Noclegi Goleniów

pokaż

Informacje o miejscowości

ukryj

Informacja o miejscowości:
Goleniów, miasto leżące niespełna 40 kilometrów od centrum Szczecina, odgrywa istotną rolę na mapie regionu. W pobliżu Goleniowa przebiegają drogi krajowe, w bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się port lotniczy, a sama miejscowość szczyci się ponadto malowniczym usytuowaniem, ciekawą historią i licznymi atrakcjami.

Jak spędzać czas w Goleniowie?
Początki osadnictwa na obszarze dzisiejszego Goleniowa sięgają prawdopodobnie X wieku, przy czym pierwsze wzmianki o mieście pojawiły się w dokumentach z 1220 roku. Już w średniowieczu Goleniów był ważnym punktem na szlaku handlowym, lecz jego dynamiczny rozwój hamowały dziesiątkujące ludność pożary, wojny i epidemie.
Z tego okresu w dziejach miasta zachował się między innymi gotycki kościół św. Katarzyny oraz fragmenty fortyfikacji miejskich, w tym mury obronne z XIV i XV wieku, częściowo wznoszące się nad przepływającą przez Goleniów rzeką Iną.
W XVIII wieku Goleniów przeszedł pod panowanie Prus i doczekał się gruntownej odbudowy. W tym czasie powstał ratusz, zabytkowy gmach poczty i zespół budynków szkolnych oraz spichlerze, spośród których jeden możemy podziwiać do dziś. Działania zakrojone na porównywalnie szeroką skalę zainicjowano także po drugiej wojnie światowej, kiedy to miasto zostało zniszczone w ponad 60 procentach.
Zwiedzając Goleniów warto wybrać się też do Parku XXX-lecia z kamieniem pamięci, Parku im. Ignacego Jana Paderewskiego z pałacykiem myśliwskim oraz na miejskie planty. Pasjonatów przyrody z pewnością skuszą również urokliwe ścieżki prowadzące przez kompleks leśny Puszczy Goleniowskiej oraz krajobrazy otulając dolinę rzeki Iny.

Gdzie spać w Goleniowie?
Ofertę noclegową Goleniowa bez wątpienia można określić mianem dość urozmaiconej. Planujący nocleg w Goleniowie mają do swojej dyspozycji kilka stylowych hoteli i komfortowych pensjonatów. Stałe miejsce w ofercie noclegów w Goleniowie zajmują także kameralne pokoje gościnne oraz kwatery prywatne.

  Goleniów i okolica

  Pokoje gościnne od 1 do 9 z 9 w Goleniowie

   Obiekty z okolicznych miejscowości

  1. Atria

   hotel Goleniów (2.30 km od centrum)

  2. Hotel JF Duet

   hotel Goleniów (1.50 km od centrum)

  Goleniów i okolica

  Pokoje gościnne od 1 do 9 z 9 w Goleniowie