Dworek Tradycja

Hotel w Bełcznej

Informacje o obiekcie

Do wynajęcia: Cena: Ilość: Struktura:
Pokój 1-osobowy 154 PLN osoba 1 Zobacz Zapytaj o nocleg
Pokój 2-osobowy 100 PLN osoba 2 Zobacz Zapytaj o nocleg
Pokój 3-osobowy 75 PLN osoba 2 Zobacz Zapytaj o nocleg

Dworek Tradycja, dawna pastorówka z 1648 roku we wsi Bełczna.
Historyczne wnętrza z dobrze zachowanymi i odrestaurowanym detalami. Piękny ogród ze starodrzewiem ( lipy , cisy, czerwony buk )

Wokół lasy, jeziora, rzeka Rega. Obszar objęty programem środowiskowym Natura 2000. Doskonała baza wypadowa nad morze, spływy Regą, wędkowanie, polowania, wyprawy rowerowe, marsze NW ( licencjonowany instruktor) .
Gospodarstwo wielokrotnie nagradzane, min. nagroda główna Zielone Lato, nagroda Polskiej Organizacji Turystycznej, nagroda Marszałka Woj.Zachodniopom.

Certyfikat Kulinarnego Dziedzictwa Pomorza Zachodniego

Pośród najciekawszych krajobrazowo obszarów województwa zachodniopomorskiego posadowiono Bełczną. Wieś o średniowiecznym rodowodzie, która i swoją czarownicę Sydonię miała, i dla równowagi zacnego pastora.
Pastor wzniósł dom naprzeciwko kościoła. Ogród obsadził drzewami. Niektóre z nich po dziś dzień rosną i oczy gospodarzy cieszą. Latem cień i chłód gościom dają, a wędrownemu ptactwu schronienie. Tutejsze lipy wielkością dorównują tym z Czarnolasu, a gdy kwitną, zapach cudowny wokół roztaczają, roje pszczół wabiąc, pożytek z nektaru w prezencie owadom darując.
Po wschodniej stronie obejścia buk czerwony rośnie. Największy w okolicy. Wiosną kolory przywdziewa i się rumieni, niczym dziewczę niewinne. Cisy też są dorodne. Stojąca przy nich tabliczka informuje, że są już pomnikami przyrody. Największy z nich ma w obwodzie 180 cm!
Pastor wiódł we wsi prym. Szacunkiem i uznaniem okolicznej ludności się cieszył. O trzódkę parafialną dbał bowiem, jak ojciec najlepszy. Dziadkom w szkółce niedzielnej o ziemi prawił. O ojcach i sile tradycji.
Gospodynie rzemiosła domowego uczył. A to jak kapustę kisić, aby do przednówka jędrna i biała przetrwała. Jak ogórki do beczek upychać i na kiszone nastawiać. Jaka mąka lepsza do żuru, a która do pieczenia chleba. Gospodarzom natomiast zdradzał tajemnice z innego, ciemnego świata. Uczył ich, jak wypalać i nastawiać mocne trunki. Nieskorych do nauki za karę w piwnicy swojego domu zamykał. Niektórzy jednak cieszyli się z tego i sami, nieprzymuszeni do piwnicy złazili! Jakiś zapach bowiem miły, wcześniej im nie znany, rozchodził się po domostwie pastora?
W piwnicy, we wnęce pod schodami, na hakach wisiały wędzone śliwką, suszone kiełbasy. Na półkach z surowych desek pyszniły się marynaty. A w najdalszym i najciemniejszym kącie, w omszałych ze starości flaszkach, gotowe od dawna na przejście najwyższej jakości próby, certyfikatu siły i TRADYCJI stały nalewki.
I dzisiaj, gościu miły, znajdziesz w naszej spiżarni podobne specjały. Ci, którzy dworek "Tradycja", a dawny dom pastora odwiedzić zechcą, nie zawiodą się. Tylko co nieco zapłacić za gościnę muszą.
Gospodarze wiedzą, ze po sutej biesiadzie aktywny wypoczynek potrzebny. Ruch wzmacnia trawienie. Polecają zatem piesze wycieczki po okolicy, jogging, nordic walking, jazdę na rowerach górskich, spływ Regą aż do Bałtyku, wędkowanie, grzybobranie, harce paralotniami i samochodami terenowymi, bezkrwawe łowy z aparatem fotograficznym, zwiedzanie okolicznych kościółków oraz ruin dworków. a na powitanie dnia, w sezonie, podpatrywanie bocianiej pary.
Dla tych, którzy chcą zgłębiać tajniki starej, domowej sztuki kulinarnej organizowane są turnusy Z KUCHNIĄ za PAN BRAT. Słyszeliście o KOSZACH z WIEJSKIMI SPECJAŁAMI? Znają je już liczne firmy. Klienci indywidualni takoż. W tym roku nasz Urząd Marszałkowski obdarowywał nimi swoich gości w trakcie Targów Zdrowej Żywności w Niemczech.

Strona:
www.dworektradycja.pl
Facebook:
www.facebook.com/pages/Dwor...

Obiekt w bazie od: 2009-05-22

Rozwiń opis Zwiń opis

  • Zakwaterowanie, wykwaterowanie: od 14:00 do 10:00
  • Do dyspozycji gości: Sala kominkowa, Miejsce na ognisko, Wypożyczalnia sprzętu rekreacyjnego, Udogodnienia – prasowanie/pranie (Deska do prasowania / żelazko ogólnodostępne, Możliwość zlecenia prania), Wypożyczalnia sprzętu wodnego, Grill
  • Na terenie obiektu: Stołówka, Sport i rekreacja (Boisko do gry)
  • Dla biznesu: Sala konferencyjna
  • Internet: Internet
  • Opcje wyżywienia: Opcje wyżywienia (Śniadanie, Obiad, Kolacja, Obiadokolacja, Podwieczorek)
  • Dla rodzin z dziećmi: Udogodnienia dla rodzin z dziećmi (Sala telewizyjna / gier / świetlica), Wyposażenie dla rodzin z dziećmi (Łóżeczko dziecięce, Krzesełko do karmienia, Wanienka, Nocnik)

Pokoje:

Osoby, które odwiedzały ten obiekt interesowały się również

^

Gwarancja najlepszej ceny

W momencie rezerwacji oferujemy najniższą dostępną cenę – gwarancja udzielana jest przez właściciela obiektu

W przypadku, jeżeli dokonają Państwo rezerwacji usług oznaczonych symbolem „Gwarancja Najlepszej Ceny” w serwisie i w ciągu 24 godzin od potwierdzenia rezerwacji, znajdą Państwo w niższej cenie ofertę Operatora dotyczącą świadczenia usług, których zakres jest tożsamy z zarezerwowanymi przez Państwa usługami w okresie objętym rezerwacją, w tym samym ośrodku, Operator, obniży cenę rezerwacji usług do ceny oferty konkurencyjnej Operatora, dostępnej za pośrednictwem sieci internet, o ile spełnione zostaną łącznie następujące warunki.

Warunki skorzystania z możliwości obniżenia ceny

Roszczenie o obniżenie ceny nie będzie Państwu przysługiwało, nawet w przypadku spełnienia warunków, o których mowa powyżej, jeżeli oferta konkurencyjna stanowi pochodną uwzględnienia punktów lojalnościowych, specjalnych stawek członkowskich lub nagród oferowanych przez pośredników biorących udział w procesie rezerwacji.

eholiday_sygnet
eholiday_sygnet