Noclegi Ślesin

pokaż

Informacje o miejscowości

ukryj

Informacja o miejscowości:
Ślesin to niewielkie miasto w województwie wielkopolskim, leżące niespełna 20 kilometrów od Konina, które na kartach historii zapisało się już w pierwszej połowie XIII wieku. Swoją popularność wśród turystów zawdzięcza przede wszystkim niezwykle malowniczemu usytuowaniu w otoczeniu przyrody, w bezpośrednim sąsiedztwie dwóch pięknych jezior.

Jak spędzać czas w Ślesinie?
Ślesin doskonale odnajduje się w roli miejscowości wypoczynkowej, kuszącej perspektywą regeneracji sił z dala od wielkomiejskiego zgiełku. Wśród najcenniejszych walorów Ślesina bez wątpienia należy wyróżnić Jezioro Ślesińskie i Jezioro Mikorzyńskie.
Wiosną i latem nad brzegiem akwenów spotkać można zarówno spragnionych słodkiego lenistwa w promieniach słońca, jak i miłośników pływania, żeglarstwa, kajakarstwa czy windsurfingu, pielęgnujących swe sportowe pasje.
Świetnym urozmaiceniem, szczególnie dla rodzin z dziećmi, będą odbywające się w sezonie rejsy statkiem wycieczkowym, który najmłodszym turystom proponuje też zwiedzanie pokładu czy osobiste spotkanie z kapitanem jednostki.
Nie sposób nie wspomnieć, że w Ślesinie trwają również prace nad stworzeniem kompleksu basenów, w którym będzie można rozkoszować się kąpielą w wodzie pochodzącej z ujęcia geotermalnego.
Czas spędzany w Ślesinie może także upływać na relaksujących spacerach czy wycieczkach rowerowych. Fantastyczną przygodą może być również wizyta w parku linowym, podczas której możemy sprawdzić swoją siłę i wytrzymałość.
Natomiast zainteresowani zwiedzaniem powinni zobaczyć neogotycki kościół, wzniesiony w XIX wieku, klasycystyczny łuk triumfalny, pochodzący z 1812 roku oraz pomniki, upamiętniające ważne dla miasta postacie i wydarzenia.

Gdzie spać w Ślesinie?
Oferta noclegowa Ślesina zachwyca swoim zróżnicowaniem. Osobom poszukującym noclegu w Ślesinie w najwyższym standardzie, poleca się pobyt w jednym z nowoczesnych hoteli. Nie mniejszą popularnością cieszą się także komfortowe pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe oraz domki letniskowe, chętnie wybierane zwłaszcza przez rodziny i grupy przyjaciół. W ofercie noclegów w Ślesinie znajdziemy ponadto kwatery prywatne, pokoje gościnne i gospodarstwa agroturystyczne.

  Ślesin i okolica

  Pokoje gościnne od 21 do 40 z 41 w Ślesinie

   Obiekty z okolicznych miejscowości

  1. pokoje gościnne

   Sprawdzone przez eholiday.pl

  2. pensjonat Dom Wycieczkowy Turysta

   Sprawdzone przez eholiday.pl

  3. pokoje gościnne Dom Noclegowy "7 Dni"

   Sprawdzone przez eholiday.pl

  4. Józefówka

   dom letniskowy Ślesin (1.80 km od centrum)

  5. Noclegi

   pokoje gościnne Ślesin (0.10 km od centrum)

  6. Ola

   dom do wynajęcia Ślesin (3.70 km od centrum)

  7. Wiktorówka

   kemping Ślesin (1.00 km od centrum)

  8. Kwatery

   kwatera prywatna Ślesin (0.20 km od centrum)

  9. Hotel Energetyk

   hotel Ślesin (1.40 km od centrum)

  Ślesin i okolica

  Pokoje gościnne od 21 do 40 z 41 w Ślesinie