Stare Kino

Hotel w Łodzi

Brak oceny

Reklama

Domki "Falsztyn"

Miejscowość: Falsztyn

Zapraszamy do rezerwowania miejsc na jesień i ferie zimowe! tel. 603...zobacz telefon

Cena od: 250 całość

Informacje o obiekcie

ul. Piotrkowska 120 , 90-006 Łódź odległość od centrum: 2.1 km

Opis

Noclegi w apartamentach filmowych w centrum Łodzi!

Rezydencja „Stare Kino” oferuje wynajem 42 luksusowe i stylowe apartamenty z aneksami kuchennymi, o powierzchni od 20 do 45 m2. Wszystkie Apartamenty w „Stare Kinie” inspirowane są zarówno filmami o łódzkich korzeniach jak i motywami kina światowego. Z dużej liczby sławnych filmów wybraliśmy 22 najbardziej znaczące i związane z Łodzią tytuły, i podzieliliśmy je na epoki: XIX/XX wiek, lata 40 – 60, PRL 70 - 80 oraz współczesność. Pozostałe 20 apartamentów podzieliliśmy ze względu na gatunki filmowe: komedia, romans, sensacja oraz klasycy kina światowego. Obiekt posiada bazę noclegową dla ponad 90 osób z zapleczem restauracyjno-konferencyjnym. Doba hotelowa zaczyna się od godziny 15:00 i trwa do godziny 11:00 dnia następnego. Noclegi oferowane są wraz ze śniadaniem w stylu bufetu szwedzkiego w godzinach 7:00 – 10:30, w weekendy 8:00-11:00.
Stare Kino to jedyne takie miejsce na filmowej mapie Polski !

Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem "Regio Filmowa Łódź" oraz przy udziale architektów, projektantów oraz specjalistów od nowych technologii stworzyliśmy nietuzinkowe, indywidualne apartamenty stylizowane epoką słynnych łódzkich filmów.

Całość projektu "Stare Kino" i wykonania apartamentu ma bardzo indywidualny charakter i zgodnie z prawem własności intelektualnej traktowane jest jako utwór (wzór przemysłowy). Apartamenty zostały zainspirowane filmami, które mają ścisły związek z Łodzią. Do najsłynniejszych należą między innymi:

Ziemia Obiecana
Kariera Nikodema Dyzmy
Czterej Pancerni i pies
Vabank
Kingsajz
Daleko od szosy
Komisarz Alex
Każdy apartament oddaje indywidualny charakter filmu z zachowaniem detali nawiązujących do fabuły. Dla przykładu: Apartament "Kariera Nikodema Dyzmy", gdzie akcja filmu toczy się w latach 20/30-tych, w wystroju, przede wszystkim akcenty apartamentu nawiązują do tego okresu (tapety, fotele, drobne wyposażenie). Jako szczególny element detalu w apartamencie znajduje się pamiątkowa tabliczka okolicznościowa, którą Nikodem Dyzma otrzymał od pracowników Banku Zbożowego z podpisem:
"Nikodemowi Dyzmie, znakomitemu ekonomiście, twórcy, założycielowi, organizatorowi i pierwszemu Prezesowi Państwowego Banku Zbożowego. Wdzięczni podwładni".

Każdy apartamenty to osobna inspiracja i filmowa opowieść.

Obiekt w bazie od: 2013-11-15

Rozwiń opis Zwiń opis

 • Zakwaterowanie, wykwaterowanie: od 15:00 do 11:00
 • Do dyspozycji gości: Udogodnienia - prasowanie / pranie (Deska do prasowania / żelazko ogólnodostępne, Możliwość zlecenia prania)
 • Na terenie obiektu: Bar / Restauracja (Restauracja)
 • Dla zmotoryzowanych: Parking / Garaż (Parking)
 • Dla biznesu: Sala konferencyjna
 • Internet: Internet (wifi)
 • Dla gości ze zwierzętami: Akceptacja zwierząt
 • Płatności: Możliwość płatności kartą kredytową
 • Recepcja: Recepcja 24h
 • Opcje wyżywienia: Opcje wyżywienia (Śniadanie, Kolacja)
 • Dla rodzin z dziećmi: Wyposażenie dla rodzin z dziećmi (Łóżeczko dziecięce, Krzesełko do karmienia)
 • Szczegóły lokalizacji: Obiekt znajduje się w Łodzi: - w Centrum - w Śródmieściu