Schronisko Studenckie Pod Potrójną

Schronisko w Kocierzu Rychwałdzkim

Brak oceny

Reklama

Pokoje Gościnne

Miejscowość: Wierchomla Mała

NAJLEPSZA LOKALIZACJA 150 METRÓW DO STOKU I WYCIĄGU KRZESEŁKOWEGO WIERCHOMLA ZAPRASZAMY .

Cena od: 25 całość

Informacje o obiekcie

ul. Turystyczna , Kocierz Rychwałdzki, 34-323 Ślemień odległość od centrum: 4 km

Opis

Tytułem wstępu

Studenckie Schronisko Turystyczne „Pod Potrójną” jest bazą noclegową zaadoptowaną ze stuletniej, drewnianej chałupy góralskiej. Wyposażone jest we wszystko to, co niezbędne i konieczne dla każdego turysty.
Na parterze znajduje się kuchnia, gdzie każdy może we własnym zakresie przyrządzić posiłek z własnych produktów. Do dyspozycji jest piec, gary, lodówka, sztućce i talerze. Dla wymagających dostępne są jednorazówki i woda fabrycznie konfekcjonowana czyli ze sklepu. Obok znajduje się sala kominkowa mieszcząca swobodnie 30 biesiadników, którch oczy mogą nacieszyć się widokiem ręcznie zrobionego kominka, a uszy chłonąć dżwięki stojącego pod ścianą pianina. O ile ktoś na nim zagra.
Na końcu korytarza jest europejska (jak na tą wysokość w górach) łazienka. Przy pewnym zaangażowaniu sił w prysznicu pojawi się ciepła woda. Jest też niebezobsługowy WC.
Wejście do gospodarza chatki znajduje się po prawej stronie korytarza i nazywa się Ciurlok.
Na poddaszu jest 5 sal sypialnych o subtelnych nazwach (w nawiasie podałem liczbę miejsc do spania):
Lotnisko (16), Hindenburg (6), ZEPs (2), Magazyn Broni (2), Szpakówka (4).

Poza głównym budynkiem schroniska jest też drugi mniejszy obiekt, zwany Stodółką, podobnie wyposażony i mogący pomieścić 15 osób.
Na zewnątrz są do dyspozycji stoły z ławkami, zadaszone miejsce na ognisko z siedziskami dla około 30 osób (dzieło jednego z byłych chatowych, Lucjana), lasek przychatkowy oraz im dalej od schroniska tym więcej pomników przyrody z rezerwatem Madohora włącznie.
Przy ogrodzeniu, mniej więcej od 2011 roku, siedzi figura zbłąkanego turysty, któremu tak się spodobało, że zastygł w pozie podziwu (nie jest to podobizna gospodarza, jak się niektórym wydaje). Figurę wykonał nadzwyczaj uzdolniony w tym kierunku były chatowy Lucjan.
Schronisko zwane przez okolicznych górali chatką, jest czynne jest przez cały rok. Mile widziane są rezerwacje.
Janusz adm

Obiekt w bazie od: 2016-02-02

Rozwiń opis Zwiń opis

  • Zakwaterowanie, wykwaterowanie: od 14:00 do 14:00
  • Do dyspozycji gości: Grill, Miejsce na ognisko, Sala kominkowa, Kuchnia ogólnodostępna, Udogodnienia - prasowanie / pranie (Pralka ogólnodostępna)
  • Internet: Internet
  • Recepcja: Recepcja 24h