Obiekty promowane w najbliższej okolicy

Wisła

Reklama

Domki Letniskowe Marlin

Miejscowość: Rewal

 

Obiekty, które mogą Cię zainteresować...

Nasza propozycja:

Zamknij

 • Dom Do Wynajęcia Bulata Chata

  dom do wynajęcia
  Sól

  25 PLN/os.

  Dom w Górach na WYŁĄCZNOŚĆ. Przestrzeń i Sielanka. Wolne terminy - Ferie i Wakacje. Wyciągi narciar.

   

Wisła

Wisła jest chyba najbardziej znanym ośrodkiem turystyczno-wypoczynkowym w głębi Beskidu Śląskiego.

Wszyscy wiedzą, że to właśnie stąd wypływa największa polska rzeka. Miejscowość pojawia się też choćby w prozie pochodzącego stąd Jerzego Pilcha, ale tak naprawdę, najbardziej znaną postacią kojarzącą się z tym miejscem jest oczywiście słynny polski skoczek, Adam Małysz. I choć w kraju fala „Małyszomanii” trochę już opadła, tu trwa nadal w najlepsze. Mamy więc na miejscu skocznię narciarską im. Adama Małysza (druga co do wielkości skocznia w Polsce), muzeum poświęcone Adamowi Małyszowi, w którym znajdują się m.in. jego liczne trofea, a w tutejszym Muzeum Narciarstwa można zobaczyć narty, na których zdobył Mistrzostwo Polski. Jest nawet jego... czekoladowa figura, która musiała zresztą przejąć renowację i zostać zamknięta w szklanej gablocie, gdyż pewnego dnia ktoś odgryzł skoczkowi ucho!

Jednak Adam Małysz nie jest jedynym powodem dla którego warto odwiedzić Wisłę. Posiada ona jeszcze sporo atrakcji. Jest na pewno świetnym miejscem dla każdego pasjonata turystyki górskiej, gdyż można tu znaleźć prawie niezliczoną ilość oficjalnych i nie oficjalnych szlaków pieszych i ścieżek rowerowych.

Najwyższym wzniesieniem jest szczyt Baraniej Góry (1220 m n.p.m.), na który prowadzi popularny szlak turystyczny. Dawniej stał tu Zameczek Myśliwski Habsburgów, który obecnie znajduje się w centrum Wisły. W Wiśle na stoku Zadniego Gronia mieści się Zamek Prezydenta RP. Chcesz wiedzieć czy jest na miejscu? Zwróć uwagę czy nad zamkiem powiewa flaga.

Malowniczości okolicy dodaje również zapora i Jezioro Czerniańskie, warto nad nie zawędrować podczas wędrówek po okolicy. Jednak uwaga! W jeziorze nie wolno pływać, gdyż jest zbiornikiem wody pitnej dla okolicy.

W Wiśle oraz jej najbliższych okolicach znajduje się aż pięć ośrodków narciarskich, co oznacza kilkadziesiąt wyciągów (w tym również krzesełkowe) do wyboru oraz duże zaplecze narciarskie.

Położenie czyni Wisłę idealną bazą wypadową do pobliskich miejscowości. Blisko stąd do Ustronia, Szczyrku, Istebnej czy Koniakowa.

fot. Zamek Prezydencki w Wiśle (wikipedia)

^

Gwarancja najlepszej ceny

W momencie rezerwacji oferujemy najniższą dostępną cenę – gwarancja udzielana jest przez właściciela obiektu

W przypadku, jeżeli dokonają Państwo rezerwacji usług oznaczonych symbolem „Gwarancja Najlepszej Ceny” w serwisie i w ciągu 24 godzin od potwierdzenia rezerwacji, znajdą Państwo w niższej cenie ofertę Operatora dotyczącą świadczenia usług, których zakres jest tożsamy z zarezerwowanymi przez Państwa usługami w okresie objętym rezerwacją, w tym samym ośrodku, Operator, obniży cenę rezerwacji usług do ceny oferty konkurencyjnej Operatora, dostępnej za pośrednictwem sieci internet, o ile spełnione zostaną łącznie następujące warunki.

Warunki skorzystania z możliwości obniżenia ceny

Roszczenie o obniżenie ceny nie będzie Państwu przysługiwało, nawet w przypadku spełnienia warunków, o których mowa powyżej, jeżeli oferta konkurencyjna stanowi pochodną uwzględnienia punktów lojalnościowych, specjalnych stawek członkowskich lub nagród oferowanych przez pośredników biorących udział w procesie rezerwacji.

eholiday_sygnet
eholiday_sygnet