Wapiennik

Dom do wynajęcia w Starej Morawie

Stara Morawa 29, 57-550 Stronie Śląskie,
woj. dolnośląskie, Polska

Informacje o obiekcie

Rodzaj pokoju Cena
1 osobowe 35 PLN od osoby

DOMKI WAKACYJNE W 3D na naszej stronie internetowej!

Tylko wirtualna wycieczka 3D pokaże miejsce jakim jest w rzeczywistości.

WIRTUALNA WYCIECZKA 3D PO PROPONOWANYM PAŃSTWU OBIEKCIE WAKACYJNYM I JEGO BEZPOŚREDNIM OTOCZENIU I OKOLICY NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ.

Serdecznie zapraszamy.

Kompleks wakacyjno - noclegowy położony na terenie Wapiennika Łaskawy Kamień (lub, bardziej trafnie, Rzeczpospolitej Wapienniczej artystycznie zaaranżowanego państwa w państwie wraz z własną monetą i własnym paszportem) jest niemniej wyjątkowy niż cały obiekt historyczny i nie ustępuje mu w niczym w zakresie zastosowania niestandardowych rozwiązań.

Goszcząc w Rzeczpospolitej Wapienniczej spedzają Państwo wakacje w atmosferze niemalże jak „u siebie”w miejscu niezależnym od całości, wytyczonym własnym opłotowaniem dookola naturalnie, ekologicznie utrzymanego terenu o powierzchnii 3000 metrów, z własnym niezależnym dojazdem. Do wyboru naszych gości pozostawiamy decyzję zamieszkania w:

I.

Bunkrze czyli domku o charakterze rustykalnym przeznaczonym dla 2 – 6 osób. Living – room/kuchnia z kominkiem ogrzewającym bunkier dzięki systemowi rur doprawdzających ciepłe powietrze, spory korytarz, łazienka z łaznią parową, duży pokój sypialnia dla 2-4 osób, mały pokój dla 1-2 osób.

II.

Pustelni czyli domku na kurzej stopce (wysokość okolo 8 metrów) przeznaczonym dla 2 osób, wyposażonym w mini – łazienkę (WC, umywalka, prysznic), wygodne łóżko i niepowtarzalny widok dookoła.

Oferta noclegowa Wapiennika wyróżnia się nie tylko oryginalnym pomyslem na naprawdę „inne wakacje” ale także wyjątkową i strategicznie szczególnie atrakcyjną lokalizacją.

Wapiennik leży na terenie Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego, położony przy samej drodze do Jaskinii Niedźwiedziej (goście nasi mieszkają od niej 300 metrów dalej) na pograniczu miejscowości Stara Morawa/Kletno. Miejsce jest więc centralne pod aspektem rekreacyjnym (Zalew rekreacyjny w Starej Morawie 650 m) turystycznym i topograficznym (Śnieżnik/Schronisko – pieszo ok. 2 h., Stronie Śl. – ok. 3 km, Centrum Sportów Narciarskich Czarna Góra/Sienna – ok. 5 km, Wyciąg narciarski w Kamienicy - ok. 3 km, Czechy – ok. 8 km) a zarazem urzekające ciszą, spokojem, świeżym górskim powietrzem i walorami krajobrazowymi.

Wapiennik Łaskawy Kamień to miejsce jedyne w swoim rodzaju w skali krajowej i europejskiej. Obiekt zabytkowy z przełomu XVIII/XIX wieku stanowi pomnik budownictwa przemysłowego autorstwa K.F. Schnikla z zastosowanym w systemem opalania permanentnego opracowanym przez Hrabiego Rumforda.

Wapiennik od późnych lat 1970 restaurowany jest przez Rodzinę artystów plastyków E. & J. Rybczyńskich i następne pokolenia Rybczyńskich, od 1978 roku odbywają się tu wszelkiego rodzaju imprezy kulturalne inicjowane i organizowane przez Rodzinę Rybczyńskich, przede wszystkim wystawy artystyczne, wieczory autorskie, koncerty muzyczne. W Wapienniku mieszczą sie pracownie artystyczne Rybczyńskich i przestrzenie wystawiennicze, obiekt okolony jest parkiem, znajduje się tu również udostępniony do zwiedzania ogród japoński.

Obiekt w bazie od: 2011-01-24

Rozwiń opis Zwiń opis

  • Zakwaterowanie, wykwaterowanie: od 14:00 do 10:00
  • Do dyspozycji gości: Grill, Udogodnienia Spa/wellness (Sauna), Miejsce na ognisko
  • Udogodnienia: Udogodnienia dla niepełnosprawnych
^

Gwarancja najlepszej ceny

W momencie rezerwacji oferujemy najniższą dostępną cenę – gwarancja udzielana jest przez właściciela obiektu

W przypadku, jeżeli dokonają Państwo rezerwacji usług oznaczonych symbolem „Gwarancja Najlepszej Ceny” w serwisie i w ciągu 24 godzin od potwierdzenia rezerwacji, znajdą Państwo w niższej cenie ofertę Operatora dotyczącą świadczenia usług, których zakres jest tożsamy z zarezerwowanymi przez Państwa usługami w okresie objętym rezerwacją, w tym samym ośrodku, Operator, obniży cenę rezerwacji usług do ceny oferty konkurencyjnej Operatora, dostępnej za pośrednictwem sieci internet, o ile spełnione zostaną łącznie następujące warunki.

Warunki skorzystania z możliwości obniżenia ceny

Roszczenie o obniżenie ceny nie będzie Państwu przysługiwało, nawet w przypadku spełnienia warunków, o których mowa powyżej, jeżeli oferta konkurencyjna stanowi pochodną uwzględnienia punktów lojalnościowych, specjalnych stawek członkowskich lub nagród oferowanych przez pośredników biorących udział w procesie rezerwacji.

eholiday_sygnet
eholiday_sygnet