Noclegi Radomsko

pokaż

Informacje o miejscowości

ukryj

Informacja o miejscowości:
Radomsko to miasto malowniczo usytuowane na obszarze Wzgórz Radomszczańskich, nad rzeką Radomką. Ale lokalizacja Radomska to nie tylko walory przyrodnicze, ale też logistyczne – miasto leży w pobliżu granicy województwa łódzkiego ze śląskim, między Piotrkowem Trybunalskim a Częstochową.

Co warto zobaczyć w Radomsku?
Historia Radomska rozpoczyna się prawdopodobnie jeszcze w XI wieku, jednak pisemne wzmianki na temat niegdysiejszej osady pojawiają się dopiero w połowie kolejnego stulecia. Dzięki temu miasto może poszczycić się licznymi, cennymi zabytkami, mimo że ich dzieje nie sięgają tak odległych czasów.
Jednym z głównych punktów na turystycznej mapie Radomska jest Ratusz z XIX wieku, wzniesiony w stylu romantycznym. Obecnie nie pełni już swojej pierwotnej funkcji, a w jego murach mieści się siedziba Muzeum Regionalnego.
Dużą wartość prezentują także XVII-wieczne kamienice, które, ze względu na ciekawą architekturę, są prawdziwą ozdobą niektórych ulic miasta. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszą się również dawne rezydencje i wille oraz zabytki świadczące o przemysłowej przeszłości Radomska, takie jak wieża ciśnień.
Wycieczkę po mieście warto urozmaicić zwiedzaniem obiektów sakralnych, w tym Klasztoru Franciszkanów, powstałego za panowania Władysława Łokietka, drewnianego kościoła św. Marii Magdaleny z XVI wieku, Kolegiaty św. Lamberta zaprojektowanej przez polskiego architekta.
Chętni na dodatkową porcję historii mogą wybrać się do wspomnianego Muzeum Regionalnego lub Muzeum Żydowskiego. Natomiast poszukujący chwili wytchnienia powinni skusić się na relaksujący spacer w jednym z radomszczańskich parków.

Gdzie spać w Radomsku?
Oferta noclegowa Radomska nie jest szczególnie rozbudowana, ale potrafi spełnić oczekiwania turystów. Planując nocleg w Radomsku, do swojej dyspozycji mamy przede wszystkim pokoje gościnne i kwatery prywatne, zwykle przyciągające niskimi cenami. W ofercie noclegów w Radomsku znajdziemy ponadto pojedyncze hotele i pensjonaty.

  Radomsko i okolica

  Pokoje gościnne od 1 do 17 z 17 w Radomsku

  Obiekty promowane

  1. Kwatery prywatne, położone w pobliżu strefy inwestycyjnej. Dogodne warunki mieszkaniowe, umiarkowane ceny - możliwość negocjacji. Parking zamknięty.

   Brak oceny

   Zobacz ofertę

  Lista obiektów noclegowych

  1. Atrakcyjne ceny. Wolne terminy. Faktury

   Obiekt położony w pobliżu strefy inwestycyjnej. Super warunki mieszkaniowe,WiFI, TV ,blisko sklepy, duży parking, monitoring.

   Brak oceny

   Zobacz ofertę
  2. apartamenty Radomsko, apartamenty Dobryszyce, noclegi Radomsko, noclegi Dobryszyce, kwatery Radomsko, kwatery Dobryszyce, noclegi Radomsko, noclegi Dobryszyce

   Brak oceny

   Zobacz ofertę
  3. Kwatery prywatne, położone w pobliżu strefy inwestycyjnej. Dogodne warunki mieszkaniowe, umiarkowane ceny - możliwość negocjacji. Parking zamknięty.

   Brak oceny

   Zobacz ofertę
  4. Noclegi Pracownicze , serdecznie zapraszam :))

   Brak oceny

   Zobacz ofertę
  5. Budynek 120 m2 na noclegi pracownicze,wyposażona kuchnia,4 pokoje, 2 łazienki, 12 osób lub więcej!

   Wynajem budynku 120 m2 na noclegi pracownicze. Kuchnia z pełnym wyposażeniem, dwie łazienki z pralką i cztery pokoje z balkonem. Noclegi dla 12 osób lub więcej.

   Od 65 /noc

   Brak oceny

   Zobacz ofertę
  6. Noclegi dla firm, pracowników w centrum miasta, pokoje 2-8 osobowe. Internet, grill, bar. Zapraszamy

   Obiekt znajduje sie w centrum miasta. W pobliżu bar, sklepy. Parking na podwórku zamykany. Na podwórku grill. internet Wi-Fi.

   Brak oceny

   Zobacz ofertę
  7. Obiekty z okolicznych miejscowości

  8. Noclegi Pracownicze , serdecznie zapraszam :))

   Brak oceny

   Zobacz ofertę
  9. Hotel Porto

   hotel Radomsko (5 km od centrum)

  Radomsko i okolica

  Pokoje gościnne od 1 do 17 z 17 w Radomsku