Noclegi Chełm

pokaż

Informacje o miejscowości

ukryj

Informacja o miejscowości:
Chełm to miasto leżące w województwie lubelskim, kilkadziesiąt kilometrów od Lublina, stolicy regionu. Dzieje Chełma sięgają drugiej połowy X wieku, jednak pierwsze ślady osadnictwa na tych terenach pochodzą prawdopodobnie już z epoki paleolitu. Chełm coraz skuteczniej przyciąga turystów ciekawą historią, bogatą kulturą oraz pięknem otaczającej miasto przyrody.

Co warto zobaczyć w Chełmie?
Wśród najważniejszych chełmskich atrakcji wymienia się pochodzące z wczesnego średniowiecza Grodzisko, znajdujące się na Górze Zamkowej, Bazylikę Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, którą w jej obecnym kształcie wznoszono w pierwszej połowie XVIII wieku, XIX-wieczną Dzwonnicę oraz barokową Bramę Uściłuska, zbudowaną w 1616 roku.
W Chełmie nie brakuje też cennych obiektów sakralnych, takich jak Klasztor Bazylianów, Pałac Biskupów Unickich, a także dawne cerkwie i synagogi. Zestawienie najważniejszych chełmskich atrakcji uzupełniają ruiny XIV-wiecznego ratusza i eklektyczny Pałac Kretzschmarów, a ponadto Podziemia Kredowe, czyli zabytkowa kopalnia, uznawana za unikatową w skali europejskiej pozostałość górnictwa kredowego.
Najpiękniejsze zakątki Chełma i okolic można odkrywać podążając jednym z tematycznych szlaków turystycznych. W mieście znajduje się również kilka tras spacerowych, natomiast w leżącym w granicach miasta kompleksie leśnym wyznaczono ścieżkę zdrowia. Z kolei spragnieni kontaktu z naturą powinni zarezerwować trochę czasu na bliższe poznanie fauny i flory pobliskiego Chełmskiego Parku Krajobrazowego.

Gdzie spać w Chełmie?
W ofercie noclegowej Chełma odnaleźć można obiekty prezentujące zróżnicowany standard, w związku z czym potrafi ona spełnić rozmaite oczekiwania turystów. Gości, ceniących najwyższą jakość usług, w ofercie noclegów w Chełmie powinny zainteresować przede wszystkim komfortowe hotele. Planujący nocleg w Chełmie mogą też zdecydować się na kameralny pensjonat lub kwaterę prywatną. Innym rozwiązaniem może być także zakwaterowanie w jednej z okolicznych miejscowości, niemniej będzie ono proponowane zwłaszcza zmotoryzowanym.

  Chełm i okolica

  Pokoje gościnne od 1 do 11 z 11 w Chełmie

  Lista obiektów noclegowych

  1. agroturystyka "Dom Pod Lipami"

   Sprawdzone przez eholiday.pl

  2. Zajazd "Trzy Dęby"

   hotel Janów (0.60 km od centrum)

  3. Hotel Duet

   hotel Chełm (1.60 km od centrum)

  4. Hotel Kamena

   hotel Chełm (0.10 km od centrum)

  5. Hotel Relax

   hotel Chełm (2.00 km od centrum)

  Chełm i okolica

  Pokoje gościnne od 1 do 11 z 11 w Chełmie

  Co warto zwiedzić w Chełmie:

  • Podziemne trasy turystyczne

   Atmosfera tajemnicy panująca w podziemiach od stuleci fascynowała człowieka, jednak osób chcących przeżyć niecodzienną przygodę pod powierzchnią ziemi stale przybywa. Szczególnie zdetermi...

   Zobacz