Noclegi Dęblin

Noclegi Dęblin 11 wyników

Dęblin - informacje

Dęblin, miasto leżące w województwie lubelskim, przy ujściu rzeki Wieprzy do Wisły, to dla wielu osób lotnicza stolica Polski. Takie miano zawdzięcza funkcjonującej na swoim terenie Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych, założonej w 1925 roku w Grudziądzu, a dwa lata później przeniesionej właśnie do Dęblina.

Co warto zobaczyć w Dęblinie?
Choć miasto słynie z kształcenia żołnierzy i kandydatów, marzących o służbie w Siłach Powietrznych, turystom jest w stanie zaoferować znacznie więcej. Wśród największych atrakcji Dęblina w pierwszej kolejności wymienia się cenne zabytki, będące świadectwem długiej historii miasta.
Duże zainteresowanie wzbudza zwłaszcza Twierdza Dęblin, zespół fortyfikacji wzniesionych w XIX wieku. Niestety, do czasów współczesnych zachowały się tylko jej fragmenty, na co miały wpływ zarówno zniszczenia dokonane w wyniku działań wojennych, jak i zaniedbania poczynione po zakończeniu konfliktu. Burzliwe dzieje Twierdzy Dęblin skrywane są w murach cytadeli, zajmowanej obecnie przez Wojsko Polskie oraz pozostałościach fortów.
W Dęblinie znajdziemy też liczne pomniki, upamiętniające wydarzenia rozgrywające się w mieście podczas wojny, a ponadto kilka obiektów sakralnych. Oczywiście w Dęblinie nie mogło zabraknąć akcentów lotniczych, które w 2011 roku przybrały postać Muzeum Sił Powietrznych. Zgromadzono w nim liczne eksponaty i sprzęt militarny, które bardzo skutecznie przyciągają do miasta rodzimych miłośników tej tematyki.
Wytchnienia po intensywnym, ale bardzo satysfakcjonującym spotkaniu z historią najlepiej poszukać w okolicznej przyrodzie. Atutem Dęblina jest bliskość Puszczy Kozienickiej, pięknego kompleksu leśnego, tworzącego wyśmienite warunki do aktywnego wypoczynku na łonie natury.

Gdzie spać w Dęblinie?
Oferta noclegowa Dęblina jest dość skromna, ale z pewnością potrafi spełnić oczekiwania odwiedzających miasto osób. Chętni na nocleg w Dęblinie mają do swojej dyspozycji przede wszystkim hotele oraz zajazdy, zapewniające komfortowy pobyt. Alternatywną ofertą noclegu w Dęblinie może być zakwaterowanie w pokoju gościnnym lub gospodarstwie agroturystycznym.