Noclegi Białogard

Noclegi Białogard 7 wyników

Obiekty, które mogą Cię zainteresować

"Watra"

"Watra"

dom do wynajęcia

Otmuchów

od 40 zł / noc

Domek

Domek

dom letniskowy

Ryn

od 200 zł / noc

Białogard - informacje

Białogard jest miastem w województwie zachodniopomorskim, usytuowanym nad rzekami Parsętą i Liśnicą, którego tereny zamieszkiwane były już w VIII wieku. Obecnie Białogard pełni przede wszystkim funkcję ośrodka przemysłowego i handlowego, niemniej jego położenie w stosunkowo niewielkiej odległości od wybrzeża Morza Bałtyckiego sprawia, że pewną rolę odgrywa również na turystycznej mapie regionu.

Oferta noclegowa Białogardu
Oferta noclegowa Białogardu prezentuje się dość skromnie, co jednak nie oznacza, że miasto nie jest przygotowane na przyjęcie gości z najróżniejszych zakątków kraju. Poszukujący noclegu w Białogardzie w dobrym standardzie mogą zdecydować się między innymi na zakwaterowanie w jednym z komfortowych hoteli. Uzupełnieniem oferty noclegów w Białogardzie są kameralne kwatery, idealne dla osób posiadających ściśle ograniczony budżet.

Jak można spędzać czas w Białogardzie?
Białogard, ku zaskoczeniu niektórych, może poszczycić się bogactwem cennych zabytków historycznych. Wśród najważniejszych wymienia się Stare Miasto, Stary Ratusz wzniesiony w pierwszej połowie XIX wieku, Bramę Wysoką powstałą na początku XIV wieku, budowle sakralne oraz pomniki i miejsca pamięci narodowej, upamiętniające ważne wydarzenia w dziejach Białogardu.
Ale podczas pobytu w Białogardzie można skusić się nie tylko na połączony ze zwiedzaniem spacer po mieście. W białogardzkim Centrum Kultury i Spotkań Europejskich organizowanych jest wiele wydarzeń kulturalnych, głównie muzycznych i teatralnych. Latem natomiast, kiedy to odbywają się Dni Białogardu, w mieście odbywają się koncerty znanych z rodzimej estrady artystów.
Białogard jest bez wątpienia wartym odwiedzenia miastem. Może stanowić zarówno bazę wypadową dla chcących odkryć najpiękniejsze zakątki Pomorza Zachodniego, jak i być celem wycieczki urozmaicającej wczasy nad morzem. Innymi słowy, jeśli pojawi się okazja by bliżej poznać Białogard, w żadnym wypadku nie powinniśmy z niej rezygnować.