Noclegi Kutno

pokaż

Informacje o miejscowości

ukryj

Informacja o miejscowości:
Kutno to średniej wielkości miasto, leżące w województwie łódzkim, nad rzeką Ochnią. Obecnie Kutno pełni funkcję ważnego węzła komunikacyjnego, niemniej w swej historii było również ważnym ośrodkiem przemysłu elektronicznego i maszynowego. Kutno raczej nie jest postrzegane jako destynacja turystyczna, jednak osoby, które zdecydują się odwiedzić to miasto z pewnością będą mile zaskoczone.

Co warto zobaczyć w Kutnie?
Na obszarze dzisiejszego Kutna istniała niegdyś osada, założona prawdopodobnie już w połowie XII wieku. Dzieje miasta z kolei sięgają prawdopodobnie przełomu XIII i XIV wieku, na co wskazują dokumenty z 1301, w których po raz pierwszy wzmiankowano jego nazwę. Współczesne Kutno w dalszym ciągu odgrywa istotną rolę na gospodarczej mapie regionu, a ponadto wzbudza coraz większe zainteresowanie wśród rodzimych turystów.
Za jedną z największych atrakcji miejscowości uznaje się bezsprzecznie Stare Miasto, które stało się miejscem niezwykle chętnie odwiedzanym nie tylko przez mieszkańców, a tym samym zyskało rangę wizytówki Kutna. W gronie obiektów wartych zobaczenia wymienia się także Ratusz, w którym obecnie mieści się Muzeum Regionalne, Muzeum Bitwy nad Bzurą, Pałac Pocztowy, wzniesiony jeszcze w XVIII wieku, Zespół Pałacowy Gierałty, Dworek Chlewickich, dawny Teatr Miejski oraz budynki koszar wojskowych.
Naszej uwadze nie powinny umknąć też zabytkowe wille i kamienice, a także liczne budowle sakralne. A po intensywnym zwiedzaniu, stan błogiego relaksu niewątpliwie osiągniemy w pięknych parkach. Do najpopularniejszych należy Park im. Wiosny Ludów, najstarszy i największy tego typu kompleks w mieście, Park im. Traugutta, na terenie którego odbywają się różnego rodzaju wydarzenia kulturalne oraz Park Nad Ochnią, sąsiadujący z zespołem boisk sportowych i będący miejscem rekreacji mieszkańców Kutna.

Noclegi w Kutnie
Oferta noclegowa Kutna bez wątpienia spełni oczekiwania turystów, mimo ogromnego zróżnicowania ich potrzeb. Planując nocleg w Kutnie możemy zdecydować się na elegancki, stylowo zaaranżowany hotel, idealny dla najbardziej wymagających gości. Innym wariantem, dostępnym w ofercie noclegów w Kutnie są nowoczesne i komfortowe pensjonaty, natomiast osobom, którym zależy na jak najniższej cenie poleca się pobyt w kameralnej, ale nierzadko przytulnej kwaterze prywatnej.

  Kutno i okolica

  Pokoje gościnne od 1 do 20 z 27 w Kutnie

  Obiekty promowane

  1. kwatery pracownicze ,noclegi dla pracowników, hotel robotniczy,

   Brak oceny

   Zobacz ofertę

  Lista obiektów noclegowych

  1. Sprawdzone przez eholiday.pl

   Brak oceny

   Zobacz ofertę
  2. Hostel Soleil

   hotel Kutno (2 km od centrum)

   Pokoje o wysokim standardzie ze śniadaniem w cenie pokoju,bezpłatny parking,24h recepcja ZAPRASZAM:)

   Hostel Soleil oferuje pokoje o wysokim standardzie z śniadaniem w cenie pokoju.

   Od 80 /noc

  3. Sprawdzone przez eholiday.pl

   Pokoje o wys. standardzie z pięknym ogrodem. Zapraszamy zarówno turystów, pracowników jak i firmy.

  4. Zapraszamy do Błonia/k Łęczycy, 10km od Daszyny i 25km od Piątku.

   Brak oceny

   Zobacz ofertę
  5. kwatery pracownicze ,noclegi dla pracowników, hotel robotniczy,

   Brak oceny

   Zobacz ofertę
  6. Zapraszamy! Tel. 693...zobacz telefon

   Kwatera prywatna. Znajdująca się centrum miasta. Blisko do marketu i jeziora

  7. Obiekty z okolicznych miejscowości

  8. Oferujemy Państwu pobyt w wygodnych, praktycznie urządzonych mieszkaniach : 3-osobowych, 4-osobowy, 5-osobowych oraz 6-osobowych.

   Brak oceny

   Zobacz ofertę
  9. Dom

   kwatera prywatna Kutno (2 km od centrum)

  10. Villa Hubertus

   pensjonat Kutno (4 km od centrum)

  11. Hotel Stacja Kutno

   hotel Kutno (2 km od centrum)

  Kutno i okolica

  Pokoje gościnne od 1 do 20 z 27 w Kutnie