Noclegi Cieszyn

pokaż

Informacje o miejscowości

ukryj

Informacja o miejscowości:
Cieszyn to miasto w województwie śląskim, usytuowane na granicy Polski z Czechami. Cieszyn na kartach historii pojawił się już w IX wieku, kiedy to na obszarze współczesnego miasta założono gród słowiański. Obecnie Cieszyn jest bardzo chętnie odwiedzany przez turystów z najróżniejszych zakątków kraju, a stale rosnące zainteresowanie tym miastem nie wynika jedynie z jego strategicznego położenia.

Oferta noclegowa Cieszyna
Oferta noclegowa Cieszyna, jak na średniej wielkości miasta, potrafi zaskoczyć swoim zróżnicowaniem. Poszukujący noclegu w Cieszynie mogą zdecydować się zarówno na pobyt w eleganckim hotelu czy komfortowym apartamencie, jak i kameralnych pensjonatach lub kwaterach prywatnych. Znakomitym uzupełnieniem oferty noclegów w Cieszynie są zajazdy i ośrodki wypoczynkowe, znajdujące się przy głównych szlakach komunikacyjnych.

Jak spędzać czas w Cieszynie?
Planując nawet krótki urlop w Cieszynie warto zarezerwować trochę czasu, by poznać najciekawsze zabytki tego miasta. Wśród nich wymienić należy przede wszystkim Wzgórze Zamkowe z romańską rotundą wzniesioną w XI wieku, gotycką wieżą z XIV wieku i XIX-wiecznym Pałacem Habsburgów. Uwadze miłośników historii i architektury nie powinna umknąć również zabudowa cieszyńskiego Rynku oraz Starówki oraz liczne obiekty sakralne. Ważnym punktem na mapie Cieszyna jest ponadto Bracki Browar Zamkowy, działający nieprzerwanie od 1846 roku.
Wiele atrakcji w Cieszynie znajdą dla siebie także amatorzy aktywnego wypoczynku oraz spragnieni bliskiego kontaktu z matką naturą. Pierwszych z wymienionych z pewnością nie zabraknie na jednej z przebiegających przez miasto tras rowerowych lub spacerowych, natomiast drugich bez wątpienia zainteresują trzy rezerwaty przyrody, założone w celu ochrony flory tego obszaru.
Cieszyn odgrywa bardzo ważną rolę na turystycznej mapie regionu, niemniej swoją pozycję zawdzięcza nie tylko strategicznej lokalizacji. Szereg atrakcji i szeroki wachlarz możliwości organizacji czasu sprawiają, że Cieszyn jest zarówno ciekawym przystankiem na trasie, jak i doskonałym celem podróży.

  Cieszyn i okolica

  Pokoje gościnne od 1 do 20 z 21 w Cieszynie

  Lista obiektów noclegowych

  1. Takich widoków nie ma żaden obiekt w Cieszynie ;)

   Pokoje nasze są 1, 2, 3, 4 lub 5 osobowe, z aneksem kuchennym, łazienką i WC. internet – gratis. Dostęp do lodówki, TV/TV SAT. Dostępna PRALNIA i SUSZARNIA.

  2. Hotel Liburnia

   hotel Cieszyn (1 km od centrum)

   1 km do przejścia granicznego z Republiką Czeską! 10 min od centrum zabytkowego rynku Cieszyna :)))

   Jedyny hotel w centrum miasta, nieopodal przejścia granicznego do Republiki Czeskiej. Klimatyzowane, nowocześnie urządzone pokoje oraz wyśmienita kuchnia.

   Od 135 /noc

  3. ZAPRASZAMY! Imprezy okolicznościowe! Stylowe wnętrza, pyszna domowa kuchnia.

   Noclegi w Dworku Cieszyńskim W naszej ofercie mamy 6 pokoi 2-osobowych oraz apartament z salonem.

   Od 200 /noc

   Brak oceny

   Zobacz ofertę
  4. Domki 6-7 os z łazienką, aneksem, sypialniami, tarasem. 150 m do zalewu Czerniańskiego! Miejsce na ognisko/grilla, parking, internet.

  5. Hotel Graniczny

   hotel Cieszyn (3 km od centrum)

  6. Apartament

   apartament Cieszyn (1 km od centrum)

  7. Camping "Olza"

   kemping Cieszyn (2 km od centrum)

  8. 3 Bros' Hostel

   hostel Cieszyn (1 km od centrum)

  9. Hotel Gambit

   hotel Cieszyn (2 km od centrum)

  Cieszyn i okolica

  Pokoje gościnne od 1 do 20 z 21 w Cieszynie