Gospodarstwo Agroturystyczne Krystyna Mazur

Agroturystyka w Wilczych Błotach


Brak ocen

Sprawdzone przez eholiday.pl

Wilcze Błota 7A, 83-240 Lubichowo,
woj. pomorskie, Polska

Informacje o obiekcie

Do wynajęcia: Cena: Ilość: Struktura:
Pokój 3-osobowy 35 PLN osoba 5 Zobacz Zapytaj o nocleg

Gospodarstwo agroturystyczne Wilcze Błota położone na skraju Borów Tucholskich o powierzchni 3,5 ha z własnym lasem i 200 m linią brzegową jeziora oraz zarybionym stawem zaprasza miłych gości w swoje progi. Największym atutem jest nasze położenie. Jesteśmy otoczeni lasem i graniczymy z jeziorem, gdzie jest miejsce na kąpiele, ognisko, wspólną biesiadę, śpiewy i pogawędki. Z tarasu widokowego i ambony możemy podziwiać faunę i florę nas otaczającą. Wschody i zachody słońca.

Dla osób lubiących dobre, zdrowe i smaczne jedzenie proponujemy naszą kuchnię. Swojskie i dobre wyroby z własnych produktów: swojski chleb, świeże jajka, mleko, miód, nalewki z bulimączki i piołunu. Szeroki wybór ziół i wywarów z ziół, które pomogą nam w funkcjonowaniu naszego organizmu i poprawią nasze zdrowie.

Miłe wieczory przy ciepłej, wędzonej rybie umilą pobyt w naszym gospodarstwie. Do dyspozycji gości jest sala biesiadna, gdzie można podziwiać twórczość kociewskich rzeźbiarzy i twórców ludowych.

Atrakcje turystyczne naszego regionu
- w promieniu 10 km:
Bory Tucholskie nazywane ZIELONYM MORZEM
rzeki i jeziora - szlak wodny Wdy
arboretum Wirty
rezerwaty przyrody
szlaki piesze i rowerowe
Zabytki i pomniki przeszłości
- w promieniu 10 - 50 km:
zamek Krzyżacki w Malborku
zamek w Gniewie
skansen Wdzydze Kiszewskie
katedra Pelplin
grodzisko Owidz
kamienne kręgi Odry
- w promieniu 50 - 80 km:
Jarmark Dominikański
Domek na dachu w Szymbarku
Gdańsk, Sopot, Gdynia
Akwedukty Fojutowo i liczne inne atrakcje

Kociewie to atrakcyjny, wciąż czekający na prawdziwe odkrycie, teren turystyczny. Duże kompleksy leśne, czyste jeziora i rzeki, obszary chronionego krajobrazu, rezerwaty i osobowości przyrodnicze to niezaprzeczalne walory przyjaznej i gościnnej krainy Kociewiaków.

Rzeka Wda jest malowniczym szlakiem kajakowym biegnącym przez blisko 200km urokliwych terenów leśnych, łąk i pól. Kociewskie Trasy Rowerowe, zakres projektu obejmował oznakowanie 13 tras rowerowych (łącznie ponad 416km) w powiecie starogardzkim wraz z budową 68 Punktów Infrastruktury Turystycznej.

Największą atrakcją gminy Lubichowo, oprócz lasów, są liczne jeziora bogate w ryby i raki. Występuje tu wiele gatunków ptactwa wodnego(łabędź niemy, czaple, kormorany, kaczki, żurawie). Przepływająca przez teren gminy na długość około 17 km rzeka Wda, to urozmaicony szlak spływów kajakowych, a jednocześnie raj dla wędkarzy. Również na tej rzece znajdują się żerenia bobrów. W lasach żyje mnóstwo zwierzyny płowej, jak sarny, jelenie, daniele a także inne. W tych lasach lubił polować sam król Jan III Sobieski, który miał swój pałac w Gniewie.

Rzeka Wierzyca należy do szlaków w ogólnokrajowych walorach rekreacyjnych, o czym świadczy także ustanowienie terenu jej dorzecza obszarem chronionego krajobrazu. Od ujścia Wietcisy w rejonie wsi Czarnocin, aż do Gniewa Wierzyca płynie doliną z zaznaczonymi czterema rasami dolinnymi i krawędziami wznoszącymi się nawet do dwudziestu merów.

Wspaniałym miejscem na wypad poza miasto jest Rezerwat Kamienne Kręgi w Odrach.

Polecamy odwiedzenie w lipcu Jarmarku św. Dominika mającego swoje tradycje już od 1260 roku - niepowtarzalna atmosfera i imprezy kulturalne oraz imprezę edukacyjno-promocyjną Oblężenie Malborka nawiązującą do wydarzeń historycznych z 1410 r.

Zamek w Gniewie to najpotężniejsza twierdza Zakonu Krzyżackiego na lewym brzegu Wisły.

Pomorski Szlak Cysterski wyróżnia się kulturowymi drogami Pomorza,znaczonymi bogactwem architektonicznymi i wyposażeniem dawnych opactw należących do Zakonu Cystersów dziś szczególnie wyróżniających się na szlaku cysterskim w Polsce i Europie.

NASZA OFERTA

Ofertę kierujemy w szczególności do osób szukających obcowania z naturą (eco-turystów), osób ceniących aktywny wypoczynek (rowery Nordic Walking), grup zorganizowanych oraz wszystkich innych umęczonych codziennością życia w mieście i zanieczyszczeniom środowiska miejskiego a także do rodzin z dziećmi.

OFERUJEMY:

wspaniała, regionalna kuchnia kociewska
pełne wyżywienie lub bez ( kuchnia ogólnodostępna )
wynajem pokoi gościnnych
organizacja biesiad, ognisk
5 pokoi , 4 łazienki
taras podświetlany z widokiem na jezioro i ambona widokowa
zadaszone wiaty do grillowania
wędzarnia, własne wyroby, ryby
bezpłatny parking
sala biesiadna z tv, ogólnodostępna

POZA TYM DO DYSPOZYCJI GOŚCI

własna plaża z 200 metrową linią brzegową jeziora
strzelnica dla dzieci i dorosłych (łuki, wiatrówki)
boiska do gry w piłkę nożną, siatkówkę, badmintona
plac zabaw dla dzieci (huśtawka, zjeżdżalnia, koszykówka, tenis stołowy, zabawki, itp. )
rowery
ponton 4 osobowy, kajak
spływy kajakowe - według ustalonych stawek z organizatorem
jazda konna - w zaprzyjaźnionym ośrodku (2km od kwatery)

Istnieje możliwość korzystania z własnego sprzętu pływającego oraz innych zainteresowań na naszym terenie oraz terenie jeziora.

CENNIK

Cennik noclegów

pokoje 2, 3, 4 osobowe - od 35 zł do 45 zł / osoba

Cennik wyżywienia

śniadanie 15 zł osoba
obiad 25 zł osoba
obiadokolacja 25 zł osoba

*Oferta może ulec zmianie.

Kontakt

Czym chata bogata... zapraszamy:
WILCZE BŁOTA
83-240 Lubichowo
telefon: 602...zobacz telefon
e-mail: kamilamazur24@wp.pl
Prosimy o kontakt telefoniczny w celu sprawdzenia wolnych terminów oraz rezerwacji miejsc.

Strona:
www.borytucholskiewilczeblo...
agroturystyka-borytucholski...

Obiekt w bazie od: 2009-05-06

Rozwiń opis Zwiń opis

  • Zakwaterowanie, wykwaterowanie: od 12:00 do 12:00
  • Do dyspozycji gości: Kuchnia ogólnodostępna, Grill, Wypożyczalnia sprzętu wodnego, Prywatna plaża / pomost, Wypożyczalnia sprzętu rekreacyjnego, Miejsce na ognisko
  • Na terenie obiektu: Sport i rekreacja (Boisko do gry)
  • Dla zmotoryzowanych: Parking/Garaż (Parking, w cenie)
  • Dla rodzin z dziećmi: Udogodnienia dla rodzin z dziećmi (Plac zabaw dla dzieci, Piaskownica, Huśtawka, Zjeżdżalnia, Sala telewizyjna / gier / świetlica)

Pokoje:

^

Gwarancja najlepszej ceny

W momencie rezerwacji oferujemy najniższą dostępną cenę – gwarancja udzielana jest przez właściciela obiektu

W przypadku, jeżeli dokonają Państwo rezerwacji usług oznaczonych symbolem „Gwarancja Najlepszej Ceny” w serwisie i w ciągu 24 godzin od potwierdzenia rezerwacji, znajdą Państwo w niższej cenie ofertę Operatora dotyczącą świadczenia usług, których zakres jest tożsamy z zarezerwowanymi przez Państwa usługami w okresie objętym rezerwacją, w tym samym ośrodku, Operator, obniży cenę rezerwacji usług do ceny oferty konkurencyjnej Operatora, dostępnej za pośrednictwem sieci internet, o ile spełnione zostaną łącznie następujące warunki.

Warunki skorzystania z możliwości obniżenia ceny

Roszczenie o obniżenie ceny nie będzie Państwu przysługiwało, nawet w przypadku spełnienia warunków, o których mowa powyżej, jeżeli oferta konkurencyjna stanowi pochodną uwzględnienia punktów lojalnościowych, specjalnych stawek członkowskich lub nagród oferowanych przez pośredników biorących udział w procesie rezerwacji.

eholiday_sygnet
eholiday_sygnet