Kwatera Myśliwska Cegielnia

Usługi noclegowe w Cegielni

Brak oceny

Reklama

Domki Letniskowe "Stonka"

Miejscowość: Chłopy

OŚRODEK DLA RODZIN Z DZIEĆMI Obiekt położony jest na dużym zielonym terenie, niespełna 70 m od plaży

Informacje o obiekcie

Janów Lubelski 1 , 23-300 Janów Lubelski

Opis

Położony na przedmieściu Janowa, w sąsiedztwie lasu, stanowi doskonałe miejsce zarówno do wypoczynku letniego i zimowego. Blisko stąd jest do centrum miasteczka, a także nad zalew z piaszczystą plażą. Nieopodal znajduje się stadnina koni, gdzie można korzystać z jazdy konnej, wynająć bryczkę, czy sanie. W pobliżu Ośrodka wejście na ścieżkę przyrodniczą oraz atrakcyjne tereny dla miłośników wypoczynku w kontakcie z przyrodą. Ośrodek stanowi również znakomitą bazę wypadową dla jednodniowych wyjazdów do Lublina, Łańcuta, Sandomierza, Baranowa Sandomierskiego, Kazimierza, Zamościa i innych atrakcyjnych miejsc Polski południowo-wschodniej.

W ośrodku znajduje się 100 miejsc noclegowych.
w 12 pokojach dwuosobowych lub trzyosobowych o standardzie podwyższonym;
w 24 pokojach dwuosobowych o standardzie średnim;
w 2 dużych apartamentach, z obszerną łazienką wyposażoną w wannę z hydromasażem. W pokoju-sypialni łoże małżeńskie, płaski telewizor, radio-budzik, chłodziarka;
w 2 małych apartamentach;
w 4 komfortowo urządzonych studiach; każde z nich stanowi 2 pokoje dwuosobowe połączone pokojem dziennym z balkonem.
Wszystkie pokoje wyposażone są w łazienki, telewizory, dostęp do Internetu. Część z nich przystosowana jest dla osób niepełnosprawnych (w budynku znajduje się winda).

Na część konferencyjno-edukacyjną składają się:
duża sala konferencyjna, mieści się na drugim piętrze i może pomieścić od około 80 do 100 osób. Dostosowana jest do prowadzenia wykładów i prelekcji ilustrowanych zdjęciami, rysunkami i tabelami, przeźroczami i filmami (wyposażona w sprzęt audiowizualny, zaciemniana),

Pracownia komputerowa na 16 stanowisk, internet, rzutnik multimedialny, klimatyzowana,

Sala dydaktyczna, która może pomieścić ok. 40 osób. Jest ona wyposażona pod kątem edukacji ekologicznej w sprzęt audiowizualny, rzutnik pisma i pomoce dydaktyczne (mapy, atlasy, przewodniki, klucze do oznaczania roślin, grzybów i zwierząt, foliogramy, lupy, lornetki itp.). Walorami poznawczymi charakteryzuje się także „leśna filmoteka”, na którą składają się krótkie (20-30 minutowe) dydaktyczne filmy.

Sala wykładowa na parterze, wykorzystywana do wystaw czasowych, warsztatów, spotkań, dyskotek (sprzęt na miejscu), czy też jako mała sala konferencyjna na około 50 osób.

Ośrodek wyposażony jest w jadalnię z możliwością podziału na dwie mniejsze sale oraz dobrze wyposażone zaplecze kuchenne. Jednorazowo możemy pomieścić 100 osób. Zapewniamy pełne wyżywienie, stosownie do życzeń naszych gości. Miłośnikom dobrej kuchni serwujemy różnorodne, wyśmienite, tradycyjne polskie dania i potrawy regionalne z jakich słynie nasza okolica. Wszystkie podawane przez nas posiłki wytwarzane są w/g tradycyjnych receptur zgodnie z dewizą "domowej kuchni". Kuchnia serwuje np. dania mięsne z kaszą gryczaną, sosy grzybowe, świeżo złowionego w okolicznych stawach karpia, wyśmienite surówki warzywne, kompoty z borówek. Dodatkową atrakcją są wyśmienite dania z dziczyzny serwowane podczas bankietów i przyjęć okolicznościowych.

Ośrodek Edukacji Ekologicznej w LKP Lasy Janowskie jest doskonałym miejscem na szkolną wycieczkę dydaktyczną. Proponuje programy edukacyjne dla młodzieży szkół podstawowych, gimnazjalnych i liceów. Staramy się dostosować ofertę edukacyjną do oczekiwań naszych gości. Zajęcia prowadzą pracownicy Nadleśnictwa i zaproszeni specjaliści. Lekcje w terenie umożliwiają poznanie zagadnień przyrodniczych i ekologicznych, poznanie leśnictwa oraz możliwość nauki w interesującym, zróżnicowanym środowisku, w kontakcie z żywą przyrodą.
Zajęcia w terenie mogą być jednocześnie wycieczką rowerową, gdyż Ośrodek posiada 30 rowerów.

W pobliżu znajduje się zadaszone miejsce na ognisko - drewniana wiata z zamocowanymi na stałe ławami i stołami, która może pomieścić około 70 osób. Można tu poprowadzić zajęcia na wolnym powietrzu („zielona klasa”), a także przygotować posiłek np. tradycyjne, pieczone kiełbaski.

Zapraszamy do współpracy organizatorów konferencji, szkoleń, seminariów i spotkań integracyjnych. Nasz Ośrodek jest doskonałym miejscem dla przeprowadzenia tego rodzaju imprez.
Ponieważ Janów Lubelski jest miejscowością wypoczynkową nasz Ośrodek oferuje również doskonałe warunki do wypoczynku rodzinnego i zorganizowanego. Do ośrodka przyjeżdża młodzież na kolonie i zimowiska.

Wszystkich interesujących się przyrodą, szukających odpoczynku wśród lasów zapraszamy do naszego Ośrodka Edukacji Ekologicznej. Na koniec pragniemy zapewnić, że ceny pobytów są naprawdę niewygórowane. Można powiedzieć, że na każdą kieszeń.

Obiekt w bazie od: 2009-05-05

Rozwiń opis Zwiń opis

  • Zakwaterowanie, wykwaterowanie: od 14:00 do 10:00
  • Do dyspozycji gości: Miejsce na ognisko, Udogodnienia - prasowanie / pranie (Możliwość zlecenia prania, Możliwość zlecenia prasowania)
  • Internet: Internet