Noclegi Lipiany

pokaż

Informacje o miejscowości

ukryj

Informacja o miejscowości:
Lipiany to niewielkie miasto leżące w województwie zachodniopomorskim, pomiędzy Jeziorem Wądół a Jeziorem Lipieńskim, na skraju Pojezierza Myśliborskiego. Lipiany przez wielu stawiane są w cieniu pobliskiego Barlinka czy Myśliborza, jednak z każdym sezonem są w stanie zaoferować coraz więcej, w związku z czym zdecydowanie skuteczniej zaznaczają swą obecność na turystycznej mapie regionu.

Oferta noclegowa Lipian
Na chwilę obecną oferta noclegowa Lipian nie jest szczególnie rozbudowana, niemniej bez problemu znajdziemy w niej obiekty umożliwiające zaplanowanie dłuższego pobytu. Ofertę noclegów w Lipianach tworzy między innymi komfortowy pensjonat oraz willę, prezentujące naprawdę dobry standard zakwaterowania. Innym wariantem noclegu w Lipianach są gospodarstwa agroturystyczne, w których często zyskujemy możliwość bliskiego obcowania z naturą.

Jak spędzać czas w Lipianach?
Ku zaskoczeniu niektórych Lipiany mogą poszczycić się zabytkami o niekwestionowanej wartości historycznej. Największym bogactwem Lipian jest Stare Miasto z średniowiecznym układem urbanistycznym, na terenie którego zobaczyć można XVIII-wieczny ratusz, gotyckie bramy z początku XV wieku, pozostałości murów obronnych oraz ciekawy pod względem architektonicznym gmach szkoły, nawiązujący do stylu barokowego i klasycystycznego.
Wśród największych atrakcji Lipian należy także wyróżnić pomniki przyrody, Dąb Pokoju, liczący około 200 lat oraz głaz narzutowy na Półwyspie Leszczynowym. Cennym walorem Lipian jest również Jezioro Wądół oraz Jezioro Lipiańskie, na których panują świetne warunki do uprawiania rozmaitych sportów wodnych. Nad brzegiem akwenu można z powodzeniem oddać się słodkiemu lenistwu w promieniach słońca, natomiast na terenach okalających miasto cieszyć się bliskością natury podczas pieszych i rowerowych wycieczek.
Lipiany są miastem o bardzo dużym potencjale, którego rozwój może uczynić je jedną z najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych w regionie. Nie sposób jednak nie wspomnieć, że Lipiany już teraz mają wiele do zaoferowania rodzimym turystom, marzącym o regeneracji sił w sielankowej atmosferze.

    Lipiany i okolica

    Pokoje gościnne od 1 do 1 z 1 w Lipianach

    Lista obiektów noclegowych

    Lipiany i okolica

    Pokoje gościnne od 1 do 1 z 1 w Lipianach