Ośrodek Rekreacyjno-Wypoczynkowy W Regietowie Na Terenie Stadniny Koni Huculskich

Ośrodek wypoczynkowy w Regietowie

Regietów 28, 38-315 Uście Gorlickie,
woj. małopolskie, Polska

Reklama

Nowa Willa Jelonka

Miejscowość: Wojcieszyce

Ferie zarezerwowane? Doskonała baza wypadowa, nowo oddane, komfortowe pokoje. Zapraszamy 662-252-858

Cena od: 80PLN całość

 

Nasza propozycja:

Zamknij

Informacje o obiekcie

Rodzaj pokoju Cena
1 osobowe 90 PLN za pokój
2 osobowe 150 PLN za pokój
apartamenty 350 PLN za pokój
apartamebt dla nowożeńców 220 PLN za pokój

Opis

Regietów to malowniczo położona wieś u podnóża Góry Rotundy, z dala od przelotowych tras, wielkich metropolii, można powiedzieć "jeszcze nie odkryta" przez turystów. Cisza i spokój jakie tu panują umożliwiają wspaniały kontakt z przyrodą. Niegdyś Regietów wchodził w skład dóbr Gładyszów. W czasie I wojny światowej przebiegała tutaj linia frontu. W granicach wsi znajdują się dwa cmentarze z I wojny światowej (nr 48na górze Jaworzynka i 51 na górze Rotunda). Leżą one na szlaku Cmentarzy Wojennych. Cmentarz na Rotundzie, gdzie znajdują się masowe groby żołnierzy niemieckich, austriackich, rosyjskich, uważany jest za jedną z najpiękniejszych budowli drewnianych tego typu. Do budowy cmentarzy podchodzono z niezwykłym pietyzmem. Projektanci mistrzowsko wykorzystywali naturalne warunki Beskidu Niskiego, sytuując cmentarze na szczytach gór, w miejscach widocznych z dala, panoramicznych. Na ogół byli to prawdziwi artyści - malarze, architekci, rzeźbiarze. Należał do nich także D. Jurkowic (Słowak), który zaprojektował cmentarz na Rotundzie.
Regietów został wyludniony w 1947r podczas "Akcji Wisła", stąd też słabe obecne zaludnienie wsi (116 mieszkańców). Dwie duże wsie - Regietów Górny i Regietów Dolny - zniknęły z powierzchni ziemi, pozostały tylko przydrożne krzyże, kapliczki i kamienne fundamenty po łemkowskich "chyrzach".
Obecnie Regietów słynie z mającej tu swoją siedzibę Stadniny Koni Huculskich. Ośrodek rozwija się bardzo dynamicznie. Dysponujemy już nowymi stajniami hodowlanymi, karczmą, hotelem. Rośnie stado hodowlane koni rasy huculskiej (największe w Polsce i w Europie), prowadzona jest również hodowla zachowawcza krów rasy Polska Czerwona i owiec rasy czarnogłówka. Z dnia na dzień wzmaga się ruch turystyczny na terenie Stadniny, rośnie zainteresowanie końmi huculskimi, turystyką konną. Stadnina przyjmuje coraz szersze rzesze turystów z kraju i za granicy, a to wiąże się z poszerzaniem listy dostępnych atrakcji, świadczonych usług

Obiekt w bazie od: 2008-12-01

Rozwiń opis Zwiń opis

  • Zakwaterowanie, wykwaterowanie: od 14:00 do 10:00
  • Do dyspozycji gości: Grill, Wypożyczalnia sprzętu rekreacyjnego, Udogodnienia Spa/wellness (Jacuzzi, Sauna), Udogodnienia – prasowanie/pranie (Możliwość zlecenia prasowania), Miejsce na ognisko
  • Udogodnienia: Udogodnienia dla niepełnosprawnych
  • Na terenie obiektu: Bar/Restauracja (Bar)
  • Dla biznesu: Sala konferencyjna
  • Internet: Internet
  • Płatności: Możliwość płatności kartą kredytową
  • Dla rodzin z dziećmi: Udogodnienia dla rodzin z dziećmi (Plac zabaw dla dzieci)
^

Gwarancja najlepszej ceny

W momencie rezerwacji oferujemy najniższą dostępną cenę – gwarancja udzielana jest przez właściciela obiektu

W przypadku, jeżeli dokonają Państwo rezerwacji usług oznaczonych symbolem „Gwarancja Najlepszej Ceny” w serwisie i w ciągu 24 godzin od potwierdzenia rezerwacji, znajdą Państwo w niższej cenie ofertę Operatora dotyczącą świadczenia usług, których zakres jest tożsamy z zarezerwowanymi przez Państwa usługami w okresie objętym rezerwacją, w tym samym ośrodku, Operator, obniży cenę rezerwacji usług do ceny oferty konkurencyjnej Operatora, dostępnej za pośrednictwem sieci internet, o ile spełnione zostaną łącznie następujące warunki.

Warunki skorzystania z możliwości obniżenia ceny

Roszczenie o obniżenie ceny nie będzie Państwu przysługiwało, nawet w przypadku spełnienia warunków, o których mowa powyżej, jeżeli oferta konkurencyjna stanowi pochodną uwzględnienia punktów lojalnościowych, specjalnych stawek członkowskich lub nagród oferowanych przez pośredników biorących udział w procesie rezerwacji.

eholiday_sygnet
eholiday_sygnet