Noclegi Busko-Zdrój

pokaż

Informacje o miejscowości

ukryj

Informacja o miejscowości:
Busko-Zdrój – historyczne centrum świętokrzyskiego
Położone w odległości 300km od Warszawy i 90km od Krakowa miasto, które łączy w sobie historyczną przeszłość z uzdrowiskowym klimatem. Doskonała propozycja dla tych, którzy chcą spędzić miły, aktywny weekend wśród unikalnej przyrody i widowiskowych zabytków.

Unikalna przyroda
Busko-Zdrój leży na terenie pasma świętokrzyskiego. Miasto oraz jego okolice zachwycają przyrodą niespotykaną w innych zakątkach kraju. Na szczególną uwagę turystów zasługuje z pewnością rezerwat Zimnych Wód. Podczas spaceru na jego terenie odwiedzający będą mieli okazję zaobserwować tryskającą krystaliczną wodę z gipsowych skał z okresu trzeciorzędu. Na atrakcyjności tego miejsca zaważą z pewnością największe na świecie kryształy gipsowe. Ich charakterystyczny kształt jaskółczego ogona oraz próg skalny o wysokości 5m zrobią niebywałe wrażenie na każdym, kto je zobaczy.
W rezerwacie można również zaobserwować szatę roślinną charakterystyczną dla stepu. Macierzanka czy mikołajek płaskolistny to tylko niektóre gatunki unikatowych roślin charakterystycznych dla tamtych terenów.

Niezwykła architektura
Każdy, kto odwiedzi Busko-Zdrój, będzie miał okazję poznać wyjątkową architekturę tego miasta. Na większości budynków odcisnął swój ślad czas minionych epok.
Zespół klasztoru z przełomu XVI i XVII w. czy kościółek zdrojowy z końca XIX w. to jedne z najważniejszych zabytków architektury miasta. Charakterystyczny dla tego okresu neogotycki styl sprawiają, że budynki doskonale komponują się ze swoim przeznaczeniem. Kościółek św. Anny, który wita turystów surowymi murami z kamienia i cegły, w połączeniu z otaczającym go Parkiem Zdrojowym sprzyja skupieniu odwiedzających go wiernych.
Jednak sam Park Zdrojowy kryje jeszcze wiele zabytków architektonicznych. Jednym z nich z pewnością jest drewniana Willa Mała Bagatela. Zabytek jest reliktem zabudowy drewnianej w mieście. W połączeniu z oranżeriami z I połowy XX w. stanowią atrakcyjny zabytek architektury uzdrowiskowej.

Turystyka weekendowa
Niewielkie oddalenie miasta od największych miast Polski sprawia, że Busko-Zdrój jest ciekawą ofertą na weekendowy odpoczynek. Bogata oferta noclegowa, rozwinięta turystyka rowerowa i konna, jak również rozbudowane szlaki pieszych wycieczek zachęcają do odwiedzenia tego miejsca. Weekend wśród unikalnej przyrody z pewnością pozytywnie wpłynie na zdrowie każdego, kto zdecydował się odwiedzić miasto.

  Busko-Zdrój i okolica

  Pokoje gościnne od 1 do 20 z 44 w Busku-Zdroju

  Obiekty promowane

  1. Do 15 września brak wolnych miejsc.

   Bardzo dobra lokalizacja pensjonatu (bezpośrednie sąsiedztwo kompleksu uzdrowiskowego) gwarantuje, że na zabiegi jak i na posiłki dotrzecie Państwo w ciąg

   Od 160 /noc

  Lista obiektów noclegowych

  1. Sprawdzone przez eholiday.pl

   Wsłuchaj się w szum wody płynącej kilkunastometrową trasą kaskad i oczek wodnych...

   Cały dom do dyspozycji Gości. Idealny dla par lub rodzin z dziećmi. Kuchnia, dwie sypialnie, salon z TV. Atrakcje: domek na drzewie, w klubie: bilard, fitness.

   Od 200 /noc

  2. Majówkowa regeneracja dla 2 osób z zabiegami. Serdecznie zapraszamy do kontaktu tel. 728-633-533.

   Nowoczesny, komfortowy pensjonat z pełną bazą zabiegową i kąpielami,położony w centrum uzdrowiska w odległości 300 m od parku zdrojowego,kawiarni i dancingów.

  3. Jesteśmy w centrum Uzdrowiska, parking na posesji, t. 662 624 506.

   Willa znajduje się w centrum uzdrowiska w pobliżu parku zdrojowego i bazy leczniczo-zabiegowej; naszym gościom oferujemy pokoje 1 i 2 osobowe, apartament, domek

  4. Sprawdzone przez eholiday.pl

   Wygodne pomieszczenia, oryginalny wystrój, domowa kuchnia, kąpiele siarczkowe, masaż klasyczny.

   Hotel Pod Świerkiem, położony jest w bliskim sąsiedztwie romantycznego parku zdrojowego. Znany jest z wygodnych pomieszczeń i z domowej kuchni.

   Od 60 /noc

  5. Atrakcyjne warunki! Cena od 25 PLN/Doba. Obiekt dla rodzin z dziećmi. Bezpłatny parking. Pokoje z TV

   Mam do dyspozycji cztery pokoje dwuosobowe: dwa po 19 m2, dwa po 21m2, południowe, każdy z wentylacją i wschodni pokoik - 12 m2, także z wentylacją.Parter: 2

  6. Willa Muza

   willa Busko-Zdrój (3 km od centrum)

   Znajdujemy się w zdrojowej części miasta Busko- Zdrój, przy ul. Starkiewicza 9. Oferujemy pokoje 1 oraz 2 osobowe z łazienkami, telewizorami, internetem Wi-Fi.

  7. Sprawdzone przez eholiday.pl

   Zapraszamy na MAJÓWKĘ, SPŁYWY KAJAKOWE

   Domek 🏠 rekreacyjny (ogrzewany),mieszkanie oraz pokoje. Idealne miejsce zarówno na krótki i długi Wypoczynek..SPŁWY KAJAKOWE...Serdecznie Zapraszamy!

  8. Camping Gacki zbiornik "Podkowa"- Teren rekreacyjno-wypoczynkowy położony jest bezpośrednio nad pięknym zbiornikiem wodnym "Podkowa" w miejscowości Gacki.

   Od 350 /noc

  9. Do 15 września brak wolnych miejsc.

   Bardzo dobra lokalizacja pensjonatu (bezpośrednie sąsiedztwo kompleksu uzdrowiskowego) gwarantuje, że na zabiegi jak i na posiłki dotrzecie Państwo w ciągu

   Od 160 /noc

  10. Zacisze II

   willa Busko-Zdrój (2 km od centrum)

  Busko-Zdrój i okolica

  Pokoje gościnne od 1 do 20 z 44 w Busku-Zdroju