Ranczo Gruba Ryba

Dom letniskowy w Ligocie

Brak oceny

Reklama

Domek Letniskowy

Miejscowość: Sieraków

Letni basen!! Ogrodzona i monitorowana posesja. 2 parkingi, duży plac zabaw, wiata grillowa.

Cena od: 250 całość

Informacje o obiekcie

ul. Jagodowa 13A, 63-507 Kobyla Góra odległość od centrum: 0.6 km

Opis

Pięknie zagospodarowany nowy Ośrodek Agroturystyczny Ranczo Gruba Ryba z 2 budynkami mieszkalnymi o charakterze domków myśliwsko – wędkarskich. Ośrodek Ranczo Gruba Ryba spełnia wiele funkcji wypoczynkowych. Doskonale nadaje się na pobyt rodzin z dziećmi, oferując ogrodzony teren z placem zabaw i wypoczynku . Ośrodek nie posiada żadnych barier architektonicznych i idealnie nadaje się dla osób niepełnosprawnych. 2 budynki stanowią bazę mieszkaniowo – noclegową. Budynek murowany wyposażony jest w 3 pokoje z łazienkami i prysznicem. Integralną częścią tych pokoi jest doskonale wyposażona kuchnia w niezbędny sprzęt AGD. Jeden z pokoi myśliwskich / na chłodne dni / wyposażony jest w kominek.

Cały Ośrodek jest zagospodarowany z pietyzmem i dużą dbałością o szczegóły. Charakterem miejsce to przypomina małe ranczo. Przy chatce góralskiej zlokalizowana jest altana oraz miejsce do grillowania i palenia ognisk.

Ośrodek znajduje się w wiosce Ligota położonej w woj. Wielkopolskim, w powiecie Ostrzeszowskim, w Gminie Kobyla Góra , około 10 km. na zachód od Ostrzeszowa i ok. 35 km na pd. zachód od Ostrowa Wielkopolskiego oraz ok. 70 km od Wrocławia. Wieś Ligota i Ranczo Gruba Ryba znajdują się w bliskim sąsiedztwie /tj. ok. 400 m/ od 25 ha jeziora w miejscowości Kobyla Góra. Jest to idealne miejsce do wypoczynku oraz miejsce wypadowe na bogate w ryby tereny wędkarskie lub bogate w grzyby ciągnące się kilometrami pobliskie lasy. We wsi Ligota i w okolicach Kobylej Góry panuje specyficzny mikroklimat porównywalny z klimatem nadmorskim ze względu na fakt , że wokół tej miejscowości i okolic ciągną się dookoła przez kilkadziesiąt km. lasy sosnowo- świerkowe, które na wiosnę podczas przyrostów wytwarzają specyficzne olejki eteryczne pomagające w leczeniu wielu schorzeń m.inn. związanych ze schorzeniami płuc, oraz oskrzeli i tym podobnych schorzeń. Przed II Wojną Światową w okolicach tych / wokół Kobylej Góry/ znajdowały się liczne sanatoria leczące tego typu schorzenia.

Do jeziora w Kobylej Górze przylegają bardzo liczne naturalne , szerokie , piaszczyste i czyste plaże. Szerokie i piaszczyste plaże bardzo wyglądem przypominają krajobraz nadmorski. Jezioro w Kobylej Górze ma bardzo urozmaiconą linię brzegową włącznie z wysokim brzegiem klifowym.

Do jeziora również przylega Ośrodek Żeglarski ORION z wypożyczalnią sprzętu pływającego w postaci żaglówek , kajaków , rowerów wodnych oraz łodzi wiosłowych. Na jeziorze jest strefa ciszy i w związku z tym można pływać tylko na silnikach elektrycznych.

Wokół jeziora znajduje się bardzo bogata baza rozrywkowo – gastronomiczna.

W okolicy znajdują się stadniny koni oraz istnieje również możliwość skorzystania z przejażdżek bryczką po okolicach Kobylej Góry. Również w najbliższej okolicy tj. w miejscowości Rybin znajdują się olbrzymie stawy hodowlane ryb gdzie można na miejscu w sezonie zakupić codziennie świeżą rybę.

Niedaleko Rancza Gruba Ryba znajduje się również Ośrodek w miejscowości Pisarzowice, który specjalizuje się w połowie komercyjnym ryb. W Ośrodku tym można złapać następujące gatunki ryb: karp, lin, szczupak, sandacz , okoń, jesiotr, płoć oraz leszcz.

Wieś Ligota i okolice Kobylej Góry są również bardzo atrakcyjne zimą. Zimą można skorzystać z narciarskich tras biegowych oraz konnych wycieczek saniami.

Obiekt w bazie od: 2015-05-07

Rozwiń opis Zwiń opis

  • Zakwaterowanie, wykwaterowanie: od 16:00 do 12:00
  • Do dyspozycji gości: Grill, Miejsce na ognisko, Sala kominkowa, Wypożyczalnia sprzętu rekreacyjnego, Kuchnia ogólnodostępna
  • Udogodnienia: Udogodnienia dla niepełnosprawnych
  • Na terenie obiektu: Sport i rekreacja (Boisko do gry)
  • Dla gości ze zwierzętami: Akceptacja zwierząt
  • Dla rodzin z dziećmi: Udogodnienia dla rodzin z dziećmi (Plac zabaw dla dzieci [Piaskownica, Huśtawka, Zjeżdżalnia], Sala telewizyjna / gier / świetlica)