Noclegi Koło

Noclegi Koło 11 wyników

Obiekty, które mogą Cię zainteresować

Koło - informacje

Koło to średniej wielkości miasto w województwie wielkopolskim, leżące niespełna 30 kilometrów od Konina. Koło urzeka ciekawą architekturą i bliskim otoczeniem przyrody, niemniej ogromnym atutem miasta jest również jego usytuowanie w bezpośrednim sąsiedztwie krajowych węzłów komunikacyjnych.

Co warto zobaczyć w Kole?
Historia Koła sięga jeszcze XIII wieku, kiedy to pojawiły się pierwsze zapisy o założonej nad Wartą wsi. W kolejnym stuleciu Koło otrzymało prawa miejskie i zaczęło rozwijać się jako jeden z ważniejszych ośrodków ówczesnej prowincji wielkopolskiej.
Jednym z najstarszych zabytków Koła jest zamek, wzniesiony za panowania króla Kazimierza Wielkiego. Gotycka forteca pełniła nie tylko funkcje obronne, ale także stanowiła siedzibę starostów kolskich. Do czasów współczesnych zachowały się ruiny warowni, które są częstym celem wycieczek turystów i mieszkańców regionu.
Wśród najciekawszych zabytków Koła wymienia się też ratusz miejski, powstały w pierwszej połowie XVI wieku. Pierwotnie gotycka budowla, obecnie reprezentuje styl klasycystyczny. W sezonie letnim do dyspozycji zwiedzających oddaje się wieżę ratusza, skąd podziwiać można wspaniałą panoramę Koła i okolic.
W mieście nie brakuje również historycznych obiektów sakralnych. Do najważniejszych zalicza się kościół Podwyższenia Krzyża Świętego, kościół i klasztor bernardynów oraz kościół ewangelicko-augsburski. Warty zobaczenia jest także dworzec kolejowy, wzniesiony w dwudziestoleciu międzywojennym oraz zabytkowe kamienice. Natomiast idealnym zwieńczeniem dnia będzie relaksujący spacer w jednym z miejskich parków.

Gdzie spać w Kole?
Oferta noclegowa Koła, choć stosunkowo skromna, z pewnością potrafi spełnić zróżnicowane oczekiwania turystów. Tym bardziej wymagającym, poszukującym noclegu w Kole, poleca się pobyt w hotelu lub pensjonacie. Tańszą ofertą noclegu w Kole są komfortowe pokoje gościnne i kameralne kwatery prywatne.