Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.
Natychmiastowa rezerwacja

Qubus Hotel Głogów

Śniadania w cenie
  • Cena gwarantowana
  • Bezpłatne anulowanie
  • Brak przedpłaty
Nowość w Nocowaniu!
od 382 zł
1 noc

Noclegi w okolicy Głogowa:

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Głogów

Głogów jest jednym z najstarszych miast w Polsce. Prawa miejskie uzyskał w 1253 roku, a ponad sto lat wcześniej zapisał się w historii dramatyczną walką podczas oblężenia prowadzonego przez cesarstwo rzymskie – znaną jako obrona Głogowa. Jeszcze jako gród należało do Mieszka I, a wcześniej stanowiło siedzibę słowiańskiego plemienia Dziadoszan. Niestety w wyniku wojny miasto zostało niemal doszczętnie zniszczone, jednak dzięki staraniom władz wiele zabytków zrekonstruowano, a kolejne są stale odtwarzane. Dzięki temu Głogów nadal oferuje przyjezdnym niezwykły historyczny klimat. Przez leżące nad Odrą miasto przebiegają fragmenty szlaku pielgrzymkowego do grobu św. Jakuba w Santiago de Compostela.

Co robić w Głogowie w wolnym czasie?

Jednym z najlepszych sposobów na spędzanie wolnego czasu podczas wizyty w Głogowie będzie zwiedzanie miasta. Na poszukiwanie zabytków oraz interesujących miejsc możemy wyruszyć sami. Warto jednak skorzystać z wcześniej wytyczonej trasy. Zwiedzanie znacznie ułatwi nam m.in. Miejski Spacer Turystyczny. Podczas kilkugodzinnego zwiedzania będziemy mogli zobaczyć wszystkie najcenniejsze zabytki Głogowa. Na piesze wędrówki warto wybrać się również poza miasto. Możemy udać się na spacer Śladami Edwarda Stachury – trasa poprowadzi nas przez okoliczne lasy i miejscowości, które przemierzał bohater książki „Siekierezada”. W przypadku dłuższego pobytu w Głogowie możemy także udać się do niedalekiego Kurowa Wielkiego, gdzie zaczyna się trasa po Wzgórzu Dalkowskim – gwarantuje ona nam nie tylko piękne widoki, ale także możliwość zobaczenia zabytkowego późnogotyckiego kościoła z cennym wyposażeniem, wieży rycerskiej z XVI wieku oraz zespołu pałacowo-folwarcznego we wsi Dalkowo.


Podczas dłuższego urlopu w Głogowie warto wsiąść także na rower – taka forma wypoczynku nie tylko poprawi nasze samopoczucie oraz kondycję, ale również pozwoli zobaczyć jeszcze więcej interesujących miejsc. W okolicy możemy udać się na wycieczkę dwoma ciekawymi trasami. Pierwsza z nich – Szlakiem Romańskich i Gotyckich Kościołów – zabierze nas do siedmiu z kilkunastu średniowiecznych kościołów na ziemi głogowskiej. Podróż możemy rozpocząć przy gotyckiej kolegiacie na Ostrowie Tumskim. Po opuszczeniu miasta trasa zaprowadzi nas przez Wzgórza Dalkowskie do kościołów w Jaczowie, Jerzmanowej i Jakubowie. Druga trasa – Szlak Odry – stanowi fragment jednego z najdłuższych szlaków rowerowych w Polsce. Prowadząca wzdłuż Odry trasa zaprezentuje nam walory przyrodnicze i krajobrazowe rzeki.


W wolnej chwili – szczególnie jeżeli spędzamy urlop wraz z dziećmi – możemy poszukać miejsc, w których będziemy mogli poszaleć. Spragnieni odrobiny adrenaliny możemy udać się do parku linowego czy parku trampolin. Najmłodsze pociechy z całą pewnością ucieszy wizyta w Raju dla Dzieci – rodzinnym centrum rekreacyjnym – w którym czekają labirynty z kolorowymi piłeczkami, zjeżdżalnie, dmuchany plac zabaw oraz różnego rodzaju zabawki, pojazdy czy jeździki.

Głogowe – co warto zobaczyć?

Punktem obowiązkowym podczas zwiedzania miasta będzie wizyta na Zamku Książąt Głogowskich. Został on wzniesiony w XIII wieku przez księcia Konrada I. Budowla początkowo wykonana była z drewna i posiadała murowaną wieżę. Z czasem dopiero zamek został przebudowany oraz otoczony systemem murów obronnych. W ciągu kolejnych lat budynek był kilkukrotnie rozbudowywany, a z czasem nabrał charakteru rezydencji pałacowej. W jego murach rezydował królewicz Zygmunt Jagiellończyk i dwukrotnie gościł tu Napoleon Bonaparte. Zamek uległ zniszczeniu w 1945 roku i miał pozostać trwałą ruiną, jednak w 1967 roku podjęto decyzję o jego odbudowanie. Obecnie w jego wnętrzu mieści się Muzeum Archeologiczno-Historyczne, w którym możemy zobaczyć liczne zabytki związane z historią miasta oraz jego okolicy. Wśród eksponatów znajduje się między innymi kolekcja kart pocztowych i widokówek, gramofonów i radio-odbiorników, a także imponujący zbiór numizmatów. Czekają tu na zwiedzających również liczne obrazy olejne, rzeźby i fotografie. Natomiast w dziale archeologicznym znajdują się najciekawsze zabytki i odkrycia archeologiczne regionu.


Podczas spaceru po mieście z całą pewnością trafimy na głogowskie Stare Miasto. Będziemy mogli zobaczyć tam m.in. Ratusz, którego początki sięgają końca XIII wieku. Budowla podobnie jak całe miasto ma burzliwą historię. Ulegała zniszczeniu w kilku pożarach, a w 1945 roku została całkiem zniszczona. Dopiero pod koniec XX wieku postanowiono odbudować ratusz w formie z 1835 roku. Charakterystycznym elementem budowli jest wieża o wysokości ponad 80 metrów – jest to najwyższa wieża ratuszowa na Śląsku i druga w Polsce. Na wysokości 47 metrów znajduje się taras widokowy, z którego będziemy mogli zobaczyć piękną panoramę miasta, Wzgórz Dalkowskich oraz północnej części Ziemi Głogowskiej. Dodatkową atrakcją podczas zwiedzania ratusza, będzie możliwość poznania historii miasta dzięki wystawie „Schody do historii”. Na parterze budynku zobaczymy informacje na temat najdawniejszych dziejów miasta, natomiast wchodząc na kolejne piętra, poznamy współczesne fakty na temat Głogowa.


Przebywając na Starym Mieście, będziemy mogli zobaczyć także ruiny kościoła św. Mikołaja. Według badań archeologicznych początki świątyni sięgają pierwszej połowy XIII wieku – wtedy wzniesiona została w stylu romańskim. Po wielkim pożarze w 1291 roku kościół odbudowano, jednak już w stylu gotyckim. Budowla została jednak ponownie zniszczona w czasie II wojny światowej i od tamtego momentu pozostaje zabezpieczoną ruiną, niedostępną jednak dla zwiedzających. Z daleka możemy natomiast zobaczyć, że w pozostałościach kościoła zachowała się gotycka bryła oraz mury obwodowe, część barokowych sklepień, a także częściowo zniszczona wieża.


Kolejnym wartym uwagi miejscem w Głogowie jest plac Jana Pawła II znajdujący się niedaleko Zamku Książąt Pomorskich. W 1979 roku, w 40. rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz 870. Rocznicę obrony Głogowa wzniesiono w tym miejscu Pomnik Dzieci Głogowskich. Upamiętnia on ofiary oblężenia oraz poświęcenie mieszkańców grodu w walce z siłami cesarza. W mieście będziemy mieli okazję odnaleźć także dwa pomniki Dzieci Głogowskich już o nieco bardziej radosnym wydźwięku. Przed Ratuszem spotkamy Polę – dziewczynkę karmiącą gołębie, a po drugiej stronie magistratu Stasia z Procą – są to na razie jedyne figurki, jakie powstały w ramach projekt.


Punktem obowiązkowym podczas zwiedzania miasta powinna być również wizyta w Kolegiacie Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny stojącej na Ostrowie Tumskim. Nie tylko na miłośnikach historii wrażenie zrobi fakt, że świątynia jest jedną z najstarszych nie tylko na Śląsku, ale w całej Polsce. Badania archeologiczne wskazują, że jej początki sięgają czasów pierwszych Piastów – znalezione zostały tu fragmenty niewielkich kamiennych świątyń wzniesionych za panowania Bolesława Szczodrego i Krzywoustego. Na przestrzeni lat kościół był kilkukrotnie przebudowywany – w 1262 roku stał się okazałą bazyliką późnoromańską, w XV wieku został znacząco przebudowany, w XVIII zyskał barokowy wystój, natomiast w połowie XIX wieku na miejscu zawalonej wieży wzniesiona została nowa, w stylu neogotyckim.


Spacerując po mieście, będziemy mieli również okazję zobaczyć fragmenty dawnych średniowiecznych umocnień.

Co zjeść w Głogowie?

Po całym dniu spędzonym na zwiedzaniu miasta warto posilić się jednym z miejscowych lokali. Ze znalezieniem czegoś dla siebie nie będziemy mieli większego problemu. Wokół Starego Miasta będziemy mogli udać się do jednej z licznych restauracji – zjemy tam dania kuchni polskiej, regionalnej czy zagranicznej. Koszt standardowego obiadu wynosi tutaj od 20 do 30 złotych.

Noclegi w Głogowie

Na turystów przybywających do Głogowa czekają obiekty w kategoriach: hotele, kwatery i pokoje oraz noclegi pracownicze. Najkorzystniejsze oferty uda nam się znaleźć w ostatniej kategorii. Tam cena za usługę może wynieść zaledwie 23 złote. Na wyposażeniu obiektów znajduje się dostęp do łazienki, darmowego miejsca parkingowego, telewizora oraz możliwość korzystania z internetu, a także dobrze wyposażonej kuchni.


Część właścicieli obiektów oferuje turystom także dodatkowe udogodnienia. Goście mogą liczyć między innymi na dostęp do ogrodu z miejscem na grilla. Wiele obiektów znajduje się w ścisłym centrum, umożliwiając łatwe przemieszczanie się po mieście. Niektóre z obiektów zapewniają również dostęp do sal wypoczynkowych.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Głogowie

Turyści poszukujący noclegu w Głogowie liczą przede wszystkim na dostęp do prywatnej łazienki oraz miejsca parkingowego. Zależy im również na dostępie do telewizora oraz internetu, a także możliwości wygodnego korzystania z kuchni lub wyżywienia na miejscu. Istotną kwestią podczas wyboru obiektu noclegowego była odległość od centrum miasta.

Ceny noclegów w Głogowie

Średnia cena noclegów w Głogowie wynosi 25 złotych. Najkorzystniejsze oferty można znaleźć w kategorii noclegi pracownicze. Ceny za usługę mogą wynieść tam jedynie 23 złote. Cenniki niektórych obiektów mogą ulegać zmianie w czasie trwania weekendu. Ceny weekendowe w Głogowie mogą być o 12% wyższe niż w dzień powszedni. Na turystów czekają również obiekty w kategorii hotele, kwatery i pokoje oraz hostele.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Głogowie

Ile kosztuje nocleg w Głogowie?
Cena za nocleg w Głogowie zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii noclegi pracownicze Głogów, wtedy koszt noclegu może wynieść od 23 zł. Średnia cena noclegu w Głogowie wynosi 56 zł.
Czy ceny noclegów w Głogowie w weekend różnią się od tych w dni powszednie?
Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń Nocowanie.pl ceny noclegów w weekend są droższe o 0% od cen w dzień powszedni.
Jak znaleźć najtańszy nocleg w Głogowie?
Wystarczy odpowiednio ustawić opcję filtrowania, wybierając w lewej kolumnie, znajdującej się przy wynikach wyszukiwania, opcję „Cena za usługę”. Inna możliwość to kliknięcie ikonki „Tanie noclegi Głogów”, widocznej bezpośrednio nad wynikami wyszukiwania. Obecnie najtańsze noclegi w Głogowie zaczynają się od kwoty 23.
Jakie obiekty noclegowe są najpopularniejsze w Głogowie?
Turyści najczęściej pytają o noclegi w obiektach z kategorii: noclegi pracownicze, kwatery i pokoje. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.
Które obiekty noclegowe w Głogowie mają najlepsze opinie?
Obiekty z najlepszymi opiniami możemy znaleźć klikając na zakładkę „Głogów opinie”, a wyniki wyszukiwania posortują się tak, by obiekty z najlepszymi ocenami były najwyżej. Obecnie najlepiej oceniane obiekty w Głogowie to: Noclegi pod Magnolią, Pokoje Gościnne SLK.
Które noclegi w Głogowie są polecane dla rodzin?
Wiele rodzin zatrzymujących się w Głogowie poleca Pokoje Gościnne SLK, Noclegi pod Magnolią.
Które noclegi w Głogowie są polecane dla par?
Te noclegi są wysoko cenione przez pary: Pokoje Gościnne SLK, Noclegi pod Magnolią.
Co warto zwiedzić w Głogowie?
W Głogowie warto zwiedzić XIII-wieczny Zamek Książąt Głogowskich oraz Stare Miasto z wieloma cennymi zabytkami.
Jakie są atrakcje w Głogowie i okolicy?
Do atrakcji miasta należy między innymi aquapark Chrobry oraz Most Tolerancji, który wyróżnia się różowym kolorem. W okolicy biegnie natomiast dolnośląski odcinek Szlaku św. Jakuba, prowadzący do Hiszpanii.
Kiedy najlepiej jechać do Głogowa?
Głogów najlepiej jest odwiedzić wiosną lub latem, a także wczesną jesienią, gdy panuje pogoda sprzyjająca zwiedzaniu i wypoczynkowi na świeżym powietrzu.
W jakiej dzielnicy Głogowa szukać noclegów?
Głogów nieoficjalnie dzieli się na kilkanaście osiedli. Noclegów najlepiej szukać na Starym Mieście, ze względu na świetną lokalizację, lub na Ostrowie Tumskim.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!