Noclegi Nowa Sól

Znaleziono obiektów:17

Pokaż

Informacja o miejscowości

Ukryj

Informacja o miejscowości:

Nowa Sól jest średniej wielkości miastem, które wraz z Zieloną Górą i Sulechowem współtworzy Stowarzyszenie Lubuskie Trójmiasto. Nowa Sól może poszczycić się dość długą historią i ciekawymi zabytkami, które z pewnością czynią ją atrakcyjnym celem dla turystów planujących wojaże po regionie.

Co warto zobaczyć w Nowej Soli?
Pierwsze wzmianki dotyczące Nowej Soli pojawiły się w dokumentach sporządzonych pod koniec XVI wieku. W istniejącej wówczas osadzie kwitł przemysł oczyszczania soli, co z pewnością przyczyniło się do nadania miejscowości takiej, a nie innej nazwy. Musimy jednak wiedzieć, że ma ona charakter symboliczny, ponieważ nowosolska warzelnia została zamknięta już po wojnie trzydziestoletniej.
W połowie XVIII wieku Nowa Sól otrzymała prawa miejskie, ale ponowne ożywienie lokalnej gospodarki nastąpiło dopiero na początku XIX wieku. Z tego okresu również pochodzi większość zabytków, które do dziś zdobią ulice Nowej Soli, choć wśród nich nie brakuje też obiektów wzniesionych w XVII, XVIII czy u progu XX wieku.
Warty zobaczenia jest między innymi ratusz, będący najstarszym budynkiem w Nowej Soli i pełniący swoją funkcję nieprzerwanie od 1820 roku, Muzeum Miejskie, kościół św. Michała Archanioła, kościół św. Barbary, dawne zabudowania fabryczne i gmach browaru. Naszej uwadze nie powinny umknąć także historyczne kamienice oraz zabytkowy zespół urbanistyczny.
Ciekawym punktem na mapie Nowej Soli jest również Park Krasnala, na obszarze którego znajduje się imponujący wielkością krasnal ogrodowy. Kompleks powstał jako forma upamiętnienia czasów kryzysu gospodarczego, w których wielu dotkniętych bezrobociem mieszkańców Nowej Soli trudniło się produkcją krasnali ogrodowych.

Gdzie spać w Nowej Soli?
Ofertę noclegową Nowej Soli można określić jako skromną. Nocleg w Nowej Soli proponują przede wszystkim kameralne hotele i kwatery prywatne. Uzupełnieniem oferty noclegów w Nowej Soli mogą być pokoje i domy gościnne, zajazdy oraz gospodarstwa agroturystyczne, znajdujące się w okolicznych miejscowościach.
 • Nowa Sól
 • i okolica

Filtruj wynik

Obiekty promowane

 1. Wynajmę mieszkanie firmie w centrum nowej soli 3-pokojowe , oraz mieszkanie 2-pokojowe w otyniu.

  Zobacz ofertę

 2. Pokoje Pracownicze

  noclegi pracowniczeOtyń(Nowa Sól: 3.4km do centrum)  

Lista obiektów noclegowych

 1. UWAGA! Nasz nowy obiekt - LUNA - już otwarty!!!

  Zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszego nowo wybudowanego obiektu. Jest to wolno stojąca kamienica w centrum.

  Zobacz ofertę

 2. Obiekt położony jest około 2 km od miasta Nowa Sól oraz około 800 m od strefy ekonomicznej . Do dyspozycji gości: darmowy internet, parking,

  Zobacz ofertę

 3. Zapraszamy. Pokoje dwu i czteroosobowe z pełnym wyposażeniem, grill, parking, Internet.

  Zobacz ofertę

 4. Hotel-s Kelman

  hotelNowa Sól(2.6km do centrum)  

 5. Pensjonat Korona

  hotelModrzyca(Nowa Sól: 2.7km do centrum)  

  Serdecznie zapraszamy do pensjonatu "korona" w miejscowości Modrzyca oddalonej o 3km od Nowej Soli w województwie Lubuskim. Hotel umiejscowiony jest w spokojnym

  Zobacz ofertę

 6. Agroturystyka "Zawiślak"

  agroturystykaŁugi(Nowa Sól: 6.7km do centrum)  

  Gospodarstwo znajduje się we wsi Ługi, która położona jest na skraju strefy chronionego krajobrazu, a od południa wzdłuż wsi płynie rzeka Śląska Ochla. W bli...

  Zobacz ofertę

 7. Parking**garaż**Internet Wi-Fi**Miejsce na ognisko zachęca do wspólnego biesiadowania**Zapraszamy:)

  Zobacz ofertę

 8. Agroturystyka "Relax"

  agroturystykaZielona Góra(Nowa Sól: 13.5km do centrum)  

  Idealne miejsce do wypoczynku, spokojna okolica liczne atrakcje (np. basen, trampolina, sauna, park linowy i wiele innych), organizujemy imprezy okolicznościowe

  Zobacz ofertę

 9. "Cichy Staw"

  agroturystykaŁugi(Nowa Sól: 6.2km do centrum)  

  wypoczynek na świeżym powietrzu, kąpiele w stawie, łowienie ryb, piękne grzybne lasy, trasy rowerowe, rezerwaty przyrody.

  Zobacz ofertę

 10. Noclegi Pracownicze

  noclegi pracowniczeZakęcie(Nowa Sól: 3.2km do centrum)  

 11. Pokoje Pracownicze

  noclegi pracowniczeOtyń(Nowa Sól: 3.4km do centrum)  

 12. Wynajmę mieszkanie firmie w centrum nowej soli 3-pokojowe , oraz mieszkanie 2-pokojowe w otyniu.

  Zobacz ofertę

 13. Hotel's Odra

  hotelNowa Sól(1.6km do centrum)  

  hotel odra pokoje 1, 2, 3, 4 osobowe, łazienki w pokojach, tv, wifi, kuchnia ogólnodostępna, parking dla gości, obiekt monitorowany, hotel dla firm i nie tylko.

  Zobacz ofertę

 14. Hotel Polonia

  hotelNowa Sól(1.5km do centrum)  

  Zapraszamy do stylowego Hotelu Polonia mieszczącego się w centrum Nowej Sol i przy ulicy Wrocławskiej 14. Dogodna lokalizacja przy trasie wylotowej na Wrocław i

  Zobacz ofertę

 15. "Noclegi Kożuchów"

  pokoje gościnneKożuchów(Nowa Sól: 10.6km do centrum)  

  50 miejsc noclegowych w zróżnicowanym standardzie. pokoje zarówno na krótki jak i długi pobyt. zniżki dla pracowników i osób prywatnych przy dłuższym pobycie.

  Zobacz ofertę

 16. Gospodarstwo Agroturystyczne

  agroturystykaCzarna(Nowa Sól: 11.2km do centrum)  

  Agroturystyka, pokoje gościnne, nocleg, wyżywienie, organizacja imprez okolicznościowych...

  Zobacz ofertę

Nowa Sól i okolica

Pokoje gościnne od 1 do 17 z 17 w Nowej Soli

^

Gwarancja najlepszej ceny

W momencie rezerwacji oferujemy najniższą dostępną cenę – gwarancja udzielana jest przez właściciela obiektu

W przypadku, jeżeli dokonają Państwo rezerwacji usług oznaczonych symbolem „Gwarancja Najlepszej Ceny” w serwisie i w ciągu 24 godzin od potwierdzenia rezerwacji, znajdą Państwo w niższej cenie ofertę Operatora dotyczącą świadczenia usług, których zakres jest tożsamy z zarezerwowanymi przez Państwa usługami w okresie objętym rezerwacją, w tym samym ośrodku, Operator, obniży cenę rezerwacji usług do ceny oferty konkurencyjnej Operatora, dostępnej za pośrednictwem sieci internet, o ile spełnione zostaną łącznie następujące warunki.

Warunki skorzystania z możliwości obniżenia ceny

Roszczenie o obniżenie ceny nie będzie Państwu przysługiwało, nawet w przypadku spełnienia warunków, o których mowa powyżej, jeżeli oferta konkurencyjna stanowi pochodną uwzględnienia punktów lojalnościowych, specjalnych stawek członkowskich lub nagród oferowanych przez pośredników biorących udział w procesie rezerwacji.


Trwa ładowanie
Trwa ładowanie