Toruń

Reklama

Gościniec Słoneczny

Miejscowość: Zielona Góra

Gościniec położony w świetnej lokalizacji. Piękny ogród. Zapraszamy serdecznie! Wolne pokoje!!

Cena od: 72PLN osoba

 

Obiekty, które mogą Cię zainteresować...

Toruń

Piękne miasto położone nad Wisłą, szczycące się wspaniałymi zabytkami i niezwykła historią. Każdy, kto się tutaj wybierze, obowiązkowo musi zwiedzić dom Mikołaja Kopernika, przepiękną Starówkę i spróbować tutejszych pierników. Prawa miejskie posiada Toruń od 1233 roku. To słynne niegdyś krzyżackie miasto bogaciło się głównie na handlu. W porcie wiślańskim przyjmowane były statki morskie, powstały mury obronne, których części można do dziś podziwiać. Od wieków mieszały się tu wpływy polskie i niemieckie i współistniały dwie religie: katolicka i protestancka.

Z racji wartości historycznej Toruń został w 1997 roku wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Zwiedzanie Torunia najlepiej zacząć od ratusza, gdzie można podziwiać panoramę miasta. Ratusz pełnił w Toruniu wiele funkcji: stanowił siedzibę władz miasta sądu, był rezydencją przybywających tu królów, miejscem obrad sejmu. W czasach obecnych mieści się tu muzeum sztuki średniowiecznej, rzemiosła regionu i malarstwa polskiego.

Będąc na starówce warto się zatrzymać przy numerze 35, gdzie mieści się kamienica Pod Gwiazdą. Spośród zabytków sakralnych godzien uwagi jest kościół pofranciszkański, mieszczący się przy ulicy Marii Panny. W nawie głównej znajdują się wspaniałe organy.

Spragnieni spaceru, mogą przejść się bulwarem Filadelfijskim oddzielającym starówkę od Wisły.

źródło: Wydawnictwo Bezdroża

^

Gwarancja najlepszej ceny

W momencie rezerwacji oferujemy najniższą dostępną cenę – gwarancja udzielana jest przez właściciela obiektu

W przypadku, jeżeli dokonają Państwo rezerwacji usług oznaczonych symbolem „Gwarancja Najlepszej Ceny” w serwisie i w ciągu 24 godzin od potwierdzenia rezerwacji, znajdą Państwo w niższej cenie ofertę Operatora dotyczącą świadczenia usług, których zakres jest tożsamy z zarezerwowanymi przez Państwa usługami w okresie objętym rezerwacją, w tym samym ośrodku, Operator, obniży cenę rezerwacji usług do ceny oferty konkurencyjnej Operatora, dostępnej za pośrednictwem sieci internet, o ile spełnione zostaną łącznie następujące warunki.

Warunki skorzystania z możliwości obniżenia ceny

Roszczenie o obniżenie ceny nie będzie Państwu przysługiwało, nawet w przypadku spełnienia warunków, o których mowa powyżej, jeżeli oferta konkurencyjna stanowi pochodną uwzględnienia punktów lojalnościowych, specjalnych stawek członkowskich lub nagród oferowanych przez pośredników biorących udział w procesie rezerwacji.

eholiday_sygnet
eholiday_sygnet