Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.

Noclegi w okolicy Milicza:

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Milicz

Milicz to spokojne miasteczko w województwie dolnośląskim, leżące niedaleko Trzebicy nad rzeką Barycz. Znajduje się ona przy głównej trasie między Wrocławiem a Poznaniem. Miejscowość otoczona jest słynnymi Stawami Milickimi – jednym z najpiękniejszych zespołów stawów hodowlanych w Europie. Co roku turyści mogą wziąć tutaj udział w Festiwalu Karpia Milickiego, podczas którego skosztują lokalnej kuchni. Miasteczko kusi jednak wczasowiczów przede wszystkim możliwościami aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Leżący w pięknej Dolinie rzeki Barycz Milicz nie bez powodu zwany jest Rowerową Stolicą Dolnego Śląska.

Co robić w Miliczu w wolnym czasie?

Do Milicza z przyjemnością zawitają przede wszystkim miłośnicy rowerowych wędrówek. Leżące w malowniczej dolinie miasteczko od kilku sezonów nazywane jest Rowerową Stolicą Dolnego Śląska. Na tytuł ten okolica zapracowała dzięki ponad 100 kilometrom oznakowanych szlaków rowerowych. Turyści w Miliczu będą mogli wjechać między innymi na pomarańczowy Szlak Doliny Baryczy, który prowadzi wzdłuż rzeki, aż do jej ujścia. W okolicy będziemy mogli wybrać się również na ścieżkę biegnącą trasą dawnej kolejki wąskotorowej – ponad 20-kilometrowa trasa prowadzi po nasypach dawnej kolejki na odcinku od Gruszeczki przez Milicz aż do Grabownicy. Po drodze będziemy mogli natrafić na tablice informujące o historii kolejki, a także na elementy małej architektury nawiązujące do dawnych stacji – stanowią one jednocześnie świetne miejsce odpoczynku podczas podróży. Na odcinku przebiegającym przez Milicz zobaczymy natomiast stare wagony oraz lokomotywy.


W okolicy warto udać się także na trasę biegnącą wokół Stawów Mewich – w rezerwacie Stawy Milickie zobaczymy malowniczy ciąg wydm porośniętych borem sosnowym oraz wznoszące się nad nim wzgórza Baraniec i Wzgórze Czarownic. Natomiast decydując się na podróż do Rudy Żmigrodzkiej, będziemy mogli udać się trasą biegnącą przez las, gdzie zobaczymy drewnianą tamę Göringa, a następnie przejedziemy drogą, przy której rosną kilkusetletnie dęby. Najbardziej wytrwali rowerzyści mogą zdecydować się na podróż 100-kilometrową trasą łączącą obie powyższe i dotrzeć do Żmigrodu, gdzie zobaczymy ruiny barokowego pałacu Hatzfeldów oraz pozostałości po dawnym zamku.


Piękno okolicznej przyrody mogą bez problemu podziwiać również zwolennicy pieszych wycieczek. W okolicy będą oni mogli znaleźć interesujące ścieżki przyrodnicze. Trasa „W krainie ptaków” poprowadzi nas kompleks Stawno będące najcenniejszą częścią rezerwatu „Stawy Milickie”. Łączy się ona częściowo ze ścieżką „W krainie stawów” biegnącą początkowo przez las, a następnie skręca w kierunku wsi Dyminy – gdzie znajduje się jedna z kilku okolicznych czatowni do obserwowania ptaków.


Miłośnicy przyrody przyjeżdżając do Milicza będą mieli świetną okazję, aby poczuć się jak prawdziwy zaangażowany przyrodnik. W okolicy znajduje się bowiem wieża obserwacyjna oraz trzy czatownie przy stawie Słupickim, Gadzinowym Małym oraz Polnym. Wieża obserwacyjna o wysokości 13 metrów pozwala ornitologom – a także turystom – obserwować lokalne ptactwo, a także podziwiać piękny krajobraz. Konstrukcja umiejscowiona jest na południowym brzegu stawu Grabownica – będącego największym akwenem kompleksu Stawno. Ze względu na liczne zatoczki, wyspy trzcinowe oraz gęsto porośnięty brzeg będziemy mogli dostrzec tu wiele gatunków ptaków – a wśród nich gęgaw, kaczkę głowienkę i zielonkę, a także podgorzałki, żurawia, bączka czy błonnika stawnego.


W sezonie letnim czas wolny w Miliczu możemy spędzić nad miejskim zalewem. Sztuczny zbiornik oddany do użytku w 2013 roku oferuje mieszkańcom oraz wczasowiczom interesującą ofertę wypoczynkowo-rekreacyjną. Możemy tutaj zażywać kąpieli słonecznych na piaszczystej plaży, szaleć w kąpielisku, spacerować aleją wokół zalewu, korzystać z boiska do siatkówki i placu zabaw, zajrzeć do pierogarni bądź wypłynąć na zbiornik w wypożyczonym kajaku lub na rowerku wodnym. W czasie sezonu odbywają się tutaj koncert, imprezy sportowe i rekreacyjne, a także seanse kina pod chmurką.

Milicz – co warto zobaczyć?

Zdecydowanie najciekawszym i jednocześnie najpiękniejszym zabytkiem znajdującym się w Miliczu jest Kościół rzymskokatolicki pw. Św. Andrzeja Baboli. Świątynia została wzniesiona w latach 1709-1714 jako luterański kościół św. Krzyża. Przykuwa on uwagę przede wszystkim architekturą – jest to bowiem budowla szachulcowa. Wnętrze świątyni zdobi przepiękny żyrandol odlany z brązu pochodzący z 1720 roku. Wcześniej znajdowały się tu także zdobiona ambona oraz barokowa chrzcielnica – przeniesione zostały jednak w 1955 roku do katedry poznańskiej. W wieży znajdują się trzy dzwony ufundowane przez rodzinę Maltzan na początku XX wieku.


Kolejnym interesującym obiektem znajdującym się w okolicy jest zespół pałacowo-parkowy z XVIII wieku. Neoklasycystyczny pałac został wybudowany w latach 1797-1798 i należał do rodziny Maltzahnów będących właścicielami dóbr Malickich blisko przez niemal cztery stulecia. We wnętrzu budynku zachowała się pięknie udekorowana sala balowa. Odwiedzając pałac, możemy przede wszystkim przespacerować się po ponad 200-letnim parku w stylu angielskim. Na jego terenie zobaczymy między innymi 80 gatunków krzewów i drzew – w tym wieloletnie dęby oraz rzadko spotykane na terenie naszego kraju cyprysiki błotne.


Zwiedzając miasto będziemy mogli zobaczyć także ruiny zamku pochodzącego najprawdopodobniej z XIII wieku — jednak ze względu na stan obiektu jest on zamknięty dla zwiedzających i można go obejrzeć jedynie z daleka. Będzie on stanowił jednak interesujący punkt podczas dłuższej wycieczki po okolicy.

Urlop w Miliczu na weekend czy na dłuższy pobyt?

Milicz stanowi idealne miejsce dla turystów pragnących aktywnie spędzić swój urlop. Ze względu na liczne trasy turystyczne bez problemu będziemy mogli rozplanować sobie całe dnie na podziwianie uroków okolicznej przyrody. Możliwość wypoczynku nad okolicznym zalewem także stanowi kuszącą propozycję, a jeżeli dodamy do tego dwudniowy Festiwal Karpia Milickiego, nie będziemy mogli się nudzić. Okoliczną atmosferą, świeżym powietrzem oraz panującą w miasteczku ciszą i spokojem możemy cieszyć się przez kilka dni i z całą pewnością nie zabraknie nam w tym czasie zajęć. Dodatkowo długi urlop spędzony na rowerowym siodełku znacząco poprawi nasze samopoczucie, kondycje oraz pozwoli z zadowoleniem wspominać pobyt w Miliczu.

Noclegi w Miliczu

Na turystów przybywających do Milicza czekają obiekty w kategoriach agroturystyka oraz kwatery i pokoje. Najkorzystniejsze oferty znajdziemy w tej ostatniej kategorii. Cena za usługę może wynieść tam 60 złotych. Na wyposażeniu obiektów noclegowych znajduje się dostęp do prywatnej łazienki oraz darmowe miejsce parkingowe. Dodatkowo turyści mogą liczyć na możliwość korzystania z telewizora, internetu, a także dobrze wyposażonej kuchni.


Część właścicieli obiektów noclegowych oferuje gościom dodatkowe udogodnienia. Wśród nich dostęp do ogrodów z miejscami na grilla bądź ognisko, a także place zabaw dla dzieci. Wczasowicze mogą także odpoczywać w ogrodzie na leżakach lub wyruszyć do pobliskich lasów. Na gości czeka także możliwość zakupu regionalnych produktów.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Miliczu

Wczasowicze poszukujący noclegu w Miliczu oczekują przede wszystkim możliwości korzystania z prywatnej łazienki oraz darmowego miejsca parkingowego. Zależy im także na dostępie od telewizora oraz internetu, a także możliwości korzystania z dobrze wyposażonej kuchni lub wyżywianie na miejscu.

Ceny noclegów w Miliczu

Średnia cena noclegów w Miliczu wynosi 126 złotych. Najkorzystniejsze oferty znajdziemy w kategorii kwatery i pokoje. Cena za usługę może wynieść tam zaledwie 60 złotych. Wybierając się na urlop do Milicza, należy pamiętać, że cenniki niektórych obiektów mogą ulegać zmianie w czasie trwania weekendu.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Miliczu

Ile kosztuje nocleg w Miliczu?
Cena za nocleg w Miliczu zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii kwatery i pokoje Milicz, wtedy koszt noclegu może wynieść od 120 zł. Średnia cena noclegu w Miliczu wynosi 303 zł.
Czy ceny noclegów w Miliczu w weekend różnią się od tych w dni powszednie?
Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń Nocowanie.pl ceny noclegów w weekend są droższe o 0% od cen w dzień powszedni.
Jak znaleźć najtańszy nocleg w Miliczu?
Wystarczy odpowiednio ustawić opcję filtrowania, wybierając w lewej kolumnie, znajdującej się przy wynikach wyszukiwania, opcję „Cena za usługę”. Inna możliwość to kliknięcie ikonki „Tanie noclegi Milicz”, widocznej bezpośrednio nad wynikami wyszukiwania. Obecnie najtańsze noclegi w Miliczu zaczynają się od kwoty 120.
Jakie obiekty noclegowe są najpopularniejsze w Miliczu?
Turyści najczęściej pytają o noclegi w obiektach z kategorii: kwatery i pokoje, domy wakacyjne. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.
Które obiekty noclegowe w Miliczu mają najlepsze opinie?
Obiekty z najlepszymi opiniami możemy znaleźć klikając na zakładkę „Milicz opinie”, a wyniki wyszukiwania posortują się tak, by obiekty z najlepszymi ocenami były najwyżej. Obecnie najlepiej oceniane obiekty w Miliczu to: Noclegi nad Baryczą, Dom w Krainie Stawów, Agroturytyka u Buni.
Które noclegi w Miliczu są polecane dla rodzin?
Wiele rodzin zatrzymujących się w Miliczu poleca Dom w Krainie Stawów, Agroturytyka u Buni, Noclegi nad Baryczą.
Które noclegi w Miliczu są polecane dla par?
Te noclegi są wysoko cenione przez pary: NOCLEGI W PTASIM RAJU, Agroturytyka u Buni, Dom w Krainie Stawów.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!