Obiekty promowane w najbliższej okolicy

Chaty Anety

Miejscowość: Bóbrka

Zapraszamy na ferie w Bieszczadach, organizujemy kuligi, Ruska bania, grill, tel. 601...zobacz telefon .

 

Noclegi Krościenko

pokaż

Informacje o miejscowości

ukryj

Informacja o miejscowości:
Krościenko nad Dunajcem to mała, urokliwa gmina położona w południowo-wschodniej części województwa małopolskiego, w powiecie nowotarskim. Pobliskie tereny wioski uznawane są za najpiękniejsze z polskich zakątków. To właśnie tutaj łączą się elementy przyrodnicze z kulturowymi i historycznymi.
Miejscowość ulokowana jest pomiędzy Pieninami, Gorcami a Beskidem Sądeckim, w malowniczej kotlinie górskiej, na wysokości około 420-500 metrów nad poziomem morza. Poprzecinana jest wstęgami Dunajca i Krośnicy. W miasteczku kończy się niezapomniany spływ łodziami flisackimi przez Przełom Dunajca.
Unikalne położenie i otoczenie pięknej, dziewiczej przyrody sprawia, że Krościenko stanowi doskonałą bazę dla turystyki pieszej, górskiej, konnej, rowerowej czy kajakowej. Gmina jest zdecydowanie nastawiona na turystów. Sezon trwa tutaj cały rok, jednak największą popularnością cieszy się w miesiącach letnich. Trzeba podkreślić, że baza noclegowa jest odpowiednio przygotowana na przyjęcie wielu turystów. Na gości czekają liczne pensjonaty, kwatery prywatne, pokoje gościnne oraz cieszące się dużą popularnością gospodarstwa agroturystyczne.
Goście, o każdej porze roku mogą znaleźć coś dla siebie. Latem mają okazję wypoczywać nad potokiem Kozłeckim, zimą zaś - korzystać z wyciągu orczykowego. Na rynku latem czekają dorożki, zimą organizowane są kuligi – połączone z ogniskiem i pieczeniem barana. Dla pieszych turystów przygotowano liczne wyznaczone szlaki, prowadzące między innymi na Trzy Korony, Prehybę, Sokolicę, Lubań czy Turbacz. Dogodne położenie wsi sprawia, że stanowi ono świetną bazę wypadową dla turystów wędrujących po pobliskich pasmach górskich.
Dla pragnących kontaktu z naturą podróżnych istotny będzie także fakt, że gmina leży pomiędzy trzema parkami – Pienińskim Parkiem Narodowym, Gorczańskim Parkiem Narodowym i Popradzkim Parkiem Krajobrazowym. Jednocześnie nie można zapomnieć o najcenniejszych dobrodziejstwach Krościenka nad Dunajcem – źródłach mineralnych. Wody te, nazwane imionami: Maria, Michalina, Stefan, zaliczane są do szczawianów alkaliczno – słonych. Ich picie pomaga w leczeniu schorzeń układu oddechowego oraz trawiennego.
Już od początku swojego powstania Krościenko nad Dunajcem było ważnym ośrodkiem. Przez wieki, z racji swego położenia przy ważnym szlaku handlowym, odgrywało rolę centrum gospodarczego okolic Pienin.

  Krościenko i okolica

  Pokoje gościnne od 1 do 3 z 3 w Krościenku

  Lista obiektów noclegowych

  1. Miejsca rekreacyjne i piękne widoki na Park Krajobrazowy Gór Słonnych.Możliwość łowienia ryb w rzece

   Całoroczny domek "Pod sosnami". Pokój dzienny z aneksem kuchennym i telewizorem z dostępem do kanałów cyfrowych. Łazienka z kabina prysznicową. Na poddaszu dwa

  Krościenko i okolica

  Pokoje gościnne od 1 do 3 z 3 w Krościenku