Noclegi Polkowice

Noclegi Polkowice 31 wyników

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Polkowicach

1

Ile kosztuje nocleg w Polkowicach?

Cena za nocleg w Polkowicach zależy od standardu i lokalizacji wybranego obiektu. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii noclegi pracownicze, wtedy koszt noclegu może wynieść od 20 zł. Średnia cena noclegu w Polkowicach wynosi 37 zł.
2

Czy ceny noclegów w Polkowicach w weekend różnią się od tych w dni powszednie?

Weekendy, to terminy o które turyści pytają najczęściej, dlatego niektóre obiekty mają inne ceny w weekend niż w dni powszednie. Według statystyk eholiday.pl cena za nocleg w weekend jest wyższa o 0% od cen w dni powszednie.
3

Które obiekty noclegowe są najpopularniejsze w Polkowicach?

Turystów najczęściej interesują noclegi w obiektach z kategorii: noclegi pracownicze, pokoje gościnne. Wpływ na decyzję turysty ma nie tylko cena, ale równie ważna jest lokalizacja obiektu i opinie innych gości.
4

Które obiekty noclegowe w Polkowicach mają najlepsze opinie?

Obiekty w Polkowicach, które mają najlepsze opinie to: Noclegi Kwatery Prywatne U Kasi, Pokoje Gościnne "SLK" Noclegi, Kwatery U Kajeczki.

Polkowice - informacje

Polkowice, niewielkie miasto na Dolnym Śląsku, postrzegane jest głównie przez pryzmat ośrodka przemysłowego. Niemniej, choć Polkowice współtworzą Legnicko-Głogowski Okręg Miedziowy, nie sposób nie wspomnieć, że mogą poszczycić się ciekawymi zabytkami oraz malowniczym usytuowaniem.

Jak spędzać czas w Polkowicach?
Polkowice leżą na skraju Wzgórz Dalkowskich, które pasjonatów przyrody zachwycają pięknem krajobrazów oraz bogactwem gatunkowym fauny i flory. Miasto otaczają rozległe kompleksy leśne, będące dla wielu mieszkańców kojącą oazą zieleni.
W odległości kilkunastu kilometrów od Polkowic, znajduje się ponadto Przemkowski Park Krajobrazowy, wizyta w którym będzie z pewnością świetnym sposobem na oderwanie się od cywilizacyjnego zgiełku.
Natomiast miłośników historii bez wątpienia zainteresuje fakt, że dzieje Polkowic sięgają pierwszej połowy XIII wieku, kiedy to na obszarze dzisiejszego miasta istniała osada targowa. W 1265 roku Polkowice otrzymały prawa miejskie, a swoistą pamiątką tego wydarzenia można ochrzcić rynek i zabudowę Starego Miasta, które powstały dokładnie w tym samym czasie.
Wśród wartych odwiedzenia miejsc wymienia się także polkowicki ratusz wzniesiony w XVIII wieku, zabytkowe kościoły, których fundamenty stawiano jeszcze w XV wieku oraz wiatrak holenderski i park pochodzące z końca XIX wieku.
Pobyt w Polkowicach można z powodzeniem urozmaicić uczestnictwem w jednym z wydarzeń kulturalnych lub aktywnym wypoczynkiem – w mieście znajduje się aquapark, w którym zaaranżowano również strefę SPA & Wellness.

Gdzie spać w Polkowicach?
Ofertę noclegową Polkowic bez wątpienia można określić jako urozmaiconą. Na turystów czekają między innymi nowoczesne hotele, które spełnią oczekiwania tych najbardziej wymagających. W ofercie noclegów w Polkowicach nie brakuje też komfortowych pensjonatów i pokoi gościnnych, cieszących się niezmiennie dużą popularnością. Planując nocleg w Polkowicach możemy też zdecydować się na kameralną kwaterę prywatną.