Cichy Zakątek Gospodarstwo Agroturystyczne K J Halec

Agroturystyka w Kawczynie

6.7 Ocena
Liczba ocen:3

Reklama

Domki Letniskowe "Stonka"

Miejscowość: Chłopy

OŚRODEK DLA RODZIN Z DZIEĆMI Obiekt położony jest na dużym zielonym terenie, niespełna 70 m od plaży

Informacje o obiekcie

Drawno 1 , 73-220 Drawno odległość od centrum: 0.1 km

Opis

Gospodarstwo eko-agroturystyczne "Cichy zakątek" położone jest ok. 2km od Drawna. Do dyspozycji gości są 4 pokoje z łazienkami 2, 3, 4 osobowe. Miejscem wspólnych spotkań jest holl z barkiem oraz zapleczem kuchennym. Na terenie gospodarstwa istnieje możliwość skorzystania z grilla i ogniska. Oferujemy możliwość zakupu produktów mlecznych.

Gospodarstwo położone jest około 50m od lasu, stąd możliwość grzybobrania. Prowadzimy działalność rolną opartą na hodowli bydła mlecznego co stanowi dodatkową atrakcję dla najmłodszych pociech.

Gmina Drawno położona jest w południowej części województwa zachodniopomorskiego, w powiecie choszczeńskim, na zachodnim skraju Puszczy Drawskiej, na pograniczu Pojezierza Myśliborskiego i Wałeckiego. Gmina liczy 5588 mieszkańców, jest typowo leśno-rolniczą gminą, ośrodkiem turystyki wodnej. W sąsiedztwie Drawna przebiegają drogi krajowe: nr 10 relacji Szczecin - Bydgoszcz, nr 22 relacji Gorzów - Wałcz oraz droga wojewódzka nr 175 relacji Choszczno - Kalisz Pomorski. Okolice Drawna wyróżniają się nieprzeciętnymi walorami krajobrazowymi i przyrodniczymi. Do najcenniejszych należy cała dolina Drawy, która zachowała się niemal w naturalnym stanie oraz dolina Korytnicy. Ten dobrze znany turystom wodny szlak kajakowy o wysokim stopniu trudności, ze względu na miejscami górski charakter rzeki, wartko płynącej wśród stromych skał wąwozu, pokonywany również przez ks. Karola Wojtyłę, zwany jest dzisiaj trasą spływu "Śladami Papieża". Unikatowe walory przyrodniczo - krajobrazowe oraz baza turystyczna, w tym agroturystyczna stwarzają doskonałe warunki do czynnego wypoczynku w lesie (około 70% gminy zajmują lasy sosnowe i bukowo dębowe z dużą ilością runa leśnego i zwierzyny) i nad wodą, do uprawiania różnych form turystyki.
Drawieński Park Narodowy (DPN) utworzony został w 1990 roku. Jest najcenniejszym z europejskich obiektów przyrodniczych, które chronią krajobraz młodoglacjalnych równin sandrowych. W skali kraju jest jedynym tej rangi obiektem reprezentującym przyrodę i krajobraz Pomorza Zachodniego.

Obiekt w bazie od: 2009-02-06

Rozwiń opis Zwiń opis

  • Zakwaterowanie, wykwaterowanie: od 14:00 do 10:00
  • Do dyspozycji gości: Grill, Miejsce na ognisko, Kuchnia ogólnodostępna, Udogodnienia - prasowanie / pranie (Możliwość zlecenia prania, Możliwość zlecenia prasowania)
  • Internet: Internet (wifi)
  • Dla gości ze zwierzętami: Akceptacja zwierząt
  • Dla rodzin z dziećmi: Udogodnienia dla rodzin z dziećmi (Plac zabaw dla dzieci [Piaskownica, Zjeżdżalnia])