Obiekty promowane w najbliższej okolicy

Zakopane

Reklama

Pokoje Gościnne U Papieża

Miejscowość: Ząb

Wolny pokój od 20.01. do 31.01.19. i 8 - 17.02.19. w atrakcyjnej cenie ! tel. 507 697 905 Zapraszamy

Cena od: 35PLN osoba

 

Obiekty, które mogą Cię zainteresować...

Nasza propozycja:

Zamknij

Zakopane

Zakopane to znany w całej Polsce kurort turystyczny, nazywany stolicą Tatr lub zimową stolicą Polski. Miasto leży w województwie małopolskim i jest najwyżej położonym miastem w Polsce.

Pod koniec XIX w. było znanym ośrodkiem kulturalnym, bywał tu Stanisław Witkiewicz, Kazimierz Przerwa-Tetmajer, Karol Szymanowski, czy Stanisław Ignacy Witkiewicz.

W granicach miasta, które położone jest u samych stóp gór, znajduje się spora część Tatrzańskiego Parku Narodowego. Wszyscy miłośnicy wycieczek znajdą tu szlaki dopasowane do ich możliwości. Nie brakuje tu tras prostych, z którymi poradzą sobie nawet dzieci np. do dolin: Chochołowskiej i Kościeliskiej albo do Morskiego Oka. Choć nie trzeba tu specjalnych umiejętności warto jednak pamiętać, że zawsze idąc w góry należy dobrze się przygotować i odpowiednio ubrać. Przede wszystkim jednak trzeba zachować rozsądek oceniając swoje możliwości, gdyż w Tatrach nie brakuje tras ciężkich lub wręcz bardzo trudnych i niebezpiecznych. Za najtrudniejszą z nich uważana jest Orla Perć.

Można też, bez najmniejszego wysiłku, podziwiać piękno gór i zapierające dech w piersiach widoki z samego szczytu, wystarczy wybrać się kolejką linową na Kasprowy Wierch. Górna stacja kolejki to najwyżej położony w Polsce budynek. W zimie Kasprowy zamienia się w stację narciarską dysponującą dwoma kolejkami krzesełkowymi.

Z Zakopanego można również wjechać kolejką na Gubałówkę, warto to zrobić gdyż rozciąga się stąd widok na całą panoramę Zakopanego i Tatr, a Giewont wydaje się być na wyciągnięcie dłoni.

Jednak Zakopane to nie tylko wyprawy w góry, spacerować warto też po samym mieście. Do "obowiązku" każdego przybywającego tu turysty należy oczywiście spacer po tętniących życiem Krupówkach. Wśród najcenniejszych zabytków miasta można wymienić barokowy kościółek i cmentarz na Pęksowym Brzyzku, czy stare wille drewniane budowane w stylu zakopiańskim, takie jak Atma (mieszcząca obecnie Muzeum Karola Szymanowskiego), czy zaprojektowana przez Stanisława Witkiewicza Willa Pod Jedlami.

Zakopane jest ośrodkiem sportów zimowych, na Wielkiej Krokwi odbywa się Puchar Świata w skokach narciarskich, wielokrotnie odbywał się tu też Puchar Świata w kombinacji norweskiej. Sporo atrakcji i tras zjazdowych znajdą tu też zwykli miłośnicy narciarstwa, dostępna jest dla nich infrastruktura dostosowana do różnych poziomów umiejętności.

fot. wikipedia

^

Gwarancja najlepszej ceny

W momencie rezerwacji oferujemy najniższą dostępną cenę – gwarancja udzielana jest przez właściciela obiektu

W przypadku, jeżeli dokonają Państwo rezerwacji usług oznaczonych symbolem „Gwarancja Najlepszej Ceny” w serwisie i w ciągu 24 godzin od potwierdzenia rezerwacji, znajdą Państwo w niższej cenie ofertę Operatora dotyczącą świadczenia usług, których zakres jest tożsamy z zarezerwowanymi przez Państwa usługami w okresie objętym rezerwacją, w tym samym ośrodku, Operator, obniży cenę rezerwacji usług do ceny oferty konkurencyjnej Operatora, dostępnej za pośrednictwem sieci internet, o ile spełnione zostaną łącznie następujące warunki.

Warunki skorzystania z możliwości obniżenia ceny

Roszczenie o obniżenie ceny nie będzie Państwu przysługiwało, nawet w przypadku spełnienia warunków, o których mowa powyżej, jeżeli oferta konkurencyjna stanowi pochodną uwzględnienia punktów lojalnościowych, specjalnych stawek członkowskich lub nagród oferowanych przez pośredników biorących udział w procesie rezerwacji.

eholiday_sygnet
eholiday_sygnet