obecnie najtańsze noclegi w Trzęsaczu zaczynają się od kwoty 100.
Jakie obiekty noclegowe są najpopularniejsze w Trzęsaczu?
Turyści najczęściej pytają o noclegi w obiektach z kategorii: domki, kwatery i pokoje. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.
Które obiekty noclegowe w Trzęsaczu mają najlepsze opinie?
Obiekty z najlepszymi opiniami możemy znaleźć klikając na zakładkę „Trzęsacz opinie”, a wyniki wyszukiwania posortują się tak, by obiekty z najlepszymi ocenami były najwyżej. Obecnie najlepiej oceniane obiekty w Trzęsaczu to: Apartamenty - Park Willa Trzęsacz, Domki Cztery Pory Roku, Domki Letniskowe Promienna 5.
Które noclegi w Trzęsaczu są polecane dla rodzin?
Wiele rodzin zatrzymujących się w Trzęsaczu poleca Apartamenty - Park Willa Trzęsacz, Dom Gościnny Palisander, Willa Bryza.
Które noclegi w Trzęsaczu są polecane dla par?
Jakie są atrakcje w Trzęsaczu i okolicy?
W Trzęsaczu na turystów czeka wiele atrakcji. Najważniejsze to ruiny kościoła, sąsiadujący z nimi taras widokowy oraz plaża. Warto wybrać się też na przejażdżkę koleją wąskotorową, która dociera do Pogorzelicy.
Gdzie znajdują się ruiny kościoła w Trzęsaczu?
Ruiny kościoła w Trzęsaczu znajdują się tuż przy plaży i tarasie widokowym, na skraju wysokiego klifu.
Czy plaża w Trzęsaczu jest dobra do kąpieli?
Plaża w Trzęsaczu to jedna z najbardziej malowniczych plaż na polskim wybrzeżu. Rozciąga się u stóp wysokiego klifu, a drobny złocisty piasek zachęca, by zanurzyć w nim stopy. O jakości wyznaczonego tam kąpieliska świadczy fakt, iż prawie co roku otrzymuje Błękitną Flagę. Jest ona przyznawana miejscom, które spełniają najwyższe normy czystości i bezpieczeństwa.
Czy w Trzęsaczu jest plaża dla psów?
Plaża dla psów w Trzęsaczu znajduje się w zachodniej części kąpieliska, przy wejściu numer 28. Są to okolice ulicy Kamieńskiej.
Ile kosztuje wejście do muzeum w Trzęsaczu?
Muzeum w Trzęsaczu wykorzystuje nowoczesną technologię, by przedstawić między innymi dzieje ruin kościoła oraz znaczenie 15. południa, na którym ulokowana jest miejscowość. Koszt biletu normalnego wynosi 16,90 zł, a ulgowego 13,90 zł, oprócz tego w sprzedaży są biletu rodzinne w cenie 49 zł dla dwóch osób dorosłych i dwójki dzieci do 16. roku życia.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!