Noclegi Piotrków Trybunalski

Noclegi Piotrków Trybunalski 20 wyników

Piotrków Trybunalski - informacje

Piotrków Trybunalski jest miastem leżącym w województwie łódzkim, około 50 kilometrów od centrum tego regionu. Pierwsza osada na tym terenie powstała już w VIII wieku, natomiast Piotrków w dokumentach historyczny został wzmiankowany na początku XIII wieku. Obecnie Piotrków Trybunalski jest ważnym ośrodkiem przemysłowym i logistycznym, a jednocześnie ciekawą destynacją turystyczną.

Oferta noclegowa Piotrkowa Trybunalskiego
Ofertę noclegową Piotrkowa Trybunalskiego tworzą obiekty prezentujące najróżniejszy standard, dzięki czemu spełnia oczekiwania odwiedzających miasto gości. Jednym z wariantów noclegu w Piotrkowie Trybunalskim jest pobyt w nowoczesnym i eleganckim hotelu, będącym idealną propozycją dla wymagających turystów.
Osobom ceniącym komfort, ale posiadającym ograniczony budżet polecić można zakwaterowanie w pensjonacie lub pokoju gościnnym. Z kolei poszukujących oszczędności z pewnością zainteresują kwatery prywatne i hostele, będące znakomitym uzupełnieniem oferty noclegów w Piotrkowie Trybunalskim.

Jak spędzać czas w Piotrkowie Trybunalskim?
Aby bliżej poznać historię Piotrkowa Trybunalskiego, najlepiej zarezerwować trochę czasu na zwiedzanie najcenniejszych zabytków tego miasta. Wśród najważniejszych piotrkowskich atrakcji wymienia się między innymi Stare Miasto ze średniowiecznym układem urbanistycznym i zespołem ciekawych pod względem architektonicznym kamienic, a ponadto fragmenty murów miejskich wzniesionych jeszcze w XIV wieku, Zamek Królewski z XVI wieku, Wielką Synagogę oraz liczne obiekty sakralne.
W Piotrkowie Trybunalskim warto zobaczyć także Park Poniatowskiego z ogrodem botanicznych oraz Rezerwat Dęby w Meszczach, których urok docenią przede wszystkim miłośnicy przyrody i długich, relaksujących spacerów. Amatorów pieszych wycieczek powinien zainteresować mający swój początek w Piotrkowie Szlak Rekreacyjny Rzeki Pilicy, natomiast spragnionych kulturalnych doznań nie może zabraknąć na jednym z cyklicznie organizowanych wydarzeń.
Turystyczne oblicze Piotrkowa Trybunalskiego dla wielu osób może być nie tylko zaskakujące, ale również niezwykle intrygujące. Bogactwo zabytków i walorów naturalnych w połączeniu z imponującą paletą dodatkowych atrakcji tworzą wyśmienite warunki do wypoczynku dla wszystkich, poszukujących nowych wrażeń turystów. więcej informacji zdjęcia noclegi