Szpital Rehabilitacji Neurologicznej

Sanatorium w Konstancinie-Jeziornie

ul. Sue Ryder 1, 05-510 Konstancin-Jeziorna,
woj. mazowieckie, Polska

Informacje o obiekcie

Szczegółwoy cennik dostępny na stronie www.uzdrowisko-konstancin.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=29&Itemid=59

Rehabilitacja jest nieodzownym elementem procesu terapeutycznego u pacjentów ze schorzeniami neurologicznymi. Warunkiem uzyskania jak najlepszych efektów rehabilitacji jest jej jak najwcześniejsze podjęcie, bezpośrednio po ostrych incydentach neurologicznych. Program rehabilitacji ustalany jest przez zespół specjalistów i Duran indywidualnie dla każdego pacjenta.
Szpital Rehabilitacji Neurologicznej działa w strukturach Uzdrowiska Konstancin-Zdrój Sp. z o.o. i od ponad 45 lat prowadzi kompleksową rehabilitację ruchową i psychologiczną, głownie chorych po udarach i urazach mózgu. Prowadzi rehabilitację usprawniającą chorych z niedowładami połowicznymi oraz chorych z innymi chorobami neurologicznymi wymagającymi usprawniania ruchowego. Pewną specyfikacją placówki jest prowadzenie rehabilitacji zaburzeń wyższych czynności nerwowych, ze szczególnym uwzględnieniem zaburzeń mowy o cechach afazji.
Szpital Rehabilitacji Neurologicznej prowadzi wczesną i późną rehabilitację neurologiczną. Do wczesnej rehabilitacji neurologicznej kwalifikowani są pacjenci do 2 miesięcy od ostrego incydentu mózgowo-naczyniowego, operacji neurochirurgicznej lub urazu ośrodkowego układu nerwowego, u których został zakończony etap leczenia szpitalnego. Przeciwwskazaniem do rehabilitacji jest niewydolność oddechowo-krążeniowa, groźne zaburzenia rytmu serca, obecność ostrych infekcji, niewyrównane ciśnienie tętnicze, inne stany wymagające intensywnego nadzoru pacjenta. W oparciu o ocenę stanu funkcjonalnego chorzy kwalifikowani są do programu rehabilitacyjnego o różnym stopniu intensywności.Do późnej rehabilitacji neurologicznej kwalifikowani są chorzy, którzy nie spełniają kryteriów do rehabilitacji wczesnej, lub tacy, u których rehabilitacja wczesna przyniosła pozytywne efekty i istnieją szanse na dalszą poprawę.
Lokalizacja Ośrodka na obszarze leśnym w strefie uzdrowiskowej pozwala na uzupełnienie procesu rehabilitacyjnego o leczenie klimatyczne. Parterowa zabudowa oraz brak barier architektonicznych umożliwiają hospitalizację pacjentów o upośledzonej zdolności poruszania się lub niepełnosprawnych, w tym poruszających się na wózkach inwalidzkich. W szpitalu znajdują się również sale przystosowane do przyjmowania chorych leżących, wymagających wszechstronnej pomocy w zakresie podstawowych funkcji życiowych.
Szpital Rehabilitacji Neurologicznej w Konstancinie Jeziornej posiada odpowiednią bazę lokalową, sprzętową, oraz zatrudnia wykwalifikowany personel niezbędny do prowadzenia rehabilitacji neurologicznej w warunkach oddziału stacjonarnego, dziennego i rehabilitacji domowej.W latach 2006-2007 Spółka wykorzystując środki otrzymane w ramach dokapitalizowania przez Skarb Państwa w wysokości 6 mln zł wybudowała i oddała do użytku nowy obiekt Szpitala Rehabilitacji Neurologicznej, tj. nowoczesny pawilon z basenem, salami ćwiczeń i rehabilitacji oraz pokojami z 43 łóżkami i apartamentem komercyjnym. Od czerwca br. w obiekcie przyjmowani są pacjenci.

Obiekt w bazie od: 2009-03-05

Rozwiń opis Zwiń opis

  • Zakwaterowanie, wykwaterowanie: od 14:00 do 10:00
  • Udogodnienia: Udogodnienia dla niepełnosprawnych
  • Na terenie obiektu: Sport i rekreacja (Basen)
  • Opcje wyżywienia: Opcje wyżywienia (Śniadanie)
^

Gwarancja najlepszej ceny

W momencie rezerwacji oferujemy najniższą dostępną cenę – gwarancja udzielana jest przez właściciela obiektu

W przypadku, jeżeli dokonają Państwo rezerwacji usług oznaczonych symbolem „Gwarancja Najlepszej Ceny” w serwisie i w ciągu 24 godzin od potwierdzenia rezerwacji, znajdą Państwo w niższej cenie ofertę Operatora dotyczącą świadczenia usług, których zakres jest tożsamy z zarezerwowanymi przez Państwa usługami w okresie objętym rezerwacją, w tym samym ośrodku, Operator, obniży cenę rezerwacji usług do ceny oferty konkurencyjnej Operatora, dostępnej za pośrednictwem sieci internet, o ile spełnione zostaną łącznie następujące warunki.

Warunki skorzystania z możliwości obniżenia ceny

Roszczenie o obniżenie ceny nie będzie Państwu przysługiwało, nawet w przypadku spełnienia warunków, o których mowa powyżej, jeżeli oferta konkurencyjna stanowi pochodną uwzględnienia punktów lojalnościowych, specjalnych stawek członkowskich lub nagród oferowanych przez pośredników biorących udział w procesie rezerwacji.


Trwa ładowanie
Trwa ładowanie