Noclegi Bydgoszcz

pokaż

Informacje o miejscowości

ukryj

Informacja o miejscowości:
Bydgoszcz odgrywa bardzo istotną rolę na mapie województwa kujawsko-pomorskiego. Miasto leżące na Kujawach, usytuowane nad rzeką Brdą i Kanałem Bydgoskim jest ważnym ośrodkiem gospodarczym, kulturalnym i naukowym, a ponadto stanowi ważny węzeł drogowy, kolejowy i żeglugowy. Na wielu polach stale rywalizuje z oddalonym o 50 kilometrów Toruniem, także w kwestii zabiegania o względy turystów.

Oferta noclegowa Bydgoszczy
W związku z tym oferta noclegowa Bydgoszczy jest bardzo dobrze przygotowana na przyjęcie nawet najbardziej wymagających gości. Najwyższego standardu i najlepszej jakości świadczonych usług można oczekiwać w licznych hotelach, znajdujących się nie tylko w centrum, ale również na obrzeżach miasta. Jest to znakomity pomysł zwłaszcza dla osób planujących krótki pobyt, przykładowo w celach biznesowych.
Kameralna atmosfera i komfortowe warunki to z kolei domena pokoi gościnnych i kwater prywatnych, współtworzących ofertę noclegów w Bydgoszczy, a ich dodatkowym atutem są stosunkowo korzystne ceny w porównaniu do największych hoteli. Alternatywną propozycją noclegu w Bydgoszczy mogą być także eleganckie apartamenty, będące swoistym połączeniem obu poprzednich wariantów.

Atrakcje Bydgoszczy
W gronie najcenniejszych zabytków Bydgoszczy wyróżnia się między innymi liczne budynki historyczne i malownicze kamienice, w których obecnie mieszczą się siedziby instytucji samorządowych, naukowych i kulturalnych. Bardzo ciekawym i niezwykle urokliwym miejscem jest Wenecja Bydgoska, czyli kompleks obiektów wzniesionych w XIX i na początku XX wieku bezpośrednio przy odnodze Brdy.
Podczas pobytu w Bydgoszczy warto także wybrać się na przejażdżkę tramwajem wodnym lub zdecydować się na wycieczkę jedną z wyznaczonych tras pieszych lub rowerowych. Zieloną enklawą i perełką miasta jest Leśny Park Kultury i Wypoczynku Myślęcinek, w którym znajduje się Park Rozrywki, Ogród Fauny Polskiej oraz Ogród Botaniczny. Ponadto panują tu znakomite warunki do aktywnego spędzania czasu lub relaksu na łonie natury.
Bydgoszcz, choć przez wielu stawiana jest w cieniu sławy Torunia, ma turystom równie wiele do zaoferowania. To znakomite miejsce dla osób chcących poznać bliżej bogatą historię kujawskiego miasta, poszerzyć swoją wiedzę oraz oczywiście wypocząć w otoczeniu wspaniałych zabytków i okazów przyrody.

  Bydgoszcz i okolica

  Pokoje gościnne od 81 do 99 z 99 w Bydgoszczy

  Lista obiektów noclegowych

  1. Hotel Maraton

   hotel Bydgoszcz (2.50 km od centrum)

  2. Hotel Elda

   hotel Bydgoszcz (2.80 km od centrum)

  3. Hotel Amelia

   hotel Bydgoszcz (6.20 km od centrum)

  4. Hotel Agat

   hotel Bydgoszcz (3.40 km od centrum)

  5. Noclegi Kinga

   pensjonat Bydgoszcz (8.80 km od centrum)

  6. Hotel Brda

   hotel Bydgoszcz (1.20 km od centrum)

  7. Hotel Zawisza

   hotel Bydgoszcz (3.00 km od centrum)

  8. Hotel Pomorski

   hotel Bydgoszcz (4.10 km od centrum)

  9. Hotel Chemik

   hotel Bydgoszcz (4.70 km od centrum)

  10. Hotel Ikar

   hotel Bydgoszcz (3.00 km od centrum)

  11. Hotel Pałac

   hotel Bydgoszcz (5.70 km od centrum)

  12. City Hotel

   hotel Bydgoszcz (0.70 km od centrum)

  13. Hotel Centralny

   hotel Bydgoszcz (1.40 km od centrum)

  14. Hotel Akor

   hotel Bydgoszcz (2.70 km od centrum)

  15. Villa Agat

   willa Bydgoszcz (3.60 km od centrum)

  Bydgoszcz i okolica

  Pokoje gościnne od 81 do 99 z 99 w Bydgoszczy

  Co warto zwiedzić w Bydgoszczy:

  • Co warto zwiedzić w Bydgoszczy?

   Nazywana niegdyś „Małym Berlinem” Bydgoszcz często ginie pod turystycznym naporem Torunia. Tymczasem miasto nad Brdą ma naprawdę wiele do zaoferowania turystom. Co warto zwiedzić w B...

   Zobacz