Obiekty promowane w najbliższej okolicy

Szczawnica

Reklama

Pokoje Gościnne Wierszyki

Miejscowość: Zakopane

WOLNE POKOJE! Doskonała lokalizacja, zarówno do centrum miasta jak i na szlaki turystyczne.

Cena od: 40PLN osoba

 

Obiekty, które mogą Cię zainteresować...

Nasza propozycja:

Zamknij

 • Pensjonat "Zbójecki Dwór"

  pensjonat
  Bukowina Tatrzańska

  90 PLN/os.

  Promocja! Ostatnie pokoje od 2-26.01 w cenie 130 zł/osobę za nocleg ze śniadaniem (z wyj. 17-20.01)

   

Szczawnica

Szczawnica to przygraniczne miasto uzdrowiskowe w województwie małopolskim, leży w Beskidzie Sądeckim nad potokiem Grajcarek, będącym dopływem Dunajca. Miasto zlokalizowane jest między Pieninami, a pasmem Radziejowej. Graniczy ze Słowacją.

Jest miejscowością typowo uzdrowiskowo-turystyczną charakteryzującą się pięknymi górskimi widokami i idealnym położeniem, które czyni ją świetnym punktem wypadowym do wycieczek w góry, a także inne atrakcyjne miejsca w Pieninach. Blisko stąd do Kluszkowców, Niedzicy, Krościenka czy Czorsztyna. Jest też końcową stacją rozpoczynającego się w Sromowcach spływu Dunajcem. W miejscowości Jaworki, tuż obok Szczawnicy znajduje się robiący wrażenie o każdej porze roku Wąwóz Homole.

Bardzo duże zalesienie regionu i usytuowanie miasta tworzy specyficzny leczniczy mikroklimat sprzyjający poprawie zdrowia, dlatego jest ono znanym i cenionym uzdrowiskiem. Na jego terenie na kuracjuszy czekają Sanatoria Uzdrowiskowe i Zakład Przyrodoleczniczy, jest też aż 12 źródeł kwaśnych wód mineralnych tzw. szczaw. Jest tu bogate zaplecze zabiegowe: pijalnia wód mineralnych, inhalatorium, komory solankowe, baseny do hydroterapii i wiele innych. Uzdrowisko specjalizuje się w leczeniu chorób dróg oddechowych, schorzeń alergicznych, astmy oskrzelowej, czy schorzeń reumatycznych.

Są tu dogodne warunki do uprawiania czynnego wypoczynku. W okolicy znajduje się wiele tras rowerowych, można też skorzystać z ciągnących się wzdłuż miasta szerokich i oświetlonych bulwarów nad Grajcarkiem.

Znajduje się tu Stacja Narciarska Palenica PKL dysponująca czterema kilometrami tras narciarskich i 4 osobowym wyciągiem krzesełkowym. Z kolejki krzesełkowej na Palenicę warto skorzystać też w innych porach roku, gdyż rozpościera się z niej wspaniały widok na Tatry, Pieniny i panoramę całej Szczawnicy.

W mieście można liczyć na noclegi o bardzo zróżnicowanym standardzie, od hoteli i apartamentów przez pensjonaty i domy wczasowe, po kwatery prywatne i pole namiotowe. Jest tu też bogaty wybór karczm, restauracji, barów i kawiarni.

fot. wikipedia

^

Gwarancja najlepszej ceny

W momencie rezerwacji oferujemy najniższą dostępną cenę – gwarancja udzielana jest przez właściciela obiektu

W przypadku, jeżeli dokonają Państwo rezerwacji usług oznaczonych symbolem „Gwarancja Najlepszej Ceny” w serwisie i w ciągu 24 godzin od potwierdzenia rezerwacji, znajdą Państwo w niższej cenie ofertę Operatora dotyczącą świadczenia usług, których zakres jest tożsamy z zarezerwowanymi przez Państwa usługami w okresie objętym rezerwacją, w tym samym ośrodku, Operator, obniży cenę rezerwacji usług do ceny oferty konkurencyjnej Operatora, dostępnej za pośrednictwem sieci internet, o ile spełnione zostaną łącznie następujące warunki.

Warunki skorzystania z możliwości obniżenia ceny

Roszczenie o obniżenie ceny nie będzie Państwu przysługiwało, nawet w przypadku spełnienia warunków, o których mowa powyżej, jeżeli oferta konkurencyjna stanowi pochodną uwzględnienia punktów lojalnościowych, specjalnych stawek członkowskich lub nagród oferowanych przez pośredników biorących udział w procesie rezerwacji.

eholiday_sygnet
eholiday_sygnet