Szczyrk

Reklama

Collins Holiday

Miejscowość: Sianożęty

Niezapomniane WAKACJE zaledwie 10m od morza! Wodny plac zabaw,KIDS CLUB, komfortowe nowe domki!

 

Obiekty, które mogą Cię zainteresować...

Nasza propozycja:

Zamknij

Szczyrk

Szczyrk to miasto leżące w Beskidzie Śląskim liczy zaledwie 5,5 tys. mieszkańców, ale znane jest w całej Polsce ze swoich licznych wyciągów i tras narciarskich, które łącznie zajmują ponad 60 km.

Miasto ma długą tradycję - początków budowania osady należy szukać w połowie XVII wieku. Historycznie Szczyrkowienie zajmowali się uprawą ziemi, karczowaniem lasów, pasterstwem i hodowlą zwierząt. Nazywali też okoliczne, otaczające ich góry. W XVIII wieku Szczyrk związał się gospodarczo z Górnym Śląskiem, któremu dostarczał przede wszystkim drewna. Z czasem miasto nabrało charakteru turystycznego. W latach dwudzietych XX wieku wybudowano pierwsze schronisko na Skrzycznem. Prawa miejskie otrzymał Szczyrk w 1973 roku.

Co warto zwiedzić, przyjeżdżając do Szczyrku? Najstarszym obiektem jest drewniany kościół pod wezwaniem św. Jakuba, liczący ponad 200 lat. W kościele znajduje się zabytkowa, pamietająca czasy baroku ambona i przepiękna chrzcielnica. Znanym zabytkiem jest też kościół parafialny "na Górce", okoliczny cmentarz i wiele innych.Większość najważniejszych zabytków to obiekty sakralne.

Szczyrk to miasto, gdzie do dziś kultywowane są różnego rodzaju tradycje ludowe - sztuka miejska koncentruje się na wytworach rękodzielniczych; jest wiele kapel góralskich; nie zapomina się także o starych zwyczajach, takich jak na przykład: tańce zbójnicke czy przepowiadanie pogody w wigilijną noc.
Szczyrk jest doskonale rozwijającym się turystycznie miastem, chętnie odwiedzanym przez turystów nie tylko z kraju, ale także zza granicy.

Istnieje tam wiele klubów i obiektów sportowych, trasy rowerowe i narciarskie, szkoły narciarskie i wupożyczalnie sprzętu. Doskonale odnajdą się tam miłośnicy narciarstwa, saneczkarstwa, mountainboardingu i jeździectwa. Szczyrk, czerpiący wiele profitów z turystyki wyposażony jest w bogatą bazę noclegową i gastronomiczną, jednak mimo to - dzięki popularności - w sezonie lepiej starać się o nocleg z dwutygodniowym wyprzedzeniem.

W Szczyrku odbywają się także interesujące imprezy cykliczne: corocznie w Miejskim Ośrodku Kultury organizowany jest konkurs kolęd i pastorałek. Znana w mieście jest także Beskidzka Zima Filmowa i organizowana w lipcu impreza plenerowa pod nazwą: dni Szczyrku. Warta uwagi jest także Parafiliada i Jakubowe Ogniska, czyli folklorystyczna impreza górali, która poprzedza Tydzień Kultury Beskidzkiej.

źródło: Wydawnictwo Bezdroża

^

Gwarancja najlepszej ceny

W momencie rezerwacji oferujemy najniższą dostępną cenę – gwarancja udzielana jest przez właściciela obiektu

W przypadku, jeżeli dokonają Państwo rezerwacji usług oznaczonych symbolem „Gwarancja Najlepszej Ceny” w serwisie i w ciągu 24 godzin od potwierdzenia rezerwacji, znajdą Państwo w niższej cenie ofertę Operatora dotyczącą świadczenia usług, których zakres jest tożsamy z zarezerwowanymi przez Państwa usługami w okresie objętym rezerwacją, w tym samym ośrodku, Operator, obniży cenę rezerwacji usług do ceny oferty konkurencyjnej Operatora, dostępnej za pośrednictwem sieci internet, o ile spełnione zostaną łącznie następujące warunki.

Warunki skorzystania z możliwości obniżenia ceny

Roszczenie o obniżenie ceny nie będzie Państwu przysługiwało, nawet w przypadku spełnienia warunków, o których mowa powyżej, jeżeli oferta konkurencyjna stanowi pochodną uwzględnienia punktów lojalnościowych, specjalnych stawek członkowskich lub nagród oferowanych przez pośredników biorących udział w procesie rezerwacji.

eholiday_sygnet
eholiday_sygnet