Noclegi Trzebnica

Noclegi Trzebnica 5 wyników

Obiekty, które mogą Cię zainteresować

Dom Warmia

Dom Warmia

dom do wynajęcia

Pluski

od 650 zł / noc

Domek

Domek

dom letniskowy

Ryn

od 200 zł / noc

Trzebnica - informacje

Trzebnica to miasto leżące niespełna 30 kilometrów od centrum Wrocławia, wizyta w którym może być znakomitym urozmaiceniem pobytu w stolicy Dolnego Śląska lub podróży po regionie. Trzebnica odkrywa przed turystami swą wielowiekową historię oraz oddaje do ich dyspozycji ciekawe zabytki i różnorodne atrakcje.

Jak spędzać czas w Trzebnicy?
Choć dokumenty, w których pojawiły się pierwsze wzmianki na temat miejscowości, pochodzą z XII wieku, osadnictwo na obszarze dzisiejszej Trzebnicy istniało już pół miliona lat temu. Co więcej, ten imponujący wynik, mimo że sam w sobie robi wrażenie, czyni odkryte w okolicach miasta obozowisko najstarszym w Polsce.
Nie sposób jednak nie wspomnieć, że w Trzebnicy znajduje się także wiele cennych zabytków, których wiek może nie jest datowany na setki tysięcy lat, ale bez wątpienia wpływają one na atrakcyjność tej miejscowości.
W tym gronie wymienić możemy historyczny układ urbanistyczny miasta, Sanktuarium św. Jadwigi, czyli zespół klasztorny cysterek z kościołem wzniesionym w XIII wieku i folwarkiem, zamek z przełomu XIX i XX wieku wraz z otaczającym kompleksem parkowym, a ponadto liczne domy i kamienice, powstałe jeszcze w XVII i XVIII wieku.
Ale odkrywanie dziejów Trzebnicy może być równie inspirujące, co wyczerpujące. Spragnionym kontaktu z naturą poleca się spacer ścieżkami Lasu Bukowego, natomiast amatorów aktywności, a także marzących o odrobinie relaksu z pewnością skusi propozycja spędzenia czasu w parku wodnym.

Gdzie spać w Trzebnicy?
Oferta noclegowa Trzebnicy może nie należy do szczególnie rozbudowanych, ale potrafi spełnić najróżniejsze oczekiwania turystów. Planując nocleg w Trzebnicy możemy zdecydować się między innymi na hotel, zarówno w luksusowej, czterogwiazdkowej wersji, jak i tej jednogwiazdkowej, lecz nie mniej komfortowej. W ofercie noclegów w Trzebnicy znajdziemy również ośrodki wypoczynkowe i stylowe pokoje gościnne.

Galerie zdjęć okolicznych miejscowości

pokaż listę ukryj listę