Warszawa

Warszawa

Czy można Warszawę opisać w kilkunastu zdaniach? Chyba nie… ale mimo to spróbujemy. Stolica Polski, stolica województwa mazowieckiego, największe, najludniejsze i pod wieloma względami najważniejsze miasto naszego kraju. Miasto o wspaniałej, choć miejscami bardzo bolesnej historii. I choć wielu osobom Warszawa kojarzy się przede wszystkim jako centrum polityczne, administracyjne, gospodarcze i biznesowe, to jego oferta turystyczna jest ogromna. Poniżej lista najważniejszych zabytków i atrakcji, które będąc w stolicy trzeba zobaczyć.

Zwiedzanie warto zacząć od Starego Miasta, czyli historycznego centrum i najstarszej części Warszawy. Przejść się klimatycznymi uliczkami, zobaczyć kolumnę króla Zygmunta III Wazy, pomnik warszawskiej Syrenki, Rynek, Plac Zamkowy i oczywiście Zamek Królewski.

Zespół pałacowo-ogrodowy Łazienki Królewskie czyli Muzeum Łazienki oraz park - 76ha przyrody w samym centrum miasta. Dziś Łazienki to muzeum, miejsce wydarzeń i spotkań o charakterze kulturalnym, naukowym czy rozrywkowym, a także miejsce spotkań warszawiaków.

Zespół pałacowo-parkowy w Wilanowie, to po Łazienkach kolejny, podobny obiekt, który trzeba odwiedzić. Pałac w Wilanowie zbudowany został dla króla Jana III Sobieskiego i stanowi perłę polskich zabytków barokowych.

Pałac Kultury i Nauki, czyli osławiony „dar narodu radzieckiego dla polskiego”, który przez wiele lat stanowił raczej symbol zniewolenia niż przyjaźni, stanowi trwały element warszawskiego krajobrazu i istotne miejsce w codziennym życiu stolicy.

Muzeum Powstania Warszawskiego, które zostało otwarte w 60 rocznicę wybuchu walk powstańczych. Miejsce hołdu i pamięci.

Centrum Nauki Kopernik, czyli wymarzone miejsce dla wszystkich ciekawych świata. Uczy bawiąc, bawi ucząc. Koniecznie!

Muzeum Historii Żydów Polskich, nowoczesny gmach, piękna architektura i wspólna, polsko-żydowska historia.

Oczywiście to tylko drobny wycinek miejsc i zabytków, które będąc w Warszawie warto zobaczyć. Oprócz takich konkretnych miejsce warto też wybrać się na tematyczny spacer po stolicy. Można na przykład odkryć Warszawę Chopina, czyli miejsca związane z największym polskim kompozytorem. Można odwiedzić warszawską Pragę, czyli starą część miasta. Można wreszcie spędzić czas w warszawskich parkach i ogrodach, których w stolicy nie brakuje.

fot. wikipedia

 1. Artykuły:

 2. Pałac w Wilanowie

  Dodano: 2017-03-13

  Zespół pałacowo-parkowy w Wilanowie to po Łazienkach kolejny tego typu kompleks w stolicy, który trzeba koniecznie odwiedzić. Zbudowany dla króla Jana III Sobieskiego pałac w Wilanowie to perła polskich zabytków barokowych, która przetrwała w niemal niezmienionej formie niespokojny okres zaborów, wojen i okupacji.

  Zobacz więcej

 3. Pałac Kultury i Nauki

  Dodano: 2017-03-13

  Pałac Kultury i Nauki powstał w latach 1952-1955 jako „dar narodu radzieckiego dla polskiego”, a jego pomysłodawcą był ponoć sam Józef Stalin. Nic więc dziwnego, że charakterystyczna budowla budziła wśród mieszkańców stolicy raczej negatywne uczucia, a po 1989 nie brakowało pomysłów, by ją zburzyć. Na szczęście Pałac przetrwał i dziś trudno wyobrazić sobie bez niego krajobraz Warszawy.

  Zobacz więcej

 4. Muzeum Powstania Warszawskiego

  Dodano: 2017-03-13

  Muzeum otwarto dokładnie w sześćdziesiątą rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, jednego z najtragiczniejszych zrywów wolnościowych w najnowszej historii naszego kraju. Placówka ulokowana w starej elektrowni tramwajowej u zbiegu ulic Przyokopowej i Grzybowskiej na warszawskiej Woli, jest obecnie jednym z najczęściej odwiedzanych przez turystów miejsc w stolicy.

  Zobacz więcej

 5. Muzeum Historii Żydów Polskich

  Dodano: 2017-03-13

  Muzeum Historii Żydów Polskich to nowoczesny budynek usytuowany na Muranowie, w centrum dawnej dzielnicy żydowskiej w Warszawie. Nawiązanie do historii jest bardzo czytelne. To tu głównie mieszkała kiedyś ludność żydowska, to tu podczas II Wojny Światowej mieściła się żydowska rada getta i wreszcie to tu, po stłumieniu powstania żydowskiego był obóz koncentracyjny, tak zwana „Gęsiówka”.

  Zobacz więcej

 6. Centrum Nauki Kopernik

  Dodano: 2017-03-13

  Centrum Nauki Kopernik to niespotykane muzeum… wróć, to nie jest muzeum! to przestrzeń stworzona do inspiracji, obserwacji, odkrywania i poszukiwania odpowiedzi na szereg nurtujących pytań. To miejsce dla dzieci i młodzieży, dla ich rodziców i nauczycieli.

  Zobacz więcej

 7. Łazienki Królewskie w Warszawie

  Dodano: 2017-03-13

  Zespół pałacowo-ogrodowy Łazienki Królewskie lub potocznie warszawskie Łazienki - jest uznawany za jeden z najpiękniejszych układów przestrzennych nie tylko w Polsce, ale i całej Europie. Wyjątkowa architektura z pięknym ogrodem i terenem zielonym (76ha przyrody w samym centrum miasta) to nie tylko muzeum i historia, ale także miejsce wielu wydarzeń kulturalnych i spotkań warszawiaków i odwiedzających stolicę.

  Zobacz więcej

 8. Zamek Królewski w Warszawie

  Dodano: 2017-03-10

  Zamek Królewski to niegdysiejsza rezydencja książąt mazowieckich, a od chwili przeniesienia stolicy z Krakowa (którego dokonał Zygmunt III Waza) także siedziba królów i władz. Zamek w trakcie II wojny światowej został przez hitlerowców kompletnie zniszczony - ściślej rzecz biorąc wysadzony w powietrze. Później jednak pieczołowicie go odbudowano i zrekonstruowano. Na tyle dokładnie i udanie, że zamek trafił na listę obiektów UNESCO. Warto wspomnieć, że wcześniej Zamek Królewski też padał ofiarą działań wojennych i najazdów - a to szwedzkich, a to brandenburskich, a to rosyjskich.

  Zobacz więcej

 9. Stare Miasto w Warszawie

  Dodano: 2017-03-10

  Zwiedzanie stolicy można zacząć od Starego Miasta, czyli historycznego centrum i najstarszej części Warszawy. Zostało założone w XIII wieku jako gród książęcy i do dziś z tamtych czasów przetrwał układ ulic z centralnie położonym rynkiem. Niestety podczas II wojny światowej ta część miasta została niemal w całości zniszczona. Co warto zobaczyć w tej części miasta?

  Zobacz więcej

^

Gwarancja najlepszej ceny

W momencie rezerwacji oferujemy najniższą dostępną cenę – gwarancja udzielana jest przez właściciela obiektu

W przypadku, jeżeli dokonają Państwo rezerwacji usług oznaczonych symbolem „Gwarancja Najlepszej Ceny” w serwisie i w ciągu 24 godzin od potwierdzenia rezerwacji, znajdą Państwo w niższej cenie ofertę Operatora dotyczącą świadczenia usług, których zakres jest tożsamy z zarezerwowanymi przez Państwa usługami w okresie objętym rezerwacją, w tym samym ośrodku, Operator, obniży cenę rezerwacji usług do ceny oferty konkurencyjnej Operatora, dostępnej za pośrednictwem sieci internet, o ile spełnione zostaną łącznie następujące warunki.

Warunki skorzystania z możliwości obniżenia ceny

Roszczenie o obniżenie ceny nie będzie Państwu przysługiwało, nawet w przypadku spełnienia warunków, o których mowa powyżej, jeżeli oferta konkurencyjna stanowi pochodną uwzględnienia punktów lojalnościowych, specjalnych stawek członkowskich lub nagród oferowanych przez pośredników biorących udział w procesie rezerwacji.

eholiday_sygnet
eholiday_sygnet