Noclegi Jurgów

pokaż

Informacje o miejscowości

ukryj

Informacja o miejscowości:
Jurgów to niewielka wieś w województwie małopolskim, leżąca w odległości zaledwie kilku kilometrów od Bukowiny Tatrzańskiej. Ta malowniczo usytuowana miejscowość, której historia sięga połowy XVI wieku, coraz częściej staje się celem wojaży rodzimych turystów, marzących o beztroskim wypoczynku w otoczeniu przyrody, z dala od wielkomiejskiego zgiełku.

Jak spędzać czas w Jurgowie?
Urlop w Jurgowie będzie świetnym pomysłem niezależnie od pory roku. Wiosną i latem spotkać tu można przede wszystkim amatorów górskich wędrówek i wycieczek rowerowych, spragnionych kontaktu z naturą. Jurgów, ze względu na bliskość rzeki Białki, cieszy się popularnością także wśród pasjonatów kajakarstwa górskiego i spływów pontonowych, natomiast wzgórza okalające miejscowości upodobali sobie zwłaszcza paralotniarze.
Z kolei zimą, gdy Tatry spowite są białym puchem, do Jurgowa przyjeżdżają głównie miłośnicy narciarstwa i snowboardu. Do ich dyspozycji oddaje się 4 kilometry bardzo dobrze przygotowanych tras zjazdowych, które wbrew pozorom nie są przeznaczone jedynie dla początkujących, ale też zaawansowanych amatorów sportów zimowych. Nie sposób również nie wspomnieć, że w Jurgowie wiele powodów do zadowolenia znajdą też narciarze biegowi.
Poszukując chwili wytchnienia po intensywnie spędzonym dniu, warto wybrać się na relaksujący spacer po Jurgowie, podczas którego zobaczyć można obiekty leżące na Szlaku Architektury Drewnianej: drewniany kościół wzniesiony w drugiej połowie XVII wieku, Zagroda Sołtysów z 1861 roku oraz zespół drewnianych szałasów pasterskich. Miejscem wartym zobaczenia jest także ciągle działający tartak napędzany kołem wodnym oraz dawna remiza strażacka.

Gdzie spać w Jurgowie?
Ofertę noclegową Jurgowa w głównej mierze tworzą kwatery prywatne i pokoje gościnne, przyciągające turystów nie tylko niższą ceną, ale też kameralnym charakterem. Bardziej wymagającym osobom, poszukującym noclegu w Jurgowie, polecić można pobyt w jednym z apartamentów, prezentujących zazwyczaj nieco wyższy standard. W ofercie noclegów w Jurgowie odnaleźć można również komfortowe pensjonaty oraz ośrodki wypoczynkowe.

  Jurgów i okolica

  Pokoje gościnne od 1 do 20 z 77 w Jurgowie

  Lista obiektów noclegowych

  1. pensjonat Willa Leśny Potok

   Sprawdzone przez eholiday.pl

  2. Willa Silene

   willa Zakopane (0.6 km od centrum)

  3. Willa Tomida

   willa Jurgów (0.10 km od centrum)

  4. Obiekty z okolicznych miejscowości

  5. kwatera prywatna U Grzesia

   Sprawdzone przez eholiday.pl

   U Grzesia

   kwatera prywatna Brzegi (0.20 km od centrum)

  6. pensjonat Pensjonat "Dwa Światy"

   Sprawdzone przez eholiday.pl

  7. Villa Cicho Sza

   willa Czarna Góra (1.00 km od centrum)

  8. pokoje gościnne Pokoje Gościnne Wilczek

   Sprawdzone przez eholiday.pl

  9. agroturystyka Dom Na Rusińskim 11

   Sprawdzone przez eholiday.pl

  10. pensjonat Ośrodek Wczasowy Anna

   Sprawdzone przez eholiday.pl

  11. willa Willa Górski Wierch

   Sprawdzone przez eholiday.pl

  12. pokoje gościnne Miś

   Sprawdzone przez eholiday.pl

  Jurgów i okolica

  Pokoje gościnne od 1 do 20 z 77 w Jurgowie