Noclegi Ostrów Mazowiecka

pokaż

Informacje o miejscowości

ukryj

Informacja o miejscowości:
Ostrów Mazowiecka to miasto leżące w północnej części województwa mazowieckiego, przez wielu postrzegane przede wszystkim jako ważny węzeł komunikacyjny. Ale turyści, którzy planują wojaże po tym zakątku regionu, z pewnością przekonają się, że strategiczne usytuowanie Ostrowi Mazowieckiej nie jest jej jedynym atutem.

Co warto zobaczyć w Ostrowi Mazowieckiej?
Pierwsze wzmianki historyczne na temat Ostrowi Mazowieckiej pojawiły się u schyłku średniowiecza. Jednak pomimo tak bogatej przeszłości, w mieście nie zachowało się wiele zabytków z okresu jego lokacji, do czego w głównej mierze przyczyniły się zniszczenia dokonane w czasie drugiej wojny światowej.
Wśród najstarszych, pochodzących z XIX wieku obiektów wymienia się kościół Wniebowzięcia NMP, drewnianą kaplicę oraz zespół parkowy. Grono najciekawszych, wartych zobaczenia miejsc uzupełnia gmach Banku Ludowego z 1927 roku, wzniesiony rok później neobarokowy ratusz oraz zabytkowe domy i kamienice, pełniące obecnie funkcje mieszkalne, edukacyjne lub administracyjne.
Natomiast z punktu widzenia amatorów aktywnego wypoczynku, ogromną atrakcją Ostrowi Mazowieckiej jest trasa rowerowa im. Wojciecha Bogumiła Jastrzębowskiego. Prowadzi ona z centrum miasta, przez wieś Nowa Grabownica i lasy Puszczy Białej, w pobliżu ruin Zamku Biskupów Płockich, do usytuowanej nad rzeką Bug plaży w Broku. Również w samej Ostrowi Mazowieckiej w ostatnich latach zrealizowano szereg inwestycji, mających na celu poprawę infrastruktury sportowej i rekreacyjnej miasta.

Gdzie spać w Ostrowi Mazowieckiej?
W ofercie noclegowej Ostrowi Mazowieckiej, choć można ją określić mianem dość skromnej, prym wiodą komfortowe hotele. Chcąc zarezerwować nocleg w Ostrowi Mazowieckiej możemy też zdecydować się na kameralny zajazd lub przytulne pokoje gościnne. W ofercie noclegów w Ostrowi Mazowieckiej znajdziemy ponadto kwatery prywatne.

  Ostrów Mazowiecka i okolica

  Pokoje gościnne od 1 do 6 z 6 w Ostrowi Mazowieckiej

  Lista obiektów noclegowych

  1. Korzystając z usług "Dajany" nie wyjdziesz głodny i niewyspany. Zapraszamy !!!

   Gospodarstwo Agroturystyczne DAJANA położone jest w Broku, w przepięknej okolicy na skraju Puszczy Białej w widłach 2 rzek: Bugu i Broku.

  2. Tanie noclegi!!! Serdecznie zapraszamy!

   Obiekt położony w centrum Ostrowi Mazowieckiej. Do dyspozycji klientów - aneks kuchenny ogólny, WiFi. Pokoje 2,3 osobowe z łazienką i TV.

   Brak oceny

   Zobacz ofertę

  Ostrów Mazowiecka i okolica

  Pokoje gościnne od 1 do 6 z 6 w Ostrowi Mazowieckiej