Noclegi Lębork

Noclegi Lębork 10 wyników

Obiekty, które mogą Cię zainteresować

Dom Warmia

Dom Warmia

dom do wynajęcia

Pluski

od 650 zł / noc

Domek

Domek

dom letniskowy

Ryn

od 200 zł / noc

Lębork - informacje

Lębork to średniej wielkości miasto leżące na Pomorzu. Dzisiejszy obszar Lęborka był zasiedlony już w czasach prehistorycznych, natomiast zalążkiem miasta była powstała w średniowieczu niewielka osada. Ciekawe dzieje Lęborka sprawiają, że nawet krótki pobyt w tym miejscu może być świetnym urozmaiceniem urlopu nad morzem.

Jak spędzać czas w Lęborku?
Lębork na co dzień pełni istotne funkcje na gospodarczej mapie regionu i kraju, ale ze względu na wspomnianą już bogatą historię miasta, doskonale odnajduje się również w roli destynacji turystycznej.
W 1945 roku Lębork został w znacznym stopniu zniszczony przez Armię Czerwoną. Mimo to niektóre zabytki udało się ocalić, a część obróconych wniwecz postanowiono odbudować. Do najcenniejszych należy niewątpliwie układ urbanistycznych Starego Miasta, pochodzący prawdopodobnie jeszcze z XIII wieku.
Warty zobaczenia jest także Ratusz z końca XIX wieku oraz pozostałości fortyfikacji miejskich. W Lęborku znajdziemy ponadto zabytkowe obiekty sakralne oraz przykuwające wzrok swą architekturą domy i kamienice, niekiedy w dalszym ciągu zamieszkiwane lub zaadaptowane na potrzeby instytucji użyteczności publicznej.
Dużym atutem miasta jest bliskość Jeziora Lubowidzkiego, które może być świetną alternatywą dla historycznych murów w letni, upalny dzień. Natomiast chętnych na odrobinę aktywności na lądzie z pewnością zainteresuje sportowe oblicze samego Lęborka, które tworzą boiska wielofunkcyjne, hala, stadion, korty tenisowe, pływalnia oraz skate park.

Gdzie spać w Lęborku?
Oferta noclegowa Lęborka jest stosunkowo skromna, ale potrafi spełnić oczekiwania turystów. Na poszukujących noclegu w Lęborku czekają głównie komfortowe pokoje gościnne i kameralne kwatery prywatne oraz stylowy hotel, będący idealną propozycją dla bardziej wymagających. Uzupełnieniem oferty noclegów w Lęborku mogą być ośrodki wypoczynkowe znajdujące się w okolicznych miejscowościach.