Noclegi Goleniów

Pokaż

Informacja o miejscowości

Ukryj

Informacja o miejscowości:

Goleniów, miasto leżące niespełna 40 kilometrów od centrum Szczecina, odgrywa istotną rolę na mapie regionu. W pobliżu Goleniowa przebiegają drogi krajowe, w bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się port lotniczy, a sama miejscowość szczyci się ponadto malowniczym usytuowaniem, ciekawą historią i licznymi atrakcjami.

Jak spędzać czas w Goleniowie?
Początki osadnictwa na obszarze dzisiejszego Goleniowa sięgają prawdopodobnie X wieku, przy czym pierwsze wzmianki o mieście pojawiły się w dokumentach z 1220 roku. Już w średniowieczu Goleniów był ważnym punktem na szlaku handlowym, lecz jego dynamiczny rozwój hamowały dziesiątkujące ludność pożary, wojny i epidemie.
Z tego okresu w dziejach miasta zachował się między innymi gotycki kościół św. Katarzyny oraz fragmenty fortyfikacji miejskich, w tym mury obronne z XIV i XV wieku, częściowo wznoszące się nad przepływającą przez Goleniów rzeką Iną.
W XVIII wieku Goleniów przeszedł pod panowanie Prus i doczekał się gruntownej odbudowy. W tym czasie powstał ratusz, zabytkowy gmach poczty i zespół budynków szkolnych oraz spichlerze, spośród których jeden możemy podziwiać do dziś. Działania zakrojone na porównywalnie szeroką skalę zainicjowano także po drugiej wojnie światowej, kiedy to miasto zostało zniszczone w ponad 60 procentach.
Zwiedzając Goleniów warto wybrać się też do Parku XXX-lecia z kamieniem pamięci, Parku im. Ignacego Jana Paderewskiego z pałacykiem myśliwskim oraz na miejskie planty. Pasjonatów przyrody z pewnością skuszą również urokliwe ścieżki prowadzące przez kompleks leśny Puszczy Goleniowskiej oraz krajobrazy otulając dolinę rzeki Iny.

Gdzie spać w Goleniowie?
Ofertę noclegową Goleniowa bez wątpienia można określić mianem dość urozmaiconej. Planujący nocleg w Goleniowie mają do swojej dyspozycji kilka stylowych hoteli i komfortowych pensjonatów. Stałe miejsce w ofercie noclegów w Goleniowie zajmują także kameralne pokoje gościnne oraz kwatery prywatne.
 • Goleniów
 • i okolica

Reklama

Willa "Bór"

Miejscowość: Ostrowite

WOLNE MIEJSCA NA SEZON LETNI! BEZPOŚREDNIO NAD JEZIOREM I PRZY LESIE. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Cena od: 80PLN całość

 

Obiekty, które mogą Cię zainteresować...

Goleniów i okolica

Pokoje gościnne od 1 do 11 z 11 w Goleniowie

Obiekty promowane

 1. Sprawdzone przez eholiday.pl

  Hotel JF Duet

  hotelGoleniów(1.5km do centrum)  

  JEDYNY HOTEL W GOLENIOWIE. POKÓJ OD 80ZŁ ZA DOBĘ. ZAPRASZAMY

  Hotel jf duet to idealne miejsce dla osób ceniących ciszę i komfort. Położenie 500m od dworca pkp, PKS oraz 7 km od Międzynarodowego portu lotniczego...

  Od 50 PLN za dzień

Lista obiektów noclegowych

 1. Sprawdzone przez eholiday.pl

  Dom Noclegowy

  dom do wynajęciaKobylanka(Goleniów: 24.0km do centrum)  

  Jacuzzi · To jeden z niewielu domów w tej okolicy, który posiada tę opcję. Blisko jeziora Miedwie.

  Całoroczny dom noclegowy, pokoje gościnne, zakwaterowanie pracownicze , wakacje blisko jeziora Miedwie. Doskonała baza wypadowa dla grup zorganizowanych.

  Od 250 PLN za dzień

 2. Zapraszamy osoby, które przyjeżdżają w celach zawodowych do Goleniowa i okolic tel. 505...zobacz telefon

  Opis i położenie Mam do zaoferowania 2-samodzielne jednostki mieszkaniowe: są to 2-pokojowe mieszkania z kuchnią i łazienką(prysznic, wc) oraz przedpokojem.

  Od 25 PLN za dzień

 3. Sprawdzone przez eholiday.pl

  Hotel JF Duet

  hotelGoleniów(1.5km do centrum)  

  JEDYNY HOTEL W GOLENIOWIE. POKÓJ OD 80ZŁ ZA DOBĘ. ZAPRASZAMY

  Hotel jf duet to idealne miejsce dla osób ceniących ciszę i komfort. Położenie 500m od dworca pkp, PKS oraz 7 km od Międzynarodowego portu lotniczego...

  Od 50 PLN za dzień

 4. Atria

  hotelGoleniów(2.3km do centrum)  

Goleniów i okolica

Pokoje gościnne od 1 do 11 z 11 w Goleniowie

^

Gwarancja najlepszej ceny

W momencie rezerwacji oferujemy najniższą dostępną cenę – gwarancja udzielana jest przez właściciela obiektu

W przypadku, jeżeli dokonają Państwo rezerwacji usług oznaczonych symbolem „Gwarancja Najlepszej Ceny” w serwisie i w ciągu 24 godzin od potwierdzenia rezerwacji, znajdą Państwo w niższej cenie ofertę Operatora dotyczącą świadczenia usług, których zakres jest tożsamy z zarezerwowanymi przez Państwa usługami w okresie objętym rezerwacją, w tym samym ośrodku, Operator, obniży cenę rezerwacji usług do ceny oferty konkurencyjnej Operatora, dostępnej za pośrednictwem sieci internet, o ile spełnione zostaną łącznie następujące warunki.

Warunki skorzystania z możliwości obniżenia ceny

Roszczenie o obniżenie ceny nie będzie Państwu przysługiwało, nawet w przypadku spełnienia warunków, o których mowa powyżej, jeżeli oferta konkurencyjna stanowi pochodną uwzględnienia punktów lojalnościowych, specjalnych stawek członkowskich lub nagród oferowanych przez pośredników biorących udział w procesie rezerwacji.

eholiday_sygnet
eholiday_sygnet