Bodziuchówka

Dom do wynajęcia w Mizernej

Brak oceny

Reklama

Domki Letniskowe "Stonka"

Miejscowość: Chłopy

OŚRODEK DLA RODZIN Z DZIEĆMI Obiekt położony jest na dużym zielonym terenie, niespełna 70 m od plaży

Nasza propozycja:

Zamknij

 • Domek Orawiok

  dom do wynajęcia
  Zubrzyca Dolna

  Od 170 / noc

  Zapraszamy do spędzenia ferii przy kominku! Ostanie wolne miejsca na FERIE 2020! Zadzwoń 604...zobacz telefon

   
Informacje o obiekcie

Kluszkowce 4 , 34-440 Kluszkowce odległość od centrum: 0.7 km

Opis

Zapraszamy na wypoczynek w Mizernej!

Serdecznie wszystkich zapraszamy na Mizerną, do pięknej miejscowości położonej nad jeziorem Czorsztyńskim w gminie Czorsztyn.Mizerna jest to wioska położona w płytkiej dolinie potoku o tej samej nazwie na południowych stokach Lubania. Ta malownicza miejscowość posiada doskonale warunki do spokojnego wypoczynku z widokiem na Tatary. W dolnej części wsi znajduje się przystań z wypożyczalnią sprzętu wodnego, są tam organizowane rejsy po Jeziorze Czorsztyńskim statkiem Biała Dama. Jest tam również kąpielisko przystosowane także dla potrzeb najmłodszych wczasowiczów. Dużym powodzeniem wśród miłośników białego szaleństwa cieszy się kompleks wyciągów narciarskich oraz 1000 metrowa rynna zjazdowa znajdujące się w sąsiedniej wsi Kluszkowce.Malownicze położenie stwarza wyśmienite warunki do wypoczynku i uprawiania turystyki aktywnej. Doskonałe miejsce wypadowe do zwiedzania Gorc, Pienin czy wypadów na Słowację

Do państwa dyspozycji mamy:

-stary drewniany dom z dwoma sypialniami
-5 miejsc noclegowych z możliwość dostawki
-TV i wifi w pokoju
-dobrze wyposażoną kuchnią
-łazienkę

Obok domu mieści się bezpieczny parking.

Atrakcje w pobliżu:
- szlaki turystyczne Pieniny-Gorce - trasy rowerowe (wypożyczalnie rowerów)- spływ Przełomem Dunajca - spływy kajakowe - wędkarstwo Jezioro: - kajaki - jednostki żaglowe - rowery wodne - wypożyczalnie sprzętu - surfingi - wędkarstwo - gondole - statek BIAŁA DAMA, HARNAŚ, DUNAJECTurystyka zimowa:- wyciągi narciarskie - trasy biegowe - kuligi Inne:- imprezy sportowe i folklorystyczne w okresie letnim

OPIS ATRAKCJI:
Spływ Dunajcem
Spływ przez Przełom Pieniński na flisackiej tratwie to spotkanie z dziką niezmienioną od lat przyrodą , a zarazem najciekawszy sposób zwiedzania Pienińskiego Parku Narodowego. Wycieczka trwa w zależności od poziomu Dunajca i wyboru przystani końcowej od dwóch do trzech godzin. Czas spędzany na tratwie umilają flisacy opowieściami legend, baśni, a także wiadomościami o Pieninach. Tradycje Spływu Dunajcem z Turystami sięgają roku 1832.

Ruiny zamku w Czorsztynie
Zamek Czorsztyn najstarsza część zamku, co potwierdziły prace wykopaliskowe, pochodziła z II połowy XIII wieku. Za czasów Kazimierza Wielkiego zostały dobudowane mury obwodowe, a w XV wieku dolny zamek i brama, na której starosta czorsztyński – Jan Baranowski wzniósł wieżę, do dziś górującą nad zamkiem.
W przeszłości Zamek Czorsztyński, zlokalizowany przy szlaku kupieckim prowadzącym z Polski na Węgry, odgrywał bardzo istotne znaczenie dla gospodarki kraju.
Do zwiedzania udostępnione są przyziemia Baszty Baranowskiego, zamku średniego
i górnego. Z tarasu widokowego roztacza się piękny widok na Jezioro Czorsztyńskie, zaporę, Tatry i rezerwat „Zielone Skałki”. Na wzgórzu zamkowym rosną liczne okazy pszonaka pienińskiego – rośliny występującej wyłącznie w Pieninach.

Góra Wdżar w Kluszkowcach
Stanowi centrum sportów zimowych. Zwolennicy jazdy na nartach spotykają się zimą na zboczach góry Wdżar wznoszącej się 767 m n.p.m. (stoki oświetlone, w razie potrzeby sztucznie naśnieżane, z krzesełkowym i orczykowymi wyciągami narciarskimi). Ciekawostką jest przeszłość góry - najpierw była wulkanem, od 1870 roku kamieniołomem andezytu, dziś jest doskonałym punktem widokowym na Jezioro Czorsztyńskie i okoliczne pasma górskie.
Latem można wyjechać na górę Wdżar wyciągiem krzesełkowym. Atrakcją jest zjazd torem saneczkowym typu roller coaster długość trasy 1000 m., średnie nachylenie zjazdu wynosi 12%, a różnica poziomów to 84 m /najdłuższy w Polsce/.

Rejsy po jeziorze czorsztyńskim statkami „Biała Dama” i „Harnaś”
Rejsy odbywają się codziennie od maja do końca października od godz. 9.00 do zmierzchu
Dla grup zorganizowanych na 10 uczestników jeden opiekun pływa za darmo.
Ponadto organizowane są imprezy okolicznościowe / na zamówienie / na statku „Harnaś”

Wycieczki piesze w Pieniny i Gorce znakowanymi szlakami ze Sromowiec Niżnych, Sromowiec Wyżnych, Czorsztyna, Kluszkowiec

Przejście Graniczne w Sromowcach Niżnych i Sromowcach Wyżnych

Spacer lub przejazd rowerami drogą pienińską do Szczawnicy z widokami na pasmo Pienin wraz z Przełomem Dunajca

Bacówki w Czorsztynie , Kluszkowcach , Sromowcach Wyżnych, Sromowcach Niżnych

Wypożyczalnie rowerów w Sromowcach Wyżnych, Sromowcach Niżnych Czorsztynie i w Kluszkowcach

Obiekt w bazie od: 2009-11-26

Rozwiń opis Zwiń opis

 • Zakwaterowanie, wykwaterowanie: od 14:00 do 11:00
 • Do dyspozycji gości: Grill, Miejsce na ognisko
 • Dla zmotoryzowanych: Parking / Garaż (Parking)
 • Internet: Internet (wifi)
 • Dla gości ze zwierzętami: Akceptacja zwierząt
 • Dla rodzin z dziećmi: Udogodnienia dla rodzin z dziećmi (Plac zabaw dla dzieci [Huśtawka])