Gospodarstwo Agroturystyczne Folwark

Agroturystyka w Zrębicach Pierwszych

Brak oceny

Reklama

Domki Letniskowe "Stonka"

Miejscowość: Chłopy

OŚRODEK DLA RODZIN Z DZIEĆMI Obiekt położony jest na dużym zielonym terenie, niespełna 70 m od plaży

Informacje o obiekcie

ul. Główna 17 , Zrębice, 42-256 Olsztyn

Opis

NASZA OFERTA
Zapraszamy do odwiedzenia naszego Folwarku, który czeka na Państwa przez cały rok. Przyjmujemy Gości na jedną lub kilka nocy, na krótki weekendowy wypoczynek, a także na dłuższy urlop wakacyjny. Nasza oferta skierowana jest zarówno do turystów indywidualnych, jak i grup zorganizowanych. Mamy warunki do przyjęcia rodzin z dziećmi, młodzieży oraz osób starszych. Spełniamy wszystkie wymogi gospodarstwa agroturystycznego. Możliwości, jakimi dysponujemy, z pewnością zaspokoją wszystkie Państwa potrzeby. Wiele atrakcji, które czekają na osoby odwiedzające to urokliwe miejsce, na pewno sprawi, że będzie to niezapomniany wyjazd.

BAZA NOCLEGOWA
Oferujemy 62 miejsc noclegowych w 18 pokojach, do dyspozycji gości są łazienki.
Łazienki są w pokojach: nr 5, 6, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 i w domku letniskowym.
Łazienki ogólnodostępne są 4: na parterze 1 i na piętrze 2 w domu głównym oraz 1 w Domku Letniskowym. Są także 2 prysznice w altance i 4 ubikacje.

Dla wygody gości przygotowane są ogólnodostępne kuchnie, wyposażone w niezbędne sprzęty kuchenno-stołówkowe. Kuchnie są wyposażone w kuchenki gazowe.

Mamy pole namiotowe i campingowe wyposażone w skrzynki elektryczne, goście przyjeżdżający do nas z przyczepami campingowymi mogą korzystać z prądu. Turyści mieszkający na polu namiotowym i campingowym mają dostęp do łazienek, kuchni i jadalni.
W ogrodzonym podwórku są utwardzone parkingi na samochody osobowe i autokar.

WYŻYWIENIE
Zapewniamy posiłki w naszej jadalni na 100 miejsc.
Serwujemy zrębickie i regionalne potrawy.
Do kulinarnej obsługi gości mamy miłą jurajską załogę w strojach ludowych.

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
Organizujemy imprezy i przyjęcia okolicznościowe jak: wesela, komunie, imieniny, jubileusze, spotkania integracyjne, szkolenia, obozy kondycyjne dla sportowców, zwłaszcza piłkarzy, kolarzy, lekkoatletów itp.
Posiadamy sale biesiadne na 50 osób (cały rok), a latem dodatkowe sale biesiadne na 100 miejsc w altankach zabudowanych oknami, oraz salę do zabaw tanecznych i dyskotek z odpowiednim sprzętem muzycznym.

ATRAKCJE
Na terenie Folwarku jest altanka z miejscami do siedzenia, stołami i grillem stacjonarnym. Jest także miejsce na ognisko. Do dyspozycji jest boisko do siatkówki i badmintona.
Zapewniamy naszym Gościom usługi licencjonowanych przewodników turystycznych po Jurze. Grupom zorganizowanym udostępniamy numery telefonów przewodników. Zainteresowani sami uzgadniają cenę za tę usługę.
Organizujemy imprezy plenerowe w jaskini i kamieniołomie, w jurajskich lasach, w poniemieckich bunkrach z II wojny światowej.
Zapewniamy pobyt w pobliskim Olsztynie, zwiedzanie ruchomej szopki i oryginalnego jurajskiego teatru „Stodoła" (ich strony internetowe są integralną częścią naszej folwarcznej strony), zwiedzanie ruin zamku oraz Pustyni Siedleckiej.
Proponujemy zwiedzanie nowego szlaku zwanego Dróżki św. Idziego w Zrębicach, w tym modrzewiowego kościoła będącego perłą na śląskim szlaku architektury drewnianej.

Zapraszamy również do zwiedzenia naszej folwarcznej tradycyjnej wędzarni, gdzie przygotowujemy dla naszych gości tradycyjne, swojskie wędliny, które można skosztować podczas wieczornych biesiad... zakupić i zabrać do domu.

ORGANIZUJEMY WIECZORY:

na miejscu w Folwarku, przy grillu, z lampką wina (cena 25-35 zł od osoby); wyjazdowe – Ciuchcią i powozami; organizujemy ognisko i pieczenie kiełbasek oraz ognisko i wędzenie pstrągów w kamieniołomie, przy jaskini, w jurajskim lesie (do uzgodnienia);
specjalne wieczory kulturalne w teatrze „Stodoła" lub w Folwarku; biesiadne wieczory z udziałem i występami bractwa rycerskiego;
specjalne seanse w lochach Maćka Borkowica połączone z opowiadaniem legend i historii zamku w Olsztynie, oglądaniem Szopki Olsztyńskiej (cena około 4 zł od osoby);
zorganizowane grupy mogą urządzić sobie dyskotekę w naszych altankach folwarcznych do godz. 22.00 (możliwe jest przedłużenie tej zabawy, co wiąże się z wniesieniem dodatkowych opłat uzgodnionych z gospodarzem Folwarku)

BIESIADY
Folwark specjalizuje się w organizowaniu zjazdów rodzinnych oraz różnego rodzaju biesiad okolicznościowych: przyjęć komunijnych i weselnych, spotkań integracyjnych, jubileuszowych, dla grona pedagogicznego wszystkich szczebli szkolnych.

Atrakcją tych biesiad są m.in. swojskie wędliny robione we własnej wędzarni. Są one wykonywane z niezwykłą starannością, według starych, sprawdzonych receptur. W całej wędzarni nie znajdziecie ani grama konserwantów, barwników czy innych ulepszaczy! A jak wiadomo, podczas każdego spotkania na pierwszym miejscu jest atmosfera, którą tworzą sami goście i miejsce, a zaraz potem jest dobre jedzenie i trunki. Folwark dzięki swojemu staropolskiemu klimatowi i własnemu zapleczu kulinarnemu zapewnia i jedno i drugie.

Istnieje możliwość zaplanowania i zorganizowania innych imprez na życzenie naszych Gości po wcześniejszym uzgodnieniu warunków i omówieniu szczegółów z gospodarzem Folwarku.

Na wszystkie wymienione nasze usługi wydajemy rachunki dla organizatora wycieczki.

Jesteś spragniony wycieczki w zimowej aurze jurajskimi leśnymi duktami?
Chcesz zagrzać się przy ognisku - jurajskiej watrze, pijąc galicyjskiego grzańca z korzeniami, zjeść kiełbaskę, a może wędzonego w lesie pstrąga?

To wszystko proponuje Wam Folwark Zrębice.

Kulig - czas trwania 2 do 2,5 godziny w grupach do 27 osób lub do 55 osób ( 27 osób - 1 powóz, 55 osób - 2 powozy ciągnięte przez bajeczną folwarczną Ciuchcię).

Kulig dla 20 do 27 osób z ogniskiem i kiełbaskami, grzańcem = 35 zł / 1 uczestnik. A z wędzonym pstrągiem = 40 zł + inne niezbędne dodatki

Kulig dla 40 do 55 osób , ogniskiem i kiełbaskami, grzańcem = 31 zł/ 1 uczestnik. A z wędzonym pstrągiem = 35 zł + inne niezbędne dodatki

Godzina rozpoczęcia kuligu do uzgodnienia z gospodarzem Folwarku tel. 605...zobacz telefon

Obiekt w bazie od: 2009-02-18

Rozwiń opis Zwiń opis

  • Zakwaterowanie, wykwaterowanie: od 15:00 do 09:00
  • Do dyspozycji gości: Grill, Miejsce na ognisko, Wypożyczalnia sprzętu rekreacyjnego, Kuchnia ogólnodostępna, Udogodnienia - prasowanie / pranie (Możliwość zlecenia prania, Możliwość zlecenia prasowania)
  • Na terenie obiektu: Stołówka, Sport i rekreacja (Boisko do gry)
  • Dla biznesu: Sala konferencyjna
  • Internet: Internet (wifi)
  • Dla gości ze zwierzętami: Akceptacja zwierząt
  • Recepcja: Recepcja 24h
  • Opcje wyżywienia: Opcje wyżywienia (Śniadanie, Obiad, Kolacja, Obiadokolacja)
  • Dla rodzin z dziećmi: Wyposażenie dla rodzin z dziećmi, (Łóżeczko dziecięce, Krzesełko do karmienia) Udogodnienia dla rodzin z dziećmi (Sala zabaw dla dzieci, Plac zabaw dla dzieci, Sala telewizyjna / gier / świetlica)