Noclegi w Muzeum Rolnictwa im. ks. K. Kluka w Ciechanowcu

Usługi noclegowe w Ciechanowcu

Brak oceny

Reklama

Domki "Falsztyn"

Miejscowość: Falsztyn

Zapraszamy do rezerwowania miejsc na i ferie zimowe! tel. 603...zobacz telefon

Cena od: 250 całość

Informacje o obiekcie

ul. Pałacowa 5 , 18-230 Ciechanowiec odległość od centrum: 1 km

Opis

Muzeum znajduje się w zespole pałacowo-parkowym z połowy XIX wieku (dawna posiadłość rodziny Starzeńskich), odbudowanym ze zniszczeń wojennych w latach 1966-1969. Muzeum posiada dziewięć działów: Etnograficzny, Historyczno-Artystyczny, Budownictwa Wiejskiego-Skansen, Techniki Rolniczej, Historii Uprawy Roślin, Historii Chowu i Hodowli Zwierząt Gospodarskich, Tradycji Zielarskich, Muzeum Weterynarii i Oświatowo-Promocyjny.
Patronat merytoryczny nad Muzeum sprawuje m.in. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Muzeum współpracuje z wieloma placówkami naukowymi i muzealnymi w kraju.
Zbiory Muzeum liczą ponad 28 ...zobacz telefon eksponatów (w tym ponad 300 maszyn i narzędzi rolniczych), które prezentowane są zwiedzającym w ekspozycjach stałych. W Skansenie Mazowiecko-Podlaskim zgromadzono zabytkowe obiekty architektury drewnianej z XVIII - pocz. XX w., które ulokowano w trzech zespołach, z pełnym wyposażeniem wnętrz. Muzeum posiada punkty zamiejscowe w Drewnowie (wiatrak z zagrodą młynarza), Dąbrowie Łazy (wiatrak) i Winnie Chroły (Szkola Wiejska).
W parku krajobrazowym rośnie ponad 100 gatunków drzew i krzewów - w tym kilkanaście pomników przyrody.
Muzeum jest organizatorem wielu interesujących imprez o zasięgu ponad lokalnym, mających wieloletnie tradycje, są to m in. „Niedziela Palmowa - Konkurs Palm Wielkanocnych”, „Jarmark Św. Wojciecha", "Odpust na św. Antoniego" „Podlaskie Święto Chleba”, „Jesień w polu i zagrodzie", międzynarodowy „Konkurs Gry na Instrumentach Pasterskich im. Kazimierza Uszyńskiego” i inne.
Muzeum jest Instytucją Kultury Województwa Podlaskiego. Placówka wpisana jest też do Państwowego Rejestru Muzeów Ministerstwa Kultury.
Obiekty noclegowe mieszczą się na terenie skansenu, w zabytkowych chatach, zaadaptowanych na nowoczesne pokoje hotelowe. Dostępne są pokoje 1-, 2- i 3-osobowe. Brak wyżywienia. Wyposażone zaplecze kuchenne.
Istnieje możliwość zwiedzania Muzeum w godzinach 9-16.
Dodatkowe atrakcje: pokazy, lekcje muzealne, warsztaty dla dzieci i dorosłych.
Dostępny jest duży teren pod organizację ogniska, na którym są zadaszone wiaty ze stołami i ławkami oraz zaplecze sanitarne. W XIX-wiecznym pałacu jest nowoczesna sala konferencyjna, w XIX-wiecznym dworze ziemiańskim klimatyczna sala kominkowa.

Obiekt w bazie od: 2009-06-09

Rozwiń opis Zwiń opis

  • Zakwaterowanie, wykwaterowanie: od 10:00 do 10:00
  • Do dyspozycji gości: Miejsce na ognisko, Sala kominkowa, Kuchnia ogólnodostępna, Udogodnienia - prasowanie / pranie (Deska do prasowania / żelazko ogólnodostępne)
  • Na terenie obiektu: Stołówka
  • Dla biznesu: Sala konferencyjna
  • Internet: Internet (wifi)
  • Dla gości ze zwierzętami: Akceptacja zwierząt
  • Dla rodzin z dziećmi: Udogodnienia dla rodzin z dziećmi (Sala telewizyjna / gier / świetlica)